reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Zovita ja też nie czuję jeszcze ruchów dziecka. Ale akurat ja jestem w końcówce kwietniówek więc jeszcze pare tygodni poczekam na ruchy:)
 
reklama
viltutti dobrze, ze juz jestescie w domu, chlopak ci rosnie jak na drozdzach! nic dziwnego ze brzuszek duzy :) odpoczywaj i dbaj o siebie, ty i maluszek jestescie najwazniejsi!
 
Viltutti witajcie z powrotem. Super że dzidzia tak pięknie rośnie

Miliondi gratulacje.

My już po połówkowym
Wszystko super, dzidzia straszna wiercipięta, jedną rączkę trzymała w buzi, drugą bawiła się pępowiną. Waży 390. No i nóżki pięknie rozłożyła:-). Trzecia dziewusia nam rośnie:-):-). Tatuś szczęśliwy, że będą o niego dbać i go rozpieszczać. Marzyciel
 
poważnie moja 19tc i 2 dni ważyła 250g :)

Podrośnie :) zreszta dziewczynka za ciezka to tez nie dobrze :)

Wizyta super, brzuch jeszcze mnie trochę pobolewa, lekarz kazał po prostu trochę zwolnić i więcej wypoczywać ( ostatnio mam chyba za dużo energii, bo ciągle jestem w ruchu), przepisał żelazo bo hemoglobina i płytki krwi jeszcze słabiej niz ostatnio i Diphergan, rozkurczowo.

Jestem bardzo zadowolona z wizyty bo wreszcie byłam badana na fotelu ginekologicznym, nie wiem czy pamiętacie jak pisałam że byłam u innego lekarza w przychodni i miałam taki mały koszmar, bo nie mogłam dac sie zbadać wziernikiem, gin wkurzony i w ogóle trauma po łyżeczkowaniu, gadałam dzisiaj o tym se swoim ginem ,on zbadał mnie MEGA DELIKATNIE, no kolosalna różnica, zero bólu , on też mówi ze paranoja ze takie badanie nie powinno mnie boleć i do jakiego lekarza ja wtedy poszłam. No, ogółem cud, miód.
Maluszek rozłożył nóźki, a właściwie ROZŁOŻYŁA..póki co DZIEWCZYNKA, szyjka bardzo ładna, ruchy delikatne się pojawiły i jestem przeszcześliwa!

Buziaki Dziewczyny :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Super ze wszstko jestw porzadku. Cieszę sie ze wizyta i badania udane.

Jesteśmy w DOMU... niechętnie, ale mnie wypuścili. Ostateczną diagnozą są upławy z powodu grzybicy. Nie do końca wierzę w tą diagnozę ale jest najbardziej prawdopodobna. Wszystkie badania wychodziły mi prawidłowo, wielokrotne testy na wody płodowe wykazywały odpowiednie ph pochwy które nie mogłoby być takie, nawet jeśli pojawiłoby się kilka kropli wód.
Z ciekawostek dodam, że w szpitalu schudłam kilogram ( i chyba poszło mi to tylko z twarzy ;-) ) czyli wychodzi na to że będąc w 5 miesiącu ciąży przytyłam niecały kilogram... A brzuszysko mam pokaźne :eek:
Mały warzy 400 gram i jest całkiem długi ale nie wiem niestety ile mierzy :(
Mam wybrać clotrimazolum, trivagin i provag żel i ma być dobrze.

Diagnoze zawsze mozesz skonsultowac w innym szpotalu czy z innym lekarzem. A teraz dbaj o siebie i trzymam kciuki zeby juz nic nie zmąciło porzadku ciązy :)

Niestety ostatnich kilka dni biore wieczorem no-spe bo miewam bolesne skurcze. Podejrzewam ze to dlatego ze jestem od kilku dni sama w domu i w zwiazku z tym o wiele wiecej sie krzatam, schylam itd. Albo to od zoladka, ktory ostatnio zrobil sie wrazliwy na jedzenie jak na samym poczatku ciazy... Wszystko ciezej strawne niz banan i owsianka powoduje problemy. Winie za to Euthyrox, ale niestety predko go chyba nie zmienie, bo najblizszy termin do endokrynologa (prywatnie!) to marzec :/ A ja mialam isc na konsultacje pod koniec listopada...

A do endo nie mozesz isc gdzies indziej? Albo do innego? Dbaj o siebie i mniej sie przemeczaj - mnie tez od duzych porzadków zaczeło bolec.. ale to ponoc macica.

Viltutti witajcie z powrotem. Super że dzidzia tak pięknie rośnie

Miliondi gratulacje.

My już po połówkowym
Wszystko super, dzidzia straszna wiercipięta, jedną rączkę trzymała w buzi, drugą bawiła się pępowiną. Waży 390. No i nóżki pięknie rozłożyła:-). Trzecia dziewusia nam rośnie:-):-). Tatuś szczęśliwy, że będą o niego dbać i go rozpieszczać. Marzyciel

Super ze polowkowe za Wami ize wszystko w porzadeczku :) rzeczywiscie 3 córki + mamusia..istny raj jak dla faceta :)
 
Viltutti witajcie z powrotem. Super że dzidzia tak pięknie rośnie

Miliondi gratulacje.

My już po połówkowym
Wszystko super, dzidzia straszna wiercipięta, jedną rączkę trzymała w buzi, drugą bawiła się pępowiną. Waży 390. No i nóżki pięknie rozłożyła:-). Trzecia dziewusia nam rośnie:-):-). Tatuś szczęśliwy, że będą o niego dbać i go rozpieszczać. Marzyciel

rany jak ja ci gratuluję :)
Ja zawsze marzyłam o 2 córkach :)
 
Viltutti spokojnie, wody naprawdę by Ci zdiagnozowali, nie denerwuj się, to szkodzi.
Magda, czyli małż to damski krawiec ;-) Zazdroszczę córeczki, niby mam dwie, ale chłopaki w przewadze :rofl2:.
 
Mialam napisac wczoraj ale padlam i juz nie mialam sily. Bylam wczoraj na USG polowkowym, poniewaz mialam dzis wyjezdzac poprosilam tez lekarza o sprawdzenie dopochwow szyjki macicy, szczegolnie ze niepokoila mnie ostatnio zwiekszona wilgoc na bieliznie. No i tak... Z malutkim wszystko super - ladnie rosnie, choc nie jest juz wiekszy niz sugeruje wiek ciazy, jak to bylo na ostatnim USG. Cieszy mnie to bo troche sie martwilam ze jednak wyrosnie mi w brzuchu 5 kilo wielkiego syna, jak to bywa u mojego meza w rodzinie ;) Nie pamietam niestety ile maluch mierzy, a na wydruku akurat tej informacji nie ma, ale wazy ok 320gr :) Wszystkie narzady, uklad kostny i serduszko sa prawidlowo rozwiniete, grubosc fald karku i kosc nosowa, rowniez nie budzila u pana doktora zastrzezen i wszystko jest w normie :) Zastanawia mnie tyylko jeden drobiazg, pan doktor przy parametrze szerokosci komory bocznej mozgu (7mm) zaznaczyl ze norma jest do 10mm. Tylko przy tym jednym wyniku jest wyszczegolniona norma, czy to znaczy, ze cos go jednak zaniepokoilo? 7mm to w 20-21 tygodniu dobry wynik? Plec bez zmian, zdecydowania mamy syna i juz widac ze bedzie podobny do taty :) Prawie cale badanie maluch spedzil relaksujac sie z obiema dlonmi zalozonymi za glowke, uroczo to wygladalo ;D ImageUploadedByForum BabyBoom1384867879.606987.jpg

Niestety USG szyjki macicy wykazalo, ze lozysko brzegiem dochodzi do ujscia wewnetrznego. Pan doktor powiedzal ze mam unikac wysilku fizycznego czesto polegiwac, zakazal wspolzycia i zabronil sie schylac. Za to z sama szyjka wszystko jest w porzadku - 31mm, sztywna i zamknieta. Za 4 tygodnie mam sie zglosic na kolejne USG celem ostatecznego zdiagnozowania lozyska.
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1384867879.606987.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1384867879.606987.jpg
    12,2 KB · Wyświetleń: 61
Ostatnia edycja:
Jouluatto super, że z syneczkiem wszystko dobrze, śliczny maluszek :) niestety nie pomogę w sprawie szerokości komory bocznej mózgu, ale skoro lekarz nic nie mówił, że są obawy do niepokoju to na pewno wszystko dobrze. Mam nadzieje, że sprawa z łożyskiem się poprawi do kolejnego USG a do tego czasu, oszczędzaj się i odpoczywaj dużo :)
 
reklama
Mialam napisac wczoraj ale padlam i juz nie mialam sily. Bylam wczoraj na USG polowkowym, poniewaz mialam dzis wyjezdzac poprosilam tez lekarza o sprawdzenie dopochwow szyjki macicy, szczegolnie ze niepokoila mnie ostatnio zwiekszona wilgoc na bieliznie. No i tak... Z malutkim wszystko super - ladnie rosnie, choc nie jest juz wiekszy niz sugeruje wiek ciazy, jak to bylo na ostatnim USG. Cieszy mnie to bo troche sie martwilam ze jednak wyrosnie mi w brzuchu 5 kilo wielkiego syna, jak to bywa u mojego meza w rodzinie ;) Nie pamietam niestety ile maluch mierzy, a na wydruku akurat tej informacji nie ma, ale wazy ok 320gr :) Wszystkie narzady, uklad kostny i serduszko sa prawidlowo rozwiniete, grubosc fald karku i kosc nosowa, rowniez nie budzila u pana doktora zastrzezen i wszystko jest w normie :) Zastanawia mnie tyylko jeden drobiazg, pan doktor przy parametrze szerokosci komory bocznej mozgu (7mm) zaznaczyl ze norma jest do 10mm. Tylko przy tym jednym wyniku jest wyszczegolniona norma, czy to znaczy, ze cos go jednak zaniepokoilo? 7mm to w 20-21 tygodniu dobry wynik? Plec bez zmian, zdecydowania mamy syna i juz widac ze bedzie podobny do taty :) Prawie cale badanie maluch spedzil relaksujac sie z obiema dlonmi zalozonymi za glowke, uroczo to wygladalo ;D Zobacz załącznik 594595

Niestety USG szyjki macicy wykazalo, ze lozysko brzegiem dochodzi do ujscia wewnetrznego. Pan doktor powiedzal ze mam unikac wysilku fizycznego czesto polegiwac, zakazal wspolzycia i zabronil sie schylac. Za to z sama szyjka wszystko jest w porzadku - 31mm, sztywna i zamknieta. Za 4 tygodnie mam sie zglosic na kolejne USG celem ostatecznego zdiagnozowania lozyska.

Super fotka :) ale slicznosci.
Co do komory bocznej mózgu nie pomoge - badanie przede mną jeszcze, ale jak cos sie dowiem to dam znac co mi powiedzieli.
 
Do góry