reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Just, Ewela - wy mnie tu nie straszcie leżeniem nogami do góry, bo mi psychika siądzie :-p
She - czekamy na wieści. EDIT: to dorzuć sobie do tego herbatkę z malin. I pij cokolwiek z miodem nawet wodę, tylko letnią żeby nie zabić witamin i pij jedno i drugie do końca ciąży juz żeby zapobiegać.
Kasikz - czyli jeszcze przez miesiąc pracujesz tylko palcem, a potem możesz nadrabiać, choć i tak sądzę, że w miarę rozsądku, bo jakby nie patrzeć 2 miesiące całe do końca, a niech sobie Mała siedzi do końca.

Wróciłam z zakupów, no więc wybrałam się pierwszy raz i ostatni :baffled: W tej chwili za radą Eweli siedzę z nogami w zimnej wodzie, bo czuję, że mózg mi się lasuje od ciepła. Są cztery sklepy dla smyka w Opalenicy i:
sklep 1: zamknięty - urlop
sklep 2: był za daleko nie doszłam
sklep 3 i 4: odwiedzone, znajomości zawarte, ciuszki obejrzane, aczkolwiek jakość super, ale wygląd mnie nie powalił, tak jak np. te co ostatnio zakupiłam croccodillo czy jak im tam. No, ale kupiłam czapeczkę, bo czapeczka mi się spodobała ;-)

Jeszcze dzwonił szef z jakimś tam pytaniem i kusiło mnie by mu powiedzieć, że ma zadzwonić jak słońce zajdzie :-p

No i najważniejsze w czwartek idę na zakupy bo na taką pogodę jak jest w tej chwili nie mam ciuchów w ogóle :no: Poszłam w spódniczce, której się nie dopięłam, założyłam do niej bluzeczkę, która pasowała idealnie no i zakryła niezapięty zamek i poszłam w trzewikach, co spowodowało, że z powrotem już mnie cisły, więc koniecznie potrzebne są laczki, bo w zeszłoroczne, w żadne nie wchodzę :baffled:
Muszę zakupić leginsy i przynajmniej z trzy tuniki na już. Siostra już jest w siódmym niebie jak usłyszała, że chcę iść na zakupy ;-) Już od jakiegoś czasu mi gdacze, że coś na ciepłe dni muszę sobie kupić, a ja jej nie słuchałam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilijanna ale zrobiłaś dziś marszrutę! Odpoczywaj, bo pewnie zakupy też będą wyczetrpujące :-)

A ja głupia się cieszę, że mi Emi wystawia głowę przez brzuch... Dopiero po chwili sobie uzmysłowiłam, że tak jak w niedzielę miała ją niżej niż do tej pory, bo pod pępkiem, tak teraz znów się podniosła i jest wysoko nad pępkiem. Cholipcia no... :-(
 
She ja widzę,że TY towarzyska jak ja jesteś:) nie znoszę jak mi się ktoś po domu kręci:)
Just ale Ty na pewno wyższa jesteś ode mnie ,a ja 163 :) więc sama widzisz ,ze waga naprawdę już spora
Kasikz wiesz ale łóżko spzitalne to nei jest super wygodne:(no ale nie mam co rozpamiętywać już.
a Ty zobaczysz miesiąc szybko minie najważneijsze,że suwaczek mknie do przodu,a szyjka jest pod kontrolą
Lucy ja bym bałą się samoopalacza prawdę mówiąc.nei wiadomo co w tym jest.chemia
Lila szybko zleci te 6miesięcy!!! mi zleciało bardzo szybko do zielonego światełka.i na pewno dołączysz do nas:)mam nadzieję,że ja wtedy już będę tulić moje maleństwo:)
Lilijanna ale co zrobić z tą eks:( olac babę i tyle

a ja zjadłam dużo czereśni:) mój M wczoraj brzuch oglądał,nawet patrzył z czułościa(chyba w końcu zaczyna wierzyć,zę się uda:) i nawet stweirdził,ze musimy kupić jakieś ciuchy dla mnie na lato.spodenki luźniejsze czy coś:)
 
Prysznica jeszcze nie było, bo Inspektor-Mama dzwoniła. Jak nie moja to T dzwoni, czy przypadkiem nie urodziłam. Toż jak urodzę to się pierwsze dowiedzą, no ale widać wolą być czujne i sprawdzać. Tak sobie myślę, że jakbym trafiła jednak na patologię to dosłownie bym nie powiedziała, że mnie w szpitalu zamknęli, bo wykończyłyby mnie telefony co parę godzin, czy coś ruszyło.

