reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Witam!
Pozwolilam sobie zlaozyc ten temat,poniewaz ciagle nurtuje mnie pytanie czy mimo ciazy testy moga jej nie wykryc?Dlaczego tak jest?Powinno je sie wykonywac w dniu spodziewanej miesiaczki?czy mozna rowniez tydzien po wspolzyciu?

Nie chce sobie robic nadzieji ale troszke lepiej by mi sie zrobilo gdyby jakies mamusie opisaly swoje przypadki negatywnych testow ciazowych pomimo ciazy:)Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji...:)
 
reklama
Przy pierwszej ciąży test wyszedł mi pozytywnie dopiero w drugim miesiącu ciąży. Najczulsze testy to są te strumieniowe, one wykryją ciążę chyba po tygodniu od potencjalnego zapłodnienia. Ale dla pewności poza tym jednym po kilku tygodniach zrobiłabym drugi. A jak chcesz mieć pewność na bank, to na badania krwi idź :) Przy drugiej ciąży to nie musiała robić testu, bo to jakoś sama wiedziałam. ;)
A dlaczego testy nie wykrywają ciąży, to powiedział mi mój gin. Opierają się one na hormonie, który wydalany jest z moczem (czy jakoś tak:p). Największe jego stężenie jest zawsze rano. A jeżeli jest tego hormonu mało, to test go nie wykryje (bardzo wczesna ciąża), lub kiedy test jest wadliwy, to nie wykryje ciąży i po miesiącu.
Tak w ramach ciekawostki, to powiem pewną anegdotkę. W gimnazjum na lekcjach WDŻWR nasza belferzyca kazała złożyć się na test ciążowy w każdej pięcioosobowej grupie. Żeby się dowiedzieć, jak one działają. I potem w czasie zajęć wytypowane dziewczyny z każdej grupy szły zrobić taki test (za dodatkową oceną, oczywiście ;P). No i koleżance wyszło, że jest w ciąży, a tymczasem nawet pierwszej miesiączki nie miała ;P
 
Test może wyjść negatywny nawet jeśli przed badaniem napijesz się dużo wody i mocz będzie,ze tak powiem "słaby".Na internecie możesz znaleźć też inne powody negatywnego testu,które opiszą bardziej kompetentne osoby;-) Mój pierwszy test też wyszedł negatywny,na drugi dzień był już pozytywny.
 
Witam serdecznie. Chciałbym zasięgnąć rady. Sprawa wygląda następująco. Mojej ukochanej spóźnia się okres od 10 dni. Do tej pory miała regularne cykle (nawet w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych, które odstawiła między majem a czerwcem). Po ostatnim cyklu rozpoczęła 13 dniową dietę kopenhaską, po której schudła 6 kg. W sierpniu było także dużo stresujących ją momentów. Wszystko by wskazywało na to, że to przez powyższe czynniki, ale w trakcie sierpnia 2 razy doszło do zbliżenia bez penetracji i raz do stosunku z prezerwatywą. Zabezpieczenie nie pękło, nie zsunęło się. Pewność na 99% przez te opóźnienia. 13 dni po stosunku zrobiliśmy test ciążowy, który okazał się być negatywny, jednak minął od niego tydzień i krwawienia wciąż brak. 17 września idzie do ginekologa. Ale jesli ktoś z Was jest w stanie poradzić, tudzież był w podobnej sytuacji, będę bardzo wdzięczny za radę. Czy to ciąża, czy też zaburzenia przez diety, stres itp? Ile w takich przypadkach krawienie może nie nastąpować? Pozdrawiam.
 
Ja stawiam na skutki drakońskiej diety.^ kg w 13 dni to bardzo dużo i jestem prawie pewna, że przez to nie ma okresu.
Skoro guma nie pękła to to nie ciąża....na 99%
 
Dziewczyny blagam pomuzcie miesiaczke mialam
16 lidtopada 23 od rana niemialam krawienia wieczorem wspolzylam z mojim chlopakiem przyczym pod koniec s... Zaczela lecic mi krew b.lekko moj chlopak doszedl i skonczyl we mnie nigdy nie mialam reguralnej miesiaczki czy moglam zajsc prosze odp
 
Ja mialam ostatnia miesiaczke 28 lipca. Czekalam na kolejna, bo staralismy sie o malenstwo i chcialam zobaczyc jakie beda moje cykle, poniewaz zwykle byly nieregularne. Pod koniec sierpnia zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywny. Nadal czekalam na miesiaczke, ktora nie nadchodzila. Tydzien pozniej zrobilam kolejny test, ktory niestety byl ponownie negatywny. Wtedy zglupialam ani miesiaczki, ani ciazy...
Koleny test zrobilam po kryjomu juz nawet mezowi nie mowilam, bo bylam przekonana ze wyjdzie negatywnie. To bylo dokladnie 14 sierpnia i niespodzianka w sekunde zobaczylam dwie kreseczki na tescie, zrobilam kolejny rowniez byl pozytywny. Kupilam potem test, ktory wskazuje tydzien ciazy i wg. niego byl to min 4-5 tydzien ciazy. Tak wiec roznie bywa z tymi testami :) Albo po prostu robilam je za wczesnie....
 
reklama
Hej Dziewczyny. Podniosłyście mnie na duchu. Dzis rano zrobiłam test ciazowy i wyszedł negatywny- byłby to 9 dzień od zapłodnienia, 25 dzień cyklu. Dzieki Wam odzyskałam jeszcze nadzieje na upragnione maleństwo w tym cyklu. Mam dziwne objawy- obolałe piersi, delikatne bóle podbrzusza i nad ranem budzi mnie ostatnio lekka zgaga, w ciagu dnia jestem senna, od 3 dni temperatura wzrosła i utrzymuje się na poziomie ponad 37 stopni... Nie wiem ile w tym jest mojej autosugestii a ile prawdy. Staram sie nie nakręcać. Czekam i mam nadzieje, że nie dostanę miesiączki.. Moze powinnam zrobić badania krwi, zeby potwiedzić lub wykluczyć ciąże? Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry