reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Oki:) no już wiem,że na rozrzedzenie i dlatego zaczęłam zastanawiać się nad hemoglobiną:)ale ja mma w sumie w normie zawsze:) więc Just masz racje juz nie drąże:)
już M to i tak mi mówi,że zaraz mi strone forum zablokuje:)
 
reklama
No własnie moja komoda bedzie dalej, a przewijak na łóżeczku wiec przydał by si przybornik zeby wsadzić z 2 pieluszki maść , sól fizjologiczna , husteczki
 
u mnie nad szafką, na której ma być przewijak mają być półki i na nich planuję trzymać w jakiś pudełkach czy koszykach pieluszki, waciki, podręczne kosmetyki itp. Póki co wydaje mi się to rozsądne rozwiązanie zwłaszcza jak będzie trzeba gdzieś odstawić miseczkę z wodą do przemywania pupki itp. A jak to się sprawdzi w praktyce to się niebawem okaże (inna sprawa, że półki póki co leżą, a ich powieszenie nabiera mocy urzędowej ;-) bo małżonek zabrać się nie może)
 
Witam Was cieplutko

Moze juz wkrótce z suwaczkiem do Was dolacze ale narazie jeszcze te klika dni poczekam
Pisze tutaj tylko po to by powiedziec ze za kazda z Was i Wasze pociechy trzymam kciuki... Jedne sa juz na mecie, drugie na połmetku a jeszcze inne na poczatku ale wierze , wierze z całego serca ze bedzie wszystko dobrze u kazdej z Was

Agatko ostatnio doczytałam ze sie pytałas co ty tu jeszcze robisz, wiec odpowiem jestes Nasza przyjaciółka która teraz moze nam wiele pomóc :)))) I mam nadzieje ze zawsze tu bedziesz zagladac :)

Tym krótkim akcentem znikam mówiac DOBRANOC;-)
 
Niektórzy przyjmują i akard i clexane. Wiem ze akard, w którymś momencie trzeba odstawić koniecznie. Ale nie pamiętam kiedy

acard do 28tc mozna tylko.

Witam i o zdrowie pytam :-)

kasikz ja mam taki przybornik był w komplecie z posciela i pieluszki na luzaku sie mieszcza.

wklejam zdjecie IMG_6360.jpg
 
Hejka! Wiem, że nie udzielam się na tym wątku, ale dzisiaj zajrzałam przez przypadek. Bardzo Wam kibicuje i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania oraz spokojne miesiące. Wkleję Wam moja listę, która swego czasu przydała mi się. Pozdrawiam Was serdecznie.
Co będzie Tobie potrzebne w szpitalu

- szlafrok
- koszula nocna lub wyjściowa pidżamka
- kapcie
- klapki pod prysznic
- bielizna
- majtki jednorazowe
- stanik dla karmiącej mamy
- ciepłe skarpety
- paczka podpasek poporodowych
- wkładki laktacyjne
- ręczniki
- przybory toaletowe (mydełko, szampon, pasta i szczotka do zębów, szczotka do włosów itp.)
- woda mineralna, niegazowana
- karta telefoniczna lub telefon komórkowy

- Tantum Rose do przemywania rany po nacięciu krocza

Co będzie potrzebne Twojemu dziecku w szpitalu

Mimo tego, że coraz częściej w dobrych szpitalach, niektóre rzeczy są dawane bezpłatnie mamom w ramach promocji marki (np. Pampers-y, Sudokrem), nie zapomnij o zabraniu własnych.

- body (6 sztuk)
- pajacyk lub kaftanik i śpiochy (6 sztuk)
- cienka bawełniana czapeczka (2 sztuki)
- rożek, kocyk (zależnie od pory roku)
- ręczniczek
- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- krem do pielęgnacji pupy np. Sudokrem, Linomag lub oliwka
- pieluszkę tetrową w celach higienicznych (2 szt.)


Co będzie Wam potrzebne w domku


Pamiętaj o tym, żeby wybierać ubranka wyprodukowane z delikatnych i naturalnych tkanin takich jak flanela, bawełna. Po zakupie najlepiej je uprać w wysokiej temperaturze i wyprasować.

- body (ok 10 szt.)
- pajacyk z zapięciem w kroku (ok. 10 szt.)
- kaftanik z krótkim i długim rękawem (4-6 szt.)
- śpiochy z zapięciem w kroku (najlepiej na zatrzaski; 4-6 szt.)
- skarpetki (4-6 par)
- czapeczka z cienkiej bawełny (2 szat)
- rożek z kapturkiem

- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- oliwka
- mydełko
- krem do pielęgnacji pupy
- waciki do pielęgnacji pępuszka (np. Leko)
- krem do buzi
- szczoteczka do włosków
- nożyczki do paznokci
- gruszka do noska
- patyczki z wacikami
- płatki kosmetyczne
- termometr kąpielowy
- smoczek (najlepiej 2 szt., ponieważ dziecko często wyrzuca smoczka za łóżeczko)
- wanienka
- ręczniczek kąpielowy

- termometr do mierzenia temperatury

- wózek dwu lub trzy funkcyjny
- fotelik samochodowy (oczywiście w przypadku posiadania auta)
- nosidełko (nie jest niezbędne)
- łóżeczko
- materac do łóżeczka
- pościel z ochraniaczem wokół łóżeczka
- kocyk
- karuzela (zabawka do zawieszenia nad łóżeczkiem)



szczególnie w tych pierwszych dniach w domu, z pewnością będzie potrzebny spokój i odpoczynek oraz ogromna pomoc i wsparcie partnera.

Pamiętaj także o zabraniu do szpitala: dowodu osobistego, podstemplowanej książeczki ubezpieczeniowej, karty przebiegu ciąży z ostatnimi wynikami badań moczu, morfologii, na HBS oraz oznaczenie grupy krwi matki.
 
Witam was cieplutko:-) u mnie wreszcie swieci slonce:-) i super bo juz zapomnialam jak to jest przyjemnie

mysza dobrze ze z Wami wszystko w porzadku, ale powiem ze tymi 2 kg truskawek to mi zaimponowalas:shocked2::-)
olu ja sobie mysle ze wiekszego hipohondryka ode mnie to nie ma na swiecie(ja jestem w stanie wypatrzec rzeczy ktorych nie ma) wiec prosze mi tu nie pretendowac do tego miana bo i tak sie nie dam zdetronizowac:-p:-)
iławianka bardzo ci dziekujemy za pomoc, dla mnie jest nieoceniona bo to moje pierwsze dziecko a znajomych mam bezdzietnych wiec nikt mi nie jest w stanie podpowiedziec co i jak, jeszcze raz dziekuje

mialam dzis zrobic test obciazenia glukoza ale bylam zbyt glodna wiec odpuscilam i zjadlam sniadanko:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejus fląderki :)

LucyF ty leniuszku jeden , poszłabys i miała to za sobą ,a tak znowu musisz czekać nunu :-D

Ja jade na egzaminos:szok:,na który jestem w dosłownym znaczeniu "zielona" . Trzymajcie kciuki,zebym cos wyskrobała u tej babeczki . Poprawki we wrzesniu :zawstydzona/y:
 
Do góry