Asiu, ja się nie znam, ale skoro w płucach czystko to po kiego Tobie ta flegamina, skoro ten lek chyba powoduje odruch kaszlania, żeby właśnie płuca itp. oczyścić z zalegającej wydzieliny, a kaszlania to masz teraz aż za dużo.
A może to jednak nie główka, ale dupka była? Tak czy inaczej musisz być dobrej myśli, że Emi fiknie głową w dół :-)

Lili, to poszalałaś ze spacerowaniem :-)
Co do ciuszków dla maluchów to jest chyba trochę tak, że są takie zwykłe - bieliźniane i takie elegantsze z bajerami, naszywkami (typu coccodrilo, h&m itp). Ciekawe, które bardziej maluchom będą pasować ;-)
Różne ciuszki kupowałam, ale jakoś najbardziej rozczulają mnie koszulki: Koszulka bawełniana biała z niebieskim haftem 62cm :: Maluszek24.pl - niby takie proste zwykłe, ale jak popatrzyłam na tą koszulinkę to aż za serce ścisnęło i ckliwość ciążowa ogarnęła :-)

Ola**, no wyższa, ale 170 a nie 200 ;-), więc różnica we wzroście to pikuś, a w wadze nie-pikuś ;-)
 
Ostatnia edycja:
Just znachor stwierdził, że flegamina mnie trochę naoliwi i może ten suchy kaszel będzie nieco mniej dokuczliwy, bo teraz odkaszlnąć się to masakra. Sahara w rurze i jak kaszlę odrazu łzy mi lecą...
 
Just79 - ja Cię zaraz w dupę kopnę ;-) od rana siedzę na allegro by uzupełnić garderobę Małej, zanim znowu dostanę jakąś mega pakę i będę ryczeć, że znowu nic nie my kupiliśmy, a Ty mi tutaj nowe gwoździe zabijasz linkami :-D
She - my się dopytywaliśmy teraz na wizycie, jak jest Mała ułożona i lekarz powiedział, że do 36tc spokojnie może być odwrócone dziecko jak chce, ale w tym 36tc powinno już obracać się główką w dół, powiedział, że nasza jest główką w dół i to jest Jej dodatkowy plus, bo problem z głowy, ale nie należy panikować zawczasu.

A tak swoją drogą głupio tak głową w dół leżeć nie? :-)

Ola** - nie ruszam tematu, jak to moja siostra mówi "gówna dopóki się nie ruszy to nie śmierdzi" ;-)

A ja sobie odpoczywam, tak na prawde, na serio. I pytanie rozmiar 62-68 to ile tygodniowe dziecko. Wiem, że zależy od długości, to ile musi mieć długości? Agatko - Alicja jaki rozmiar teraz nosi?
 
Witam dziewczynki,
dziś dzień dziecka u mojego Bartka w przedszkolu, pobyłam tam trochę i uciekłam do domu bo a) upał, b) komary w trawie, c) nogi mi spuchły jak balony. Jak przyszłam wsadziłam do chłodnej wody z solą do nóg, pomogło ale na krótko.
Nie mam czasu czytać wszystkiego bo ciągle coś piorę i prasuję, przywiozłam od teściów ciuszki po Bartku i się rozczuliłam że mój przedszkolak był taki maleńki...
Kupiłam sobie dwie koszule do szpitala takie wygodne do karmienia, bo to co mam to lekko zużyte i trochę wsty zabierać takie wynalazki do szpitala :)
kupiłam takie koszulki:

i przyszły i są naprawdę z fajnej bawełny. Nie lubię kupować wysyłkowo, ale te są naprawdę ok.

