reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

Ja byłam tydzień temu i mój Przecinek miał już 13 mm :-) Słyszałam też serduszko i oczywiście się popłakałam z tego powodu :-D Na zdjeciu kiepsko widać bo telefonem robione

12023088_1662620677349767_682515243_n.jpg
 

Załączniki

  • 12023088_1662620677349767_682515243_n.jpg
    12023088_1662620677349767_682515243_n.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 160
reklama
Ja dziś po pierwszej wizycie :) maluda ma już 1,6cm, serduszko pięknie bije (widziałam i słyszałam), teraz ze spokojem mogę zacząć 9 tydzień, mam do zrobienia komplet badań, kolejna wizyta 15.10 zaś USG genetyczne 21.10 więc mnie i fasolkę czeka pracowity miesiąc :)
 

Załączniki

  • Scan20002.jpg
    Scan20002.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 196
Jestem po pierwszej wizycie. Wiem, mniej niż przed. Usg nie miałam bo lekarz w gabinecie nie ma aparatu. Mam w sobotę. Zbadał mnie na fotelu. I z badania wychodzi, że macica jest większa niż by wychodziło z om. Czyli jakbym zaszła w lipcu, w sierpniu to nie był okres. Albo mogę mieć jakieś mięśniaki. Jutro bhcg a w sobotę usg.
 
Hej, już po wizycie!

Może na początek zaserwuje hit dnia - byłam w ciąży bliźniaczej! Tzn. jeden zarodek w pewnym momencie przestał się kształcić i zostało po nim tylko ciałko żółte. Pan doktor powiedział, że tak się często zdarza i że nie ma powodów do zmartwień. Ciałko podobno z czasem wchłonie się samo. Powiem Wam, że jedno dziecko jest dla mnie zaskoczeniem, a co dopiero jakby były dwa! :szok:

No ale do sedna - maluch ma obecnie 1,2 cm. Z USG wychodzi 7 tydzień 3 dzień i termin na 9 maja, a nie 7, jak było w pierwszym USG. Wolniutko sobie szkrabik rośnie :) Niestety serduszka nie słyszałam, ale widziałam i pięknie pracuje. Lekarz twierdzi, że wszystko ok, więc jestem spokojna.
Okazało się też, że moje obawy co do wizyty na NFZ były zupełnie niesłuszne. Lekarz przebadał mnie dokładnie - była cytologia, USG oraz skierowanie na 12 badań. Jestem bardzo zadowolona. Pan doktor wszystko mi cierpliwie tłumaczył i podał nawet ile jodu oraz witaminy D powinno być w preparacie witaminowym dla ciężarnej. Kazał się oszczędzać i całą moją aktywność jaką do tej pory wykonywałam ograniczyć do połowy. Ciężko będzie zwolnić, no ale są rzeczy ważne i ważniejsze :tak:
 
anno no kropeczka kochana schowala sie tak ze nie zauwazylam :D

Tirli to w koncu w ktorym tygodniu jestes ? co lekarz na ta bete ?
 
reklama
Do góry