reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiwat maj! Staraczki majowe 2013

Ja tez nie wytrzymalam i zrobilam test i co i I kreska takze juz wiem ze lipa tez w tym msc.... mimo ze mam @ hmmm jeszcze nie wiem kiedy gdyz owy byla niby w 21 dc to i tak pozno wiec zapewne mi sie @ opozni.... :(:(



Ale skoro owu była kolo 21 dc, to na testowanie chyba jeszcze wcześnie co?? Kurczę nie znam się na tym...a w którym dc jesteś??
 
reklama
Tygryseczek, kobiet w ciąży jest tyle samo, co zawsze, tylko teraz nagle zwracasz uwagę. Ja poczułam niezłe oblężenie jakiś miesiąc temu, jak byłam w IKEI. W pewnym momencie trzeba przejść przez dział dziecięcy. A tam kobiet z brzuchami normalnie jak w mrowisku! Zatrzęsienie! Tylko ja z płaskim brzuchem (no, płaski to on nie jest, nigdy nie był i raczej nigdy nie będzie, sam z siebie na dobry 4 miesiąc wygląda :D ale wiecie, o co chodzi).

Dominisia, jeszcze nie byłam. Przez chwilę się zastanawiałam, czy nie umówić się na ten tydzień, bo wiesz, plamienia. Ale na razie przestały się te nitki pojawiać, więc znowu się nie spieszę z wizytą. Chcę pójść pod koniec maja. Teraz jak jestem w 5 tygodniu to znowu co najwyżej zobaczę kropkę na ekranie (pęcherzyk ciążowy), za wiele to mi nie powie. Chyba bez sensu.


Hmm...no w sumie racja...ja jak oglądam różne kalkulatory ciąży to, prawie za każdy razem inaczej wychodzi...jedne że 5 tydzień inne że 4
 
Na_Ratunek nie pisałaś wcześniej pod innym nickiem na forum?
Pytam z ciekawości, bo mam takie wrażenie. :tak:


Karola, ja bym do piątku chyba nie wytrzymała :zawstydzona/y: Trzymam kciuki za dwie kreseczki &&&&&&&&
 
dominisia875 w 27 dc .. wiem ze za wczesnie ale korcilo mnie bo zawsze mam cykle 32 dc...oj odpusczam juz....


Kochana mnie test pozytywny wyszedł w 26 dc na 30 dni wogóle czyli 4 dni przed....ale 2 dni wcześniej zrobiłam i też wyszedł negatywny...więc nie smutaj się....a ja trzymam &&&&&&&&&&&&& :):)
 
Katherinne a kiedy Kochana miałaś dostac okres?? i jakie długie zazwyczaj miałaś cykle??

Właśnie sprawdziłam chyba ze 10 kalkulatorów ciążowych i 70% z nich wykazuje, że jestem w dokładnie 5 tygodniu ciąży a 30% z nich że w 4 tc i 1 dzień....hmmm....zgłupialam ....hehe....ciekawe co gin powie w przyszlym tygodniu.
 
Na_Ratunek nie wiem, tak jakoś mi się skojarzyło z jedną dziewczyną co zniknęła nagle z forum, a udzielała się w wątku kwietniówek...
Wiesz różnie bywa czasem zapomina się hasła i zakłada nowe konto :tak: Po prostu kilka szczegółów mi pasowało i podobny sposób wypowiedzi... No nic, mniejsza z tym... Moja pomyłka :tak:


Tygryseczek poczekaj jeszcze troszkę :tak: Z tymi sikaczami różnie bywa... Jednym wychodzą, a innym nawet kilka dni po nawet nie... Szkoda Twoich nerwów...
 
Oj widzę, ze mamy dzisiaj dzień testowania. Bo kilka z nas robiło teściory!

ja sie nie nastawiam złe na razie. Ale dola pewnie będę miała, jak w czwartek nie wyjdzie.
 
reklama
Dominisia, tygodnie liczy sie zawsze od ostatniej miesiaczki, niezaleznie od tego, kiedy byla owulacja. Ja mam 5 tygodni za soba i 1 dzien od miesiaczki. A ze mam pozno owulacje (w granicach 18-20 dc), to moja ciaza bedzie nieco mlodsza, a zatem pewnie nieraz i mniejsza, niz innych dziewczyn w tym samym tygodniu i dniu. Ale to nie ma az takiego znaczenia, w koncu to tylko roznica kilku dni.

Dlaczego kalkulatory Ci pokazuja roznie? Bo roznie do tego liczenia mozna podejsc. Mi od miesiaczki juz minelo pelnych piec tygodni, czyli mam piec tygodni skonczonych i teraz weszlam w szosty tydzien. Skoro mowimy 'jestem w 5 tygodniu' czy 'jestem w 6 tygodniu', to jezykowo logiczne jest, ze chodzi o ten tydzien, ktory sie rozpoczelo, prawda? Dlatego wiele kalkulatorow tak wlasnie liczy. Ale ginekolodzy licza tygodnie ukonczone. Czyli 'w piatym tygodniu' dla nich znaczy, ze 5 pelnych tygodni juz uplynelo. Jak urodzisz po 39 tygodniach i 5 dniach to i tak Ci napisza, ze porod byl w 39 tygodniu. Mam nadzieje, ze w miare jasno to opisalam.

Swoja droga to zamieszanie to chyba tylko w naszym jezyku jest. Jak powiemy po angielsku 'I am 5 weeks pregnant', to wydaje sie byc oczywiste, ze chodzi o ukonczonych 5 tygodni.
 
Do góry