reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Czyli wniosek taki,ąe nie należy do końca wierzyć testom... Ja zrobiłam 2-wyszły negatywne,a dziś mija 45-ty dzień od ostatniej miesiączki.
Do lekarza będę miała możliwość iść dopiero w Polsce.Za niecały miesiąc.Ciekawe, czy do tego czasu coś się wyjaśni...
 
reklama
Moje obie ciąże prawidłowe wyszły na testach ciążowych już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki przy drugim dziecku nawet dwa dni przed bo nie mogłam się doczekać. Chciałam jednak przedstawić rzadko ale zdarzającą się przypadłość tzw. ciążę zaśniadową. Niechcę bynajmniej nikogo niepokoić ale o dobrych nowinach proponuję poinformować po potwierdzeniu u lekarza. Gdy staraliśmy się o drugie dzicko test w dniu spodziewanej miesiączki nic nie wykazał . Gdy miesiączka się po 2 tyg nie pokazała zrobiłam drugi test i pokazały się 2 kreski. Radość była tym większa że były Święta Bożego Narodzenia awięc możliwość do pochwalenia się co uczyniliśmy. Zaczęły się pojawiać wszystkie oznaki ciąży: mdłości, bolące piersi itd. DO swojego lekarza udałam się po Nowym Roku na oko 5 tydz. ciąży. Jednak nie było dobrych wieści. Otórz powstała ciąża zaśniadowa. Lekarz wytłumaczył że komórki zamiast stworzyć zarodek zmutowały czy coś takiego. Rozczarownie było olbrzymie . Jak się dowiedziałam badanie krwi też w tym przypadku wykazuje ciążę. Mam nadzieję że ten przypadek was nigdy nie dotkie. Niestety w literaturze dla kobiet w ciąży nie wiele o ciązy zaśniadowej jest wspominane. Składam gratulacje wszystkim przyszłym mamom i przepraszam za nutę niepewności jaką wprowadziłam.
 
A mi ginekolog (najlepszy w moim miescie do ktorego nawet prywatnie trzeba sie zapisywac z kilku miesiecznych wyprzedzeniem) przepisal tabletki na wywolanie miesiaczki a bylam juz w 7 tygodniu ciazy. :confused2:
A ja poprostu kupilam test ciazowy i wyszedl pozytywny...nastepnego dnia zrobilam test krwi i wyszedl pozytywny :-) tak sie znaja....
 
Z pierwsza ciaza robilam dwa testy i dwa byly pozytywne teraz gdy sie staramy o dziecko i robilam juz dwa testy gdy @ mi sie spozniala to wyszly negatywne i prawdziwe bo dwa dni pozniej dostalam @@@@@@ niestety.Czyli w moim przypadku nie klamaly.
 
Hej Dziewczynki :)
Chcialam Was prosic o rade. Otoz okres spoznia mi sie 10 dni. Przez kilka dobrych dni mialam okromne wzdecia, czulam jakby mialo mi rozsadzic brzuch i mialam bole jak przy okresie. Poza tym mialam problem z zaparciami. Wczoraj wieczorem zrobilam test ciazowy i wyszedl negatywnie. Posmutnialam bo staramy sie z Lukaszem o dzidziusia. Nie wiem co robic. Czy czekac nadal na okres czy zrobic test ponownie czy isc do lekarza? Czy na wynik testu wplynela pora dnia? (robilam wieczorem kolo 21). Poradzcie cos. Bede wdzieczna. Buzki :)
 
Mnie test wyszedł pozytywnie prawie dwa tygodnie po spodziewanej @, w miedzyczasie nawte beta nie wykazała ciązy. Okropnie sie meczylam, bo mialam wszystkie objawy ciązy, a ginekolog kazal mi sie stuknac w czoło. W tamtym czasie byłam juz w 5 tygdoniu ciązy! Na usg pecherzyk pojawił sie w 7tc a zarodek w 9tc. Powolne to moje malenstwo było zwyczajnie. Teraz wsyztsko gra.

Anitko, powtorz test za pare dni, najlepiej z rana i obys cieszyla sie dwoma kreseczkami!!
 
Mi 2 testy różnych firm nie wskazały na ciążę, mimo, że byłam w 4 lub 5 tygodniu ciąży...

ps - powtórz test rano, kiedy stężenie hormonów jest w moczu największe
 
ja robiłam test tydzień po spodziewanej @ i wykazał ciążę, jak się później okazało w 3 tc. ale mimo, że był to test na strumień moczu, to i tak zebrałam mocz do kubeczka i dopiero wtedy zrobiłam test. kolejny test zrobiłam po tygodniu, również wynik był pozytywny. testy są teraz na tyle dobre, że można je robić cały dzień (ja swoje dwa robiłam wieczorem)
 
reklama
u mnie test był tez pozytywny po tygodniu, ja jednak swój robiłam rano bo wtegy jest najwyższe hcg, iodrazu wiedział ze jestem w ciąży, robiłam test 2 razy i był za każdym razem pozytywny.


 
Do góry