reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Vjolka - no i jeszcze przy Wojtku musisz brać wiek korygowany. Nie możesz Go porównywać do dziecka urodzonego o czasie. Jego 2 miesiące to nie to samo co 2 miesiące Szymona EwelinyK26.

No ja wiem... Że ten wiek jego to zawsze będzie troszkę inny... kurde no! niby doświadczona mamusia 8-latka jestem, a tu teraz zupełnie nic nie wiem :sorry2:
 
reklama
odnośnie szczepień, my póki co mamy wszystkie obowiązkowe, ale teraz przed nami odra, różyczka i świnka i szczerze powiem że ciągle jestem na etapie zastanawiania czy szczepić..jakoś się boję tej szczepionki:(

Lili - Ty chyba rekord "upomnień" pobiłaś:)

odnośnie nowych umiejętności:
Amela pokazuje na obrazek z Bozią i robi Amen (czasem przy tym bije brawo, ale wie o co chodzi:-)), pokazuje jaki dobry obiadek był (masuje się po brzuszku), daje buzi (wreszcie, normalnie buzię otwiera i daje buziaka:-)), jak czegoś nie chcę lub coś jej nie pasuje mówi "Ne, a jak coś chce mówi "ta" lub "to", no i zaczęła chodzić przy Hipciu:). Mówię Wam tak mnie zaskakuje każdego dnia że szok:)

co do wit. d
- to mi ostatnio pediatra moja powiedziała, że do końca zimy mam normalnie dawać jedną kapsułkę codziennie ew co dwa dni, niezależnie od mleka, a jak wyjdzie słońce to się zastanowimy co dalej.

vjolka - ja bym zostawiła tak jak jest, odstęp 3 godziny między posiłkami wg mnie jest ok. A tymi tabelkami z opakowania to się nie przejmuj, Amela nigdy nie jadła tak jak tam piszą. Co do kupek bo pisałaś na innym wątku, to moim zdaniem są to normalne kupki niemowlaczka. Ja miałam u małej takie przeboje z kupami więc przewrażliwiona na tym punkcie jestem.

Miłego dnia życzę!:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja przyznaję się bez bicia, że szczepię wg kalendarza szczepień i wsio jest ok.
Basia nie ma ani gorączki, ani nie marudzi po szczepieniach, na skórze też nie wyskakują jej żadne odczyny poszczepiennie.
Więc odpukać ale jest ok.

Wit. D podajemy codziennie po 1 kropli. W czerwcu miała podwyższony poziom wit. D więc na 2 tygodnie kompletnie odstawiliśmy.
 
Właśnie przed chwilka była u nas położna na wizycie i... rozwiała wszystkie moje dzisiejsze wątpliwości...
Kupka jak najbardziej w porządku....
A co do jedzenia - mamy dawać na żądanie, nie przejmować się tymi odstępami, bo dla niego nawet te 3 godz. to czasami tez może być za rzadko...
 
V-jolka moja Lenka tez jest wcześniakiem i dowałam na żądanie. Robiłam jej 90 ml ile zjadła to zjadła przeważnie ok 60 ml.Jadła średnio co 3 h czasem częściej czasem później. Moja dużo ulewała wiec byłą co chwilkę głodna. Co do kupek też strzelała, było niestrawione mleko w końcu jak troszkę dorosła wszystko doszło do normy.
 
Liln nie chciala nic wiecej mowic tylko gadala jak nakrecona postepowanie administracyjne i tka w kolko wie cw koncu odlozylam tel :/
 
VJolka tabelka na pudełku jest przybliżona, ważna jest ilość mleka łącznie wypitego. A czy pije to co 3h po 100 ml czy co 4h po 120 to zależy od dziecka.

Wiolka to brawa dla Amelki. Kuba też mnie lubi zaskakiwać z dnia na dzień.


My na wzw byliśmy szczepieni hepavaxem, potem było 5w1, bo nie chciałam mu dawać dodtkowej dawki szczepionki na wzwb a w 6w1 jest engerix a wtedy sam engerix nie był dostępny.
Na odrę, różyczkę i świnkę zaszczepię ale dopiero gdzieś potem, nie wiem kiedy, na razie skupiam się na rehabilitacji
 
kurczę dziewczyny tyle wiecie o tych szczepieniach, ja to zielona jestem. O jakiej tabelce pisałyście ( jakaś co As wkleiła)? bo kurde nie mogę znaleść. z góry dziękuję
 
U nas najpierw będą dawki przypominające, a potem po wakacjach MMR. Teraz i tak bym nie zaszczepiła, bo ospa, a chcę tak jak Gosia najpierw uporać się z rehabilitacją i chodzeniem.
 
reklama
U nas najpierw będą dawki przypominające, a potem po wakacjach MMR. Teraz i tak bym nie zaszczepiła, bo ospa, a chcę tak jak Gosia najpierw uporać się z rehabilitacją i chodzeniem.
w małopolsce szczepią mmr-em jeszcze?
pomorskie to już priorix tylko

Do mnie na pewno babka z przychodni będzie szybciej dzwoniła, bo mam w książeczce ołówkiem napisane kiedy ma być i jest luty 2012
 
Ostatnia edycja:
Do góry