reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Cześć dziewczyny, muszę wam powiedzieć, że jednak każdy przypadek jest inny. Ja miałam w cytologii LSIL, CINTEC dodatni więc już byłam zestesowana a kolposkopia wyszła dobrze i biopsja również. Według biopsji nie ma żadnych zmian na szyjce, więc jeśli któraś z was mówi że CinTec dodatni to już CIN 2 to jak widać nie do końca tak jest zawsze bo ja nawet nie mam CIN 1 według biopsji. Albo się po prostu cofnęło. Tak jak mówiłam wcześniej, że takie rzeczy się zdarzają. Także miejcie wiare i się nie załamujcie a ja teraz mogę cieszyć się moją ciążą. ❤️
Tzn że zaszła jakaś pomyłka u Ciebie z tymi wcześniejszymi badaniami. Super że się możesz cieszyć ciąża i nie ma żadnych zmian na szyjce 🙂
 
reklama
No właśnie tylko, że cytologia i CinTec to są dwa osobne badania. Czyli oba byłyby zrobione źle? To chyba raczej dziwne.
Ale ten cintest to kiedy miałaś robione? Mi to zrobili przy pobraniu wycinków i wtedy sprawdzali ta zmianę czy komórki już zaczęły się zmieniać w nowotworowe
 
Ale ten cintest to kiedy miałaś robione? Mi to zrobili przy pobraniu wycinków i wtedy sprawdzali ta zmianę czy komórki już zaczęły się zmieniać w nowotworowe
CinTec miałam robiony 2 tygodnie przed biopsją. Więc wynik powienien być taki sam. Albo po prostu wirus jeszcze nie zaatakował szyjki. Inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć
 
Ja się dopytam lekarza na kolejnej wizycie ale rzeczywiście chyba biopsja jest najdokładniejsza więc tego się będę trzymać.
 
CinTec miałam robiony 2 tygodnie przed biopsją. Więc wynik powienien być taki sam. Albo po prostu wirus jeszcze nie zaatakował szyjki. Inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć
Kurcze ja byłam pewna że ten cintest to robią jak pobierają ta zmianę i ja wtedy przeglądają
 
Kurcze ja byłam pewna że ten cintest to robią jak pobierają ta zmianę i ja wtedy przeglądają
Ja miałam najpierw cytologię. Jak cytologia wyszła zła to poszłam i pobrali wymaz na CinTec i HPV DNA i jak CinTec wyszedł dodatni i HPV typ onkogenny no to dopiero na tej podstawie zrobili kolposkopie i w tym samym czasie biopsję celowaną. Tak to u mnie wyglądało.
 
Moja lekarz jak zapytałam o ten Cintec, czemu go nie robimy, a prawie co kwartał kolposkopie i biopsję, że ten cintec, to trochę jak hpv, nie zawsze wychodzi. To słuchajcie jest tak wszystko zawiłe, że każdy lekarz naczej. Spokojnej ciąży.
 
reklama
Moja lekarz jak zapytałam o ten Cintec, czemu go nie robimy, a prawie co kwartał kolposkopie i biopsję, że ten cintec, to trochę jak hpv, nie zawsze wychodzi. To słuchajcie jest tak wszystko zawiłe, że każdy lekarz naczej. Spokojnej ciąży.
Szkoda tylko, że te badania tyle kasy kosztują a tak na dobrą sprawę nie wiadomo czy były zrobione dobrze.
 
Do góry