reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Gosia tak jak wczesniej napisalam mam wzrost siedzacego psa:-p(157) wiec mi przy 53 kg nie grozi niedowaga:) ale mi narobilas smaka na ta zapiekanke chyba jutro sobie zrobie:))))))
kaira to nie tylko Ty dzis wkur.... mnie wkur... do granic mozliwosci u mnie w firmie od 7 lat pobieraja mi 43 zl co miesioac na grupowe ubezpieczenie a jak teraz zlozylam wniosek o wyplate swiadczenia z tytulu urodzenia dziecka to mi Compensa odpowiedziala ze 5 lat temu wystapilam z ubezpieczenia a co miesiac mi pobieraja 43 zl. jeszcze bym sie nie dziwila gdyby to byla jakas mala zapizdziasta firemka ale tam pracuje grubo ponad tysiac osob. no i zadzwonilam do siedziby do pani odpowiedzialnej za ubezpieczenia i nie bylo milo i kulturalnie.....

a ja tego wszystkiego popijam wlasnej produkcji zurawinowke:)) no i bylam u fryzjera coby sie troche ogarnac:)
To gdzie te pieniądze trafiają???Wirtualne konto i te sprawy:p Coś o tym wiem:) Widzę że ostatnio ten fryzjer chodzi po kolei po każdej z nas:)
 
reklama
Lucy, nie wiem ile w Compensie się należy za urodzenie dziecka, ale teraz to chyba i tak bardziej Ci się opłaca wydębić od pracodawcy zwrot tych 43 zł z pięciu lat :-)

Kaira, nie znam się ale może jakoś da się z tym ZUSem pograć na zwłokę, jedno odwołanie drugie i dolecisz do porodu, i zrobisz ten tomograf.
Współczuję, że tylko nadenerwowałaś się przez te komisje - bez sensu.
Dobrze, że się z pracą męża wyjaśniło.
 
lucyf masakra z tym ubezpieczeniem to ja w takim razie jutro do warty dzwonie zeby sie upewnic ze moj chlop faktycznie tam jest ubezpieczony no i ja bo mu 100zl z wyplaty odciagaja (za niego i za mnie po 50zl) a jak on chcial z firmy umowe ubezpieczenia z tej warty to mu powiedzieli ze jego dowodem na to ze jest w ubezpieczeniu jest odciaganie kasy z wyplaty... no to ja se to sprawdze ale jakby sie okazalo tak jak u was to ja sie cackac nie bede sprawa do sadu i tyle i tak mam juz powyzej uszu tej firmy (nawet nie wiem czy 11stego moj chlop bedzie mial wolne bo tak sie tam to wszystko odbywa...)

kaira jestem takiego zdania jak just pisz odwołania donos rowno co 14 dni czy jak tam termin bedziesz miala i tak przebebnisz do porodu
 
Lucy,Kaira, warto walczyć o swoje, choć wiem, że to dużo nerwów kosztuje:zawstydzona/y:
Mnie od jakiejś godziny boli żołądek i jest mi niedobrze:zawstydzona/y: Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że niedługo mi przejdzie:zawstydzona/y:
Co do fryzjera, to ja byłam 2 tygodnie temu i oczywiście czuje się znacznie lepiej nie widząc odrostów w lusterku;-)
 
Ja się melduję...

ledwo żyję... coś ostatnimi dniami nie możemy dogadać się z Darią :confused2::confused2: masakra...
no i od kilku dni mam mało pokarmu :confused2::confused2: jak chciałam ściągnąć wczoraj, to wyszło mi 30ml z dwóch piersi :-:)-( a było tak pięknie... no i przez to dzisiaj jak byłam na zajęciach, to mała butlę z modyfikowanym dostała... na szczęście tylko jedną... a tak jak jestem w domu, to karmię ją co 1,5 godz i jej ciągle mało :-:)-(

spadam coś zjeść... muszę wykorzystać to, że mała w końcu śpi....
 
