reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam.

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej dziewczyny. Piszę do was z zapytaniem czy może któraś miała z was podoba sytuację że w 6t ciazy od Ostatniej miesiączki na usg byl widoczny jedynie pecherzyk ciazowy bez zarodka i cialka żółtego? Dodam ze mam dość dlugie cykle 32-36dni.
 
reklama
Hej dziewczyny. Piszę do was z zapytaniem czy może któraś miała z was podoba sytuację że w 6t ciazy od Ostatniej miesiączki na usg byl widoczny jedynie pecherzyk ciazowy bez zarodka i cialka żółtego? Dodam ze mam dość dlugie cykle 32-36dni.
Myślę że spokojnie masz jeszcze trochę czasu na zarodek i serduszko. Trzymam kciuki.
 
Ja np. tak miałam przy cyklach bardzo regularnych 28 dni. Poszłam pod koniec 7 (6+6) tygodnia przekonana, że już pewnie będzie serduszko, a tam nawet zarodka nie było. Podejrzenie pustego pęcherzyka, lekarz kazał przyjść za tydzień na kontrolę, ale uprzedził, że mogę wcześniej zacząć ronić. Za tydzień był już zarodek z serduszkiem. Ciąża podobno tydzień młodsza. Tylko że teraz mam 15 tydzień i wszystkie kolejne USG pokazują, że wiek zgadza się z ostatnią miesiączką. Zastanawiam się czy to nie przez moje tyłozgięcie macicy. Czytałam, że szczególnie na początku może być wtedy gorzej widać. W poprzedniej ciąży miałam identyczną sytuację, że nie było widać zarodka ani pęcherzyka żółtkowego w 6 tygodniu. Co ja się strachu najadłam, a też po tygodniu już był. Nie wiem jak jest w Twojej sytuacji, bo jednak zdarzają się puste pęcherzyki, ale na tym etapie nie można jeszcze niczego przesądzać, tylko skontrolować jeszcze raz.
 
Ostatnia edycja:
Ja np. tak miałam przy cyklach bardzo regularnych 28 dni. Poszłam pod koniec 7 (6+6) tygodnia przekonana, że już pewnie będzie serduszko, a tam nawet zarodka nie było. Podejrzenie pustego pęcherzyka, lekarz kazał przyjść za tydzień na kontrolę, ale uprzedził, że mogę wcześniej zacząć ronić. Za tydzień był już zarodek z serduszkiem. Ciąża podobno tydzień młodsza. Tylko że teraz mam 15 tydzień i wszystkie kolejne USG pokazują, że wiek zgadza się z ostatnią miesiączką. Zastanawiam się czy to nie przez moje tyłozgięcie macicy. Czytałam, że szczególnie na początku może być wtedy gorzej widać. W poprzedniej ciąży miałam identyczną sytuację, że nie było widać zarodka ani pęcherzyka żółtkowego w 6 tygodniu. Co ja się strachu najadłam, a też po tygodniu już był. Nie wiem jak jest w Twojej sytuacji, bo jednak zdarzają się puste pęcherzyki, ale na tym etapie nie można jeszcze przesadzać, tylko skontrolować jeszcze raz.
To moja pierwsza ciąża. Mam typowe objawy typu brak miesiączki, obolale piersi i wrażliwość na zapachy. Wiem, że przy pustym jaju objawy ciążowe występują mimo to. Nie robie tez bety z krwi bo nie chce się jeszcze bardziej nakręcać. Poczekam do następnej wizyty. Bardzo dziękuję za wsparcie ❤
 
Do góry