reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

reklama
Cześć kochane:)
Dzisiaj wizyta u pediatry Kacperek był ze mną też więc rodzinka w komplecie od jakiegoś czasu mój Kacper ma wyczuwalne na ręce zgubienie pediatra zobaczyła i dała skierowanie do chirurga a on biedy się rozpłakał nie wiem kurcze co to jest lekarka mówił że wygląda to jakby jakieś obce ciało tam było i zarosło to skórą nie mam siły już na to wszystko jak wg do lekarzy nie chodziliśmy tak teraz z Kacprem do ortopedy do chiurga do dentysty z Szymonkiem też do kardiologa do okulisty ( miał zatkany kanalik łzowy i jeszcze ropka mu została ) głowa od tego wszystkiego pęka i martwię się o te moje cuda. No to się wyżaliłam. Pediatra mówi że teraz inaczej wprowadzamy posiłki czyli w 5 miesiącu jak Szymon jest na cycu wprowadzamy gluten i szukałam jak poparzona jakiejś kaszki glutenowe pytałam w sklepach w rossmanie mnie do apteki wysłali w aptece nie słyszeli wg o takich kaszkach i mówią że dużo mam się o to pyta własnie no i własnie poczytałam w dr google i się w głowę stukłam i śmieję się z samej siebie że to kasza manna jest hahahaha masakra poprostu. do niedzieli Szymonek ma byc jeszcze na lekach i odstawić bo wszystko ok już u niego:):) a w poniedziałek kardiolog i tak w kółko macieju ;) idę obiadek zrobić jakiś szybciutki bo maje dwa małe chłopiska śpią a duże chłopisko na II zmianę poszło do pracy. Do później:):)

Olu imię śliczne Miłoszek:):):) Podoba mi się bardzo:)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki AGALA a powiedz mi nie ma takiej bez owoców?? Bo niby czytałam że najlepiej kupić słoiczek zupki jarzynowej i ugotować na wodzie kaszę mannę i i zacząć tak wprowadzać gluten i powiedz mi kochana kiedy zaczęłaś dawać tą kaszkę??
 
Ewelina, jest zwykła manna błyskawiczna (w sklepie leży tam gdzie zwykłe kasze, a nie dzieciowe) - gotuje się w 3 min.
Z tą zupką jarzynową to dobry pomysł, tylko pamiętaj, że najpierw trzeba byłoby jarzynki poszczególne powprowadzać, a nie od razu i zupkę i gluten (tak piszę bo nie wiem, czy warzywa już wprowadziłaś Szymkowi).
Co do wprowadzania glutenu to pamiętaj też, że to ma być ileś tam glutenu na ileś pokarmu (do sprawdzenia w schematach ile gram). Czyli np. porcja kaszki ryżowej (czyli bezglutenowej) lub zupki jarzynowej i w tym porcja kaszki manny, a nie sama porcja kaszki manny. Mam nadzieję, że nie namieszałam tymi swoimi tłumaczeniami.
 
EwelinaK26 ja dla Kuby nie robiłam ekspozycji na gluten, wprowadzałam wg starych zasad, to są zalecenia a nie obowiązek. Zresztą tu jest troszkę sprzeczność, bo karmisz piersią a zaleca się karmić wyłącznie piersią do 6 miesiąca a ekspozycja na gluten po 4 i to z zupką warzywną. Gdzie normalne, że małemu dziecku wprowadza się pokarmy dość długo, po kolei i w odstępach. Jeśli Twój maluszek pije Twoje mleko z butelki to możesz gluten dodawać do ściągniętego mleka, jeśli pije. A jak nie to najpierw wprowadź jakieś warzywka i mieszaj z tym, bo wszystko naraz to rewolucja może być dla brzuszka.
Ekspozycja na gluten - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety
Gluten w diecie niemowlęcia - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety - fajne linki o ekspozycji na gluten a tu masz kaszkę po 4 miesiącu, bo reszta jak patrzę to po 6 są.
Kaszka mleczna manna
No i oczywiście możesz kupić zwykłą kaszkę manną.
 
JUST, GOSIA LEW dziękuję wam kochane jeteście własnie poczytałam dużo o tym wszystkim jak narazie dałam Szymonkowi łyżeczkę deserku jabłuszko z marchewką to było wczoraj pluł troszkę i się krzywił więc może do tego mu dorzucę ten gluten za tydzień będzie miał 4 miesiące kurcze jak ten czas leci!!!! Słodkich snów wam i waszym pociechom:)
 
EWelinko a ja niczego nie wprowadzałam powoli.o ekspozycji na gluten dowiedziałam się dużo później jak już Julek dawno jadał:p jak miał 4miesiące dostawał słoiczki,kaszki itd dla dzieci 4miesięcznych.lub składniki jakie samemu zrobione wg tych słoiczkowych. na dzień dobry zjadł cały słoiki jakiejś marchewki z jabłkiem i nic mu nie było:p tak mu smakowąło ,ze nie miałam sumienia skończyć po łyżeczce.ale moje dziecko alergikiem chyba nie jest.nie zauważyłam w kazdym razie.wiec jadał odrazu sporo porcje bez babrania się po łyżeczkach:p kaszkę tez odrazu łyżką dawałam i gęstą mocno bardziej niż jest w instrukcji.nigdy nie jadł kleiku odrazu mleczno ryżowe.mleczno pszenne i takie tam.
 
Dzien dobry:-)

Olu ladne imie Milosz:-)Podoba mi sie.
No u nas to jest w ogole super bo imiona dawno wymyslone(Laura albo Alexander) tylko fasolki brak-hihi.

Kairka no upalu tak jak w Pl jeszcze nie bylo.
Dzis jest np.17 stopni i przynajmniej nie pada.
Haribo fajna rzecz a w Pl o wiele drozsze.
Ja juz sie zaopatrzylam w pare paczek bo tacie biore i babci.
My z Jula lecimy 3-czerwca i mam nadzieje,ze pogoda bedzie w miare ok.


Nic znikam robic bo balagan jest jak nie wiem.
A sobie siedzi u frazjera(kurde taka lala sie z niego zrobila bo co 2-3 tyg do fryzjera lata-hehe) a ja moze pojde jak bede w Pl.
Chociaz watpie aby ktos zaradzil cos na moje ciemne wlosy...
A tak marzy mi sie jakis czerwonawy odcien.


Milego dnia i buziole dla szkrabkow.
 
reklama
hej!
nie odzywałam się, bo dopiero dziś wyszlismy ze szpitala... mały miał w końcu zapalenie płuc... i ciekawe skąd... ehh życie;/
niby już wszystko ok, lekarze powiedzieli że już jutro możemy wyjść na dwór na spacer 2 godzinny.... ale czy tak od razu po zapaleniu??
 
Do góry