reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

w pierwszej ciazy jeden test wyszedl mi negatywny ale to bylo przed planowana miesiaczka natomiast drugi juz pokazal dwie kreski.
w drugiej ciazy zrobilam kilka testow wszystkie negatywne dostalam nawet miesiaczke wiec bylam pewna ze nie jestem w ciazy alez bylo moje zaskoczenie jak uslyszalam wiadomosc od mojej gin ze to juz 8 tc:szok::-D
 
reklama
witaj. ja robiłam testy ciążowe i 2 razy już w dzień przed spodziewana miesiączką i wyszły pozytywnie , no i sie nie myliły! Powodzenia
 
Testy naprawde bywaja wadliwe.Mi 2 testy ROZNYCH firm nie wykazaly mojej 5 tygodniowej ciazy.Pozniej kupilam jakis drozszy i okazalo sie,ze bylam w ciazy,a to juz byl 6 tydzien.
 
Uważam, że nie można ślepo wierzyc testom.
W dniu spodziewanej miesiączki, to znaczy około dwa tygodnie po zapłodnieniu zrobiłam dwa różne testy i wyszły negatywnie.
Pomimo, że miesiączka się nie pojawiała, nie myślałam o ciąży - bo przecież testy nic nie wykazały. Czułam się dobrze, myślałam, że to jakieś przejściowe zaburzenia hormonalne. Niestety, kilka razy piłam alkohol. :zawstydzona/y:
Tydzień po spodziewanej miesiączce powtórzyłam test tak na wszelki wypadek - druga kreska była ledwo widoczna. Zrobiłam jeszcze trzy testy i tylko jeden wyszedł na pewno pozytywnie, drugi był negatywny, a w trzecim kreska też była bardzo słabo widoczna.
Teraz już nie wierzę, że test wykaże ciąże już 7 dni po zapłodnieniu. Może czasem tak bywa, ale na pewno nie zawsze.
 
Zdarzają się wyniki fałszywie negatywne (np. gdy test jest wykonany zbyt wcześnie, wadliwy, albo ze zbytnio rozwodnionego moczu).
Natomiast wynik fałszywie pozytywny jest praktycznie niemożliwy.
Więc jeśli widzisz 2 kreseczki...
 
Mi pokazala sie 1 kreseczka a tescik zrobilam po 8 dniach od ewentualnego zaplodnienia... Mogl byc zfalszowany??
 
Ja test zrobiłam 4 dni po terminie miesiączki czyli 4 maja była tylko 1 kreska -wynik negatywny a tydzień pózniej były już dwie kreski a teraz jastem w 10 tyg ciąży. podobno test najlepiej robić w dniu spodziewanej miesiączki. W moim przypadku to sie nie sprawdziło. ;-)
 
reklama
Do góry