No i kupiłam wymarzoną kołyskę dla syneczka, ale wpłaciłam pieniądze a kołyski nie ma. Jeszcze poczekam bez nerwów, bo w sumie pieniądze poszły dopiero wczoraj, ale zawsze się denerwuję jak nie kupuję "za pobraniem" tylko przelewem.
KOLCRAFT Kołyska SAMA BUJA gwarancja !! IDEALNA!! (1065722671) - Aukcje internetowe Allegro
Już się jej nie mogę doczekać!!!

Liljanna masz rację, też myślałam o tym jak to jest tak leżeć głową w dół, ale za to na podusi bo pęcherz chyba wygodny.

A jeszcze o małych ciuszkach- kupowałam czapeczki, takie po kąpieli i na dwór i wcale nie jest łatwo znaleźć wygodne. Zwykle mają jeden wielki szew, albo i dwa albo gumka wszyta na grubo, a przecież dziecko na tym leży, a główkę ma mięciutką że aż mi serce cierpło.

Ewela, ty chyba pytałaś o masaż szyjki? No więc lekarz albo położna wsadza palec do wejścia szyjki i palcem masuje wejście żeby je poszerzyć a potem oddzielić pęcherz płodowy od ściany macicy. Dlatego tak pierońsko boli. Rozwarcie musi być co najmniej na palec. Jak mi położna to robiła to błagałam żeby już przestała. A np cięcia i szycia wogóle nie czułam. Ale za to przyspiesza akcję porodową, coś za coś. Czemu o ten masaż pytałaś?

Biorę sie za pakowanie torby do szpitala, najwyżej poleży a ja będę spokojna.
 
Ostatnia edycja:
Diana- ja mam troche inną kolkraftu ale są one na prawde fajne:)Tylko sa małe,wiec 3-4 miesiace w nich to max. A torbe tez pewnie w tych okolicach bede pakowac, no może w 36 jak zdejmą pessar
Asiu - no to kuruj ten swoj kaszelek
Lili - 62 - to niby 2 miesiące, a 68 - nawet do 4. Jeszcze zależy jaka firma. te angielskie sa podobno mniejsze ciut a H&M np. ma większą o jeden romiar rozmiarówke
Just - ja pamietam poprzednio na szkole rodzenia, mówili o tych telefonach, ze czasami elpiej nic nie pisac jak zaczyna sie poród bo potem maż siedzi i dzwoni zamiast"rodzić"
 
Witajcie :-)

Asiu super że obejdzie się bez antybiotyku! Jak napisałaś ze mała główkę wystawiła to od razu pomyślałam czy to dobrze że w tym miejscu czy nie...dopiero później przeczytałam że główka znowu wysoko.

kasikz cudne ubranka :-)

Pati fajnie że wizyta udana :-) a dzidzia rośnie. Ja obstawiam synka :-)

Lili ja wczoraj i dzisiaj zamówiłam bluzkę i sukienkę na allegro, bo też doszłam do stwierdzenia że te bluzki z ubiegłego lata to jakies takie maleńkie :-D
MAMA LICIOUS biała BIRDIE z motylem i cekinami M (1059619746) - Aukcje internetowe Allegro
MAMA LICIOUS sukienka ciążowa jeansowa ALMA M (1057104113) - Aukcje internetowe Allegro

Jejku u mnie dzisiaj tak gorąco że siedzę pod wiatrakiem.
 
reklama
Kasikz to mamy te same kołyski i pościel też mi się udało tę samą tylko kolor inny. A ostatnio w "Majce" dziecko grało w rożku tej samej firmy :)
wcześniej miałam posciel feretti, teraz też jedną kupiłam, dobre są gatunkowo, po używaniu, praniu i 4 latach wyciągnęłam i wygląda jak nowa. ciekaweak ta się spisze.
A ciuszki z h&m rzeczywiście są spore, więc na początek można 56 u nich kupić i jest jak gdzie indziej 62
 
Do góry