Jeżynka moje dziecię tez tak się przekręca, że z dóch stron brzucha po bokach się wyciąga, ale dziś już wyżej bombarduje.

LucyF tak jak Just pisze, że chyba lepiej odzyskać to co się płaciło przez te x lat na składki niż kwotę ubezpieczenia z racji urodzenia dziecka, a każdy zakład ma tam inne ustalenia grupowego ubezpieczenia, ale przy 43 zł miesięcznie więcej jak 1500-2000 nie ma. No chyba, ze to Compensa babola zrobiła w co wątpię. No a ja mam wzrostu 169 i mogę ważyć 53 kg, to ty chyba nawet z 45 :tak:

Pati każdy pracownik powinien znać warunki ubezpieczenia grupowego, poza tym umowa też jest indywidualna, ja mam takie świstki w domu, jako dowód.

Kaira to współczuje tego stresu z ZUSu, qrcze mój brat kiedyś tylko za rozcięty palec mały dostał 1500 zł i to wieki temu, to chyba zależy kto w tej komisji zasiada, może jednak da się odwołać.
 
Witam z rana coś sapać nie mogę za dużo emocji nagromadziło się w mojej głowie po wczorajszym dniu. Właśnie dotarło do mnie że jutro dzień wolny od pracy. Mam parę ubranek do prasowania, zostały mi teraz do prania pieluchy ręczniki i pościel. Życzę miłego dnia
mam pytanko co u Asi She??? no i gdzie Carri? o resztę się już pytałam bez odzewu.
 
Zawsze możemy założyć wątek od mamusiek, bo niedługo tutaj więcej rozpakowanych będzie niż zaciążonych, jakiś wysyp nowych fasolek potrzebny. Chyba trzeba powysyłać fluidki :~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
O tym to ja myślę od dnia porodu, bo mimo, że piszę to czasem nadrabiałam zaległości po karmieniu w nocy lub wcześnie rano, na cpp dopiero teraz wróciłam a i tak jest ciężko wszystko ogarnąć i właśnie brakuje tu takiego wątku gdzie można właśnie z starszymi stażem mamuśkami wymienić info o zupkach i nowych osiągnięciach dzieciaczków, lekarzach itp. gdzie ja np, udzielam się też na sierpniówkach, ale i tam mam problem z ogarnięciem wszystkiego, bo to takie nasze cpp jeśli chodzi o ilość, a fakt czasu jest zdecydowanie mniej. I wychodzi coś za coś.

Nie wiem tylko jak Wy do tego pomysłu podchodzicie? Bo za chwilę faktycznie będzie więcej mamusiek a mi tu jest dobrze.

Ola81 - trzymam kciuki, bo już powolutku czas nadchodzi. ;-)
Kaira - nie sądziłam, że ZUS jako firma państwowa będzie robić problem Pogotowiu jako firmie państwowej. Ja osobiście znam kilkanaście przypadków pozytywnych decyzji wypadkowych, rentowych czy chorobowych a nie powinno się ich wydać, a Ci co faktycznie potrzebują to nie dostają :dry:
LucyF - tak jak Just pisze, bierz kasę od pracodawcy, a do Compensy przystąp teraz ;-)
Daaa - nie wiem jak długo miętolisz tego cyca, ale wytrzymaj z 15-20 minut na jednym bo pokarm po takim czasie powinien Ci ruszyć, jeśli nie no to faktycznie masz problem, bo jeszcze częstsze dostawianie niż co 1,5h Daria nie jest wstanie w tym czasie przetrawić starego mleczka :dry:
Agatko - dzielna Alicja, zdrówka dla Mamy :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejka!

witam z rana, za oknem jedno wielkie bleee. może potem coś się poprawi, bo przydałoby się co nieco przewietrzyć :-)

co do nowego wątku to faktycznie tutaj misz-masz się robi i czyjeś posty mogą umknąć w zależności od tego czy ciężarówki czy mamuśki dorwą się do głosu :-)

miłęgo dnia :-)
 
Do góry