reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D

Witam;-) Witaminke D PODAJE się dzieciom do 2 roku życia aby uchronic je przed krzywicą ,,nie rozumiem dlaczego twoja pediatra stwierdziła,zeby nie podawac..ale jak dziewczyny mowią co kraj to obyczaj;-) slyszalam ze dzieci nie mają jej tak duzo jak dorosli..i dlatego się ją podaje ,,,nie tzreba natomiast podawac jej latem kiedy jest duzo słonka;-) witaminka ta nie dzialalaby w naszym organizmie bez słońca ...Pozdrawiam;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wit D jest podawana każdemu dziecku do 1rż. Czy to po 1 kropli czy po kilka - lekarz ocenia stan dziecka. Potem również mozna podawac dziecku wit D jeśli pediatra stwierdzi taka konieczność biorąc pod uwagę stan zdrowia, klimat itp czynniki wpływające na dziecko aby niedopuścić do niedoboru.

Po 1 rż odstawia się wit D i 500ml mleka dziennie dostarcza 100% zapotrzebowania na wit D. Jeśli występują u dziecka niedobory to jest rzecza oczywista ze bierze dodatkowo kropelki.
U nas nie ma takiej potrzeby i wystarcza mleko oraz słońce.
 
u nas było tak, że pediatra zapisał Vigantoletten 500 jak mała miała ok. 2 miesiące. Kazał dawkować tylko w okresie jesienno-zimowym jak dziecko nie wychodzi na słońce. Potem zaprzestać dawkowania gdyż mleko modyfikowane i przebywanie na słońcu w zupełności dostarcza odpowiednią ilość wit.D:-)
 
anitaa tylko ze najnowsze badania i zalecenia mowia ze wit d. dzieci powinny brac do 3 roku zycia.... :) jak jej jest wystarczajaco w mleku jak wiekszosc przebadanych 3latkow miala jej niedobory? co skutecznie wykorzystuje w reklamach danonkow firma danon? :)
 
Mam problem poniewaz na poczatku podawalam te witaminy (w takim ala syropie) potem ok 4 mies zycia Barnima przstalam. Mam jeszcze jedno poakowanie i nie wiem czy zaczac mu podawac jeszcze raz. Ciemiaczko jeszcze jest i nie zaroslo wiec mozna by, ale to ale czy mozna? i jak do jakiego miesiaca zycia mozna podawac?
Nie dostaje zadnych witamin. Wiec sie jeszcze zapytam co mozna by mu podawac ?
 
wit d3 podajesz do ukończenia roczku przez dziecko. O wit A nic nie słyszałam, czamu ją podajesz? Jeśli karmisz butlą to podajesz po konsultacji z pediatrą, ponieważ mleka zawierają wit d3 ale każde w innej dawce. Ja karmię bebilonem pepti i tam jest jej mało więc muszę podawać 1 kropelkę dziennie.
 
To jest taka buteleczka odrazu z wit A i D w jednym. Tu w UK nie podaja zadnych wit wiec musialam sobie je zalatwic. Szwagierka poszla do lekarza i wziela na recepte dla siebie wybrala, wtedy dostalam te wit.
Niestety niema tu konsultacji z jakim kolwiek pediatra, oni sa tylko w szpitalach jak cos jest powaznego. Jest lekarz pierwszego kontaktu ktory widzial malego moze 2 razy tak to jest tzw. srodowiskowa. Kiedys zapytano mnie czy cos dostaje maly i ja powiedzialam ze te wit a oni zdziwko- a po co? i nie wiedzieli co to jest.
Dlatego niemam gdzie zasiegnac informacji wiec pytam was. To czy moge zaczac mu podawac chociaz ta jedna kropelke czy wtedy lepiej odpuscic? Jest na mleku cow&gate.
 
To jest taka buteleczka odrazu z wit A i D w jednym. Tu w UK nie podaja zadnych wit wiec musialam sobie je zalatwic. Szwagierka poszla do lekarza i wziela na recepte dla siebie wybrala, wtedy dostalam te wit.
Niestety niema tu konsultacji z jakim kolwiek pediatra, oni sa tylko w szpitalach jak cos jest powaznego. Jest lekarz pierwszego kontaktu ktory widzial malego moze 2 razy tak to jest tzw. srodowiskowa. Kiedys zapytano mnie czy cos dostaje maly i ja powiedzialam ze te wit a oni zdziwko- a po co? i nie wiedzieli co to jest.
Dlatego niemam gdzie zasiegnac informacji wiec pytam was. To czy moge zaczac mu podawac chociaz ta jedna kropelke czy wtedy lepiej odpuscic? Jest na mleku cow&gate.

ja podawalam ta sama witamine do pierwszego roku ateraz podaje malemu kinder biovital jedna lyzeczke....

sama wiem jak tu jest i wiekszosc trzeba zalatwiac na wlasna reke.... ja melego od 3go miesiaca karmilam Aptamilem... to w zasadzie jest odpowiednik cow&gate :) a od 6 miesiaca zycia jest na nutramigenie... mimo tego pediatra w PL zalecial mi ta witamine i podawalam 2 krople na dobe....
 
Ja podaje Abidec. Sklad ma podobny do polskiego cebionmulti. Znajdziesz go w kazdym wiekszym supermarkecie, albo oczywiscie w aptece. Ja karmilam piersia do 8 miesiaca i gdy mala skonczyla pol roczku Health visitor polecila mi dawac jej dodatkowe witaminki.(przy butelce podobno nie trzeba, a przy piersi dla pewnosci ze ma dosc witamin mialam dawac). Teraz mala jest na butli, ale daje jej nadal te witaminki. Nie wiem czy sa popularne tutaj jakies inne wit dla dzieci, ale jak sie poszuka to pewnie bede, przeciez pelno tego na polkach w sklepach.....
Witaminy D nie dawalam spowodu zaraztajacego sie szybko ciemiaczka, a pediatra w Polsce polecila dawac tylko cebion, ale sie mi skonczyl wiec teraz kupuje wlasnie ten Abidec. A jak dlugo dawac wit, to niestety nie wiem.......
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry