reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

witamina D

Witaine D z tego co wiem dostaje kazde niemowle.Nawet kiedys sie mamy pytalam i mowila ze tak ze dostawala tabletki ktore rospuszczala w lyzeczce wody i jedna dziennie. Wszystkie moje znajome mamusie tagze podawaly i ja tez. Jedna dziennie do pierwszego zabka. Wtedy zaczelam myc zabki Filipowi i lekarz powiedzial ze dzieki temu nadmiar wapnia sie stabilizuje. No i prawda jest ze witamina D nieszkodzi i jej nadmiar nic niezmieni za to niedobor zle wplywa na rozwoj kosci.
 
reklama
Witaine D z tego co wiem dostaje kazde niemowle.Nawet kiedys sie mamy pytalam i mowila ze tak ze dostawala tabletki ktore rospuszczala w lyzeczce wody i jedna dziennie. Wszystkie moje znajome mamusie tagze podawaly i ja tez. Jedna dziennie do pierwszego zabka. Wtedy zaczelam myc zabki Filipowi i lekarz powiedzial ze dzieki temu nadmiar wapnia sie stabilizuje. No i prawda jest ze witamina D nieszkodzi i jej nadmiar nic niezmieni za to niedobor zle wplywa na rozwoj kosci.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Jak sama możesz przeczytać na tym forum i w tym temacie, ie każde niemowlę dostaje wit. D. Pierwszy raz słyszę że dziecku podaję się tę witaminkę do pierwszego ząbka. W Polsce to jest tak, ze o podawaniu wit D decyduje lekarz, dlatego do niedawna była tylko i wyłącznie na receptę. Lekarz powinien dziecko zbadać i podjąć decyzję co do ilości podawanej wit. D, bądź jej nie podawaniu.

Jeśli chodzi o nadmiar wit. D w organiźnie to niestety jest on szkodliwy. Można o tym przeczytać na ulotce dołączonej do tego leku. Jest to przedawkowanie wit. D , które jest szkodliwe dla dziecka, dlatego trzeba z tym uważać i kierować się zaleceniami lekarza i obserwować dziecko.
Można o tym poczytać na forum piediatrycznym Specjalista radzi - Witamina D3 - objawy przedawkowania
 
Kochane, a czy witamina D2 i D3 ma takie samo działanie?
Mieszkam w Irlandii i tu jest baaardzo mało słońca. Dostałam jeszcze w szpitalu recpetę na witaminki Abidec i tam jest 7 witamin, między innymi własnie D2. Podobno ma takie samo działanie jak D3? Wiecie może coś na ten temat?
 
ja podaje malej 1kropelkeD od 15 doby zycia do teraz. tez mi sie nieraz zapomni,lub poleca dwie kropelki :tak:
karmie piersia i nie wiem do kiedy nalezy podawac ta witamine... lekarz powinien ocenic czy jest jakas norma? napewno na ulotce jest taka informacja ale ja niestety jej juz nie mam, wiec jak ktos wie, prosze o info :tak:
 
ja podaje malej 1kropelkeD od 15 doby zycia do teraz. tez mi sie nieraz zapomni,lub poleca dwie kropelki :tak:
karmie piersia i nie wiem do kiedy nalezy podawac ta witamine... lekarz powinien ocenic czy jest jakas norma? napewno na ulotce jest taka informacja ale ja niestety jej juz nie mam, wiec jak ktos wie, prosze o info :tak:

Lekarz powinien powiedzieć Ci kiedy wit. D odstawić. Dowiesz się tego przy okazji wizyty dotyczącej szczepienia bądź kiedy Ci się skończy wit. D.

Wiem, ze teraz można ją kupić bez recepty, ale do tej pory była wydawany tylko z przepisu lekarza, zatem uważam, że należy się z nim konsultować co do dalszego podawania wit. D. :tak:
 
Kochane, a czy witamina D2 i D3 ma takie samo działanie?
Mieszkam w Irlandii i tu jest baaardzo mało słońca. Dostałam jeszcze w szpitalu recpetę na witaminki Abidec i tam jest 7 witamin, między innymi własnie D2. Podobno ma takie samo działanie jak D3? Wiecie może coś na ten temat?


niestety nie pomoge, bo nie mam zielonego pojecia jak to jest z wit. D2
 
Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Jak sama możesz przeczytać na tym forum i w tym temacie, ie każde niemowlę dostaje wit. D. Pierwszy raz słyszę że dziecku podaję się tę witaminkę do pierwszego ząbka.

Jeśli chodzi o nadmiar wit. D w organiźnie to niestety jest on szkodliwy.
Zgodze sie tylko z tym ze wlasnie w polsce tego sie nierobi. Tutaj kazde dziecko dostaje WD No tak ale tutaj nieplaci sie za zadne leki dla dzieci. Sprey do nosa syrop na kaszel czy krem na dziaselka sa za darmo. Nieiewiem moze to dlatego lekarze przepisuja WD . Nienapisalam tez ze WD jest nieszkodliwa.Podala link w ktorym pisze o skotkach nadmiaru. WD ktora dawalam Filipkowi byla przystosowana dla dzieci do 1 roku zycia wiec o nadmiarze niema mowy. o ale tyle opini co mamusi a moze i lekazy...
 
Witaine D z tego co wiem dostaje kazde niemowle.Nawet kiedys sie mamy pytalam i mowila ze tak ze dostawala tabletki ktore rospuszczala w lyzeczce wody i jedna dziennie. Wszystkie moje znajome mamusie tagze podawaly i ja tez. Jedna dziennie do pierwszego zabka. Wtedy zaczelam myc zabki Filipowi i lekarz powiedzial ze dzieki temu nadmiar wapnia sie stabilizuje. No i prawda jest ze witamina D nieszkodzi i jej nadmiar nic niezmieni za to niedobor zle wplywa na rozwoj kosci.

Oczywiście że napisałaś że wit. D nie szkodzi i jej nadmiar nie jest zły dla organizmu. Powyżej dokładnie to napisałaś.:sorry2:
 
reklama
Nadmiar witaminy D (jak i kazdej innej) jest szkodliwy dla organizmu dziecka i pisze to nawet na ulotce tej witaminki. U nas nie podaje sie zadnych dodatkowych witamin dziecku i ztego co widze dookola to raczej dzieci nie chodza pokrzywione...co kraj to obyczaj...ale chyba nie ma co panikowac
 
Do góry