reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

reklama
Misiarska gratuluje udanej wizyty!! Super że jest dwójeczka i że czują się świetnie. To Ty nosisz w sobie już 15cm szczęścia!!! Niesamowite.

Mojeboje super że w końcu masz swoją kartę ciąży! Ja nadal swojej nie mam a dostanę na wizycie za dwa tygodnie!! A czemu Ci tego dupka przepisał???? To dziwne że do tej pory nie brałaś i teraz Ci przepisał, kiedy większość dziewczyn już go odstawia. Mówił dlaczego masz go brać??? A co do usg to skoro to jakiś specjalista i jeszcze prowadzi Twoją ciążę to ja bym się chyba poszła do niego. Od razu będzie wiedział co i jak.

grazka piękna Twoja dzidzia!!! Niewiarygodne że już takie "duże" bąbelki siedzą w naszych brzuszkach.
 
Czesc dziewczyny,

z tymi kartami ciazy jest roznie - jesli bedziecie starac sie o becikowe to zaltwcie sobie zaswiadczenie od lekarza ze bylyscie pod opieką w 10 lub wczesniej tygodniu ciązy, jesli nie macie karty ciązy. Mi lekarz powiedzial ze karta ciazy jest defacto zaswaidczeniem wystarczajacym do becikowego, potwierdzającym od kiedy jestem pod opieką lekarza.

Ciesze sie ze Wasze wizyty udane :) mam nadzieje ze za tydzien bede mogla tez w taki wlasnie sposob opisac swoja.
 
Ja wczoraj miałam swoją kolejną wizytę. Nadal jest ich dwoje :-) Jedno ma 7,84 cm a drugie 7,88. To pierwsze na USG wierzgało bardzo mocno, a to drugie spokojniutkie. Wszystko jest z nimi ok i serduszka pięknie biją. Tylko poziom hormonu tarczycy mam za niski i mam dorbić jeszcze dwa kolejne badania. Termin porodu znów mi się przesunął - tym razem na 25 marca... I tyle wszystkiego :-) Pozdrowienia dla Was kochane

ale super!!! Byle tak do końca :)

Dzisiaj byłam u ginekologa, dostałam kartę ciąży (wreszcie!). Pomacał trochę, pobadał, pooglądał i stwierdził, że wszystko wygląda prawidłowo na 10 tydzień. Dostałam też skierowanie na USG, do zrobienia w 12-13 tygodniu czyli między 5 a 15 października. Zapisałam się już w luxmed ale zastanawiam się, czy na to USG nie pójść do mojego lekarza prywatnie - w luxmed to badanie musiałby zrobić ktoś inny, a to jest w końcu ważne badanie a mój lekarz podobno specjalista...
Z leków przepisał mi dupka - do tej pory nie brałam, teraz mam zacząć brać 2x1. Kwas foliowy mam zmienić na femibion 1. I tyle.

To czekamy na fotki z usg- już nie długo :) Po co dupek?

Gratuluję dziewczyny udanych wizyt. Ja po wczorajszej wizycie wróciłam do domu mega szczęśliwa i w końcu zaczęłam się cieszyć że jestem w ciąży. Przezierność karku w porządku, serducho bije jak dzwon, więc na chwilę obecną wszystko jest ok. Dzidzia wyjątkowo spokojna była tylko (jak to powiedział lekarz) chyba miała czkawkę. Mam już nie brać kwasu foliowego. Wyniki krwi bardzo dobre więc nie ma potrzeby brania witamin. Kolejna wizyta za 3 tygodnie, a za 7 tygodni kolejne USG tym razem połówkowe.
A oto dzidzia :)
Zobacz załącznik 584382

Świetne zdjęcie, wygląda jakby pozował :)

A dziewczyny mam pytanie czy to USG przesiewowe jest robione przez brzuszek czy dopochwowo? i czy był z Wami mąż przy badaniu :-) ?

Ja miałam przez brzuch i dopochwowo ale dlatego, że wkładka przeszkadzała :(
 
A dziewczyny mam pytanie czy to USG przesiewowe jest robione przez brzuszek czy dopochwowo? i czy był z Wami mąż przy badaniu :-) ?

Ja mialam robione przez brzuch, wszystko pieknie bylo widac :) I tak, maz byl ze mna, w gabinecie nawet byl podlaczony dodatkowy ekran dla "widza" :)

Ja dzis pierwszy dzien na antybiotyku na gronkowca... Dostalam Duomax w konskiej dawce - 2mg na dobe. Czuje sie po tych tabletkach jakbym miala grype tylko bez temperatury :/ No i strasznie sie martwie jak to wplynie na malenstwo :(

Dziewczyny czy to mozliwe zeby w 13tyg czuc ruchy dziecka? Male bylo strasznie ruchliwe wczoraj podczas badania USG i czulam takie jakby falowanie w brzuchu. Potem to samo znowu wieczorem.
 
reklama
Jouluatto spokojnie, Duomox to bezpieczny antybiotyk w ciąży, a dawkę dostałaś nie żadną końską tylko normalną jaką się daje dorosłej osobie :-) Ja też w pierwszej ciąży w podobnym czasie brałam Duomox z powodu zapalenia zatok i wszystko było dobrze. Najważniejsze żeby wytępić bakterię, bo ona może być groźniejsza dla dziecka niż ten antybiotyk.
Co do ruchów to raczej jeszcze za wcześnie. Pewnie to tylko inna praca jelit. Chociaż wkraczamy powoli w II trymestr wiec pewnie niektóre z nas niedługo poczują pierwsze ruchy. Pamiętam że w pierwszej ciąży długo mi zajęło zanim się zorientowałam i upewniłam że to co czuje jest właśnie ruchem dziecka. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Poprzednio byłam pewna ok 18tc.
 
Do góry