reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i zalecenia pediatry

reklama
My dziś byłyśmy na badaniu stawów biodrowych u ortopedy. Jest superowo, wszystko prawidłowo rozwinięte i ukształtowane. Tylko Magda straszną awanturę zrobiła, bo jej się nie podobało że Pani Doktor kładąc ją na brzuszku podłożyła jej piąstki pod brodę, A ONA CHCIAŁA NA "SAMOLOT". No i się zdenerowała strrrrasznie i postawiła na nogi pół przychodni krzykiem. A jak Mamusia po badaniu chciała uspokoić i wzięła na rączki od razu (bez zakładania pieluchy) to została dokładnie obszczana od góry do dołu i wracała do domu cała mokra jak ta fleja.:-D
Następna wizyta kontrolna w październiku - zakładam na siebie plastik!
 
Witam Was:)
Chciałam zapytać ile tygodni ma twój dzidziuś ze już byłaś na badaniu stawów biodrowych?
Moja córeczka ma 6 tygodni i podczas wizyty u Pani Doktor, kazała mi sie wstrzymać do 3miesiaca a nawet później. Jestem trochę zagubiona w tych zaleceniach ponieważ w szpitalu zalecili zrobic badanie miedzy 4-6tygodniem życia.

Pozdrawiam:-)
 
Dzagud no nieźle! :-D Ja Piotrusia "uzbrojonego" szybko odziewam, bo już mi świeżo wyprane jeansy raz zalał :-D Nie mówiąc o dość regularnym zasikiwaniu sobie czubka głowy :-D

Jadzia dziewczynki powinny mieć robione usg wcześniej niż chłopcy, ze wzgl. na większe ryzyko dysplazji. Chyba właśnie w okolicach 4-5 tygodnia. Chłopcy koło 6-go. My już byliśmy - dokładnie dzień przed skończeniem 6-ciu tygodni :tak:
 
Moja Magda ma już 8 tygodni, a też miałam zalecenie wizyty ok. 4 tygodnia (wpisane w książeczce). Natomiast wiadomo jak jest z zapisami do lekarzy. A ponieważ Magda była już u lekarza wcześniej i nic nie sugerował że powinna mieć szybko zbadane to poczekałam. Na szczęście wszystko ok.

A co do zasikania, to pierwszy raz się zdarzyło że tak luneła na mnie.:-D Ot moja głupota, nawet pielęgniarka się śmiała, że "te matki, to dziecku nawet popłakać nie dają i zamiast założyć pieluchę najpierw to od razu na łapy, a potem są efekty". No cóż - bywa.:-D
 
u nas nadal nie ma zalecenia usg bioderek, a zapomniałam spytać:sorry2:
za to spytałam w końcu jak to jest z ta pielęgnacją siusiaka - nic nie ruszać, stulejka może być, ale jest fizjologiczna, a jak zacznę ruszać to się może źle skończyć, bo wszystko jest za delikatne. czyli co pediatra to inne podejście
 
Kachasku nasza pediatra też zaleca by nic nie ruszać, jedynie końcówkę delikatnie oczyszczać od czasu do czasu z serka, który się tam zbiera.

Dzagud
witaj w klubie "olanych" mam ;-) Moje dziecko ma coś takiego zakodowane, że jak pieluszka otwarta to można siusiać, więc olewanie zdarza nam się nagminnie.

Esia jak twój Piotruś to robi że potrafi osiusiać czubek głowy - akrobatę masz jakiegoś czy co?:-D
 
reklama
Idziemy we wtorek na szczepienia córeczką to sie jeszcze raz dopytam o to usg bioderek aby nic nie przegapić.

A i chcialam sie pochwalic..
Mój maluszek dzis usmiechal sie do mnie w pełni swiadomie. Alez to jest urocze....


Pozdrawiam
 
Do góry