reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Witajcie!! ja z podobnym problemem...
otóż... przeżywam właśnie przeogromny stres, gdyż właśnie minęło 43 dni od ostatniej miesiączki...
robiłam test przed 3 dniami- wyszedł negatywny, ale nie jestem go pewna gdyż nie był robiony z porannego moczu(a ja siusiam często więc był z pewnością rozcieńczony)!
test- pink test płytkowy- z założenia powinien wykryć ciąże w 99,9% już po 6 dniach od zapłodnienia..
z moim chłopakiem zabezpieczamy się(odkąd odstawiam pigułki- 4 miesiące temu- używamy zawsze prezerwatywy),nigdy nie mieliśmy wypadku z pęknieciem itd.. chociaż nie mogę być w 100 % pewna czy nic się nie podsączyło, lub nie pobrudziło preejakulatem przy zakładaniu.. stąd moje obawy- nie planuje dziecka, skupam się na studiach, nie mogę sobie pozwolić na taki "wypadek"...
co o tym myślicie, martwić się czy nie bardzo... mam zamiar zrobiuć kolejny test jutro z rana...
napiszcie coś,... cokolwiek..
nigdy nie miałam takiego opóźnienia okresu, boję się...:szok:
 
reklama
Witajcie!! mam problem..
otóż... przeżywam właśnie przeogromny stres, gdyż właśnie minęło 43 dni od ostatniej miesiączki...
robiłam test przed 3 dniami- wyszedł negatywny, ale nie jestem go pewna gdyż nie był robiony z porannego moczu(a ja siusiam często więc był z pewnością rozcieńczony)!
test- pink test płytkowy- z założenia powinien wykryć ciąże w 99,9% już po 6 dniach od zapłodnienia..
z moim chłopakiem zabezpieczamy się(odkąd odstawiam pigułki- 4 miesiące temu- używamy zawsze prezerwatywy),nigdy nie mieliśmy wypadku z pęknieciem itd.. chociaż nie mogę być w 100 % pewna czy nic się nie podsączyło, lub nie pobrudziło preejakulatem przy zakładaniu.. stąd moje obawy- nie planuje dziecka, skupam się na studiach, nie mogę sobie pozwolić na taki "wypadek"...
co o tym myślicie, martwić się czy nie bardzo... mam zamiar zrobiuć kolejny test jutro z rana...
napiszcie coś,... cokolwiek..
nigdy nie miałam takiego opóźnienia okresu, boję się...
 
wiesz co, moim zdaniem test powinien był już dawno wykryć ciążę. Ja też używałam tego testu i u mnie się sprawdziło(akurat w moim wypadku były dwie kreski).Może warto spróbować innego testu a jeśli masz wątpliwości, to zrób sobie badanie krwi lub po prostu idź do lekarza. W 12 miesięcznym cyklu jest również coś takiego, że możesz nie dostać raz miesiączki i to jest normalne i położna mi kiedyś mówiła, że tym nie należy się przejmować. Ale moja rada- zrób ponownie test, ewentualnie badanie krwi, a jeśli to nie rozchwieje Twoich wątpliwości to idź do lekarza:-)
 
Dziewczyny możecie pomóc. Ostatnia @ miałam 22 kwietnia, cykle mam 27 lub 26 dniowe. test pierwszy zrobiłam 23 maja, słaba druga kreseczka ale jest, potem 24 maja kolejne 2 testy - tym razem mocne kreski obie. nie mogłam uwierzyć i 26 maja kolejny i tym razem od razu mocne 2 kreski. :-D
jestem w ciąży, mogę sie cieszyć?:-)
wizyta u gina juz zaplanowana ale muszę czkac bo straszne kolejki :((((
 
najlepiej jest zrobić badanie krwi jest z pewnoscią nieomylne z testami róznie bywa chociaz jesli sie zrobi powtorke testu i oba wyszly pozytywne o raczej nie powinny sie mylić no ale badanie krwi mimo wszystko jest najpewniejsze :)
 
Dzięki Monika :)) W sumie razem z tym pierwszym (słabą różowa kreska) to 4 pozytywne ;)
ale nie możemy z moim uwierzyć szczęściu i stąd nasze testowania.
jutro z rana przed praca popędzę do laboratorium zrobić test krwi
 
dokladnie najbardziej wiarygodne sa testy z krwi, ale te "sikane" jesli zrobisz pare i daja dwie krechy to tez wedlug mnie nie ma mowy o pomyłce- przynajmniej mnie te testy nie zawiodly;-), byly dwie krechy i byłam w ciazy
 
ja zrobiłam tylko jeden test i ta druga kreska wyszła jaśniejsza od pierwszej wiec nie byłam do końca pewna czy dobrze test wyszedł a że do cierpliwych nie należę to następnego dnia z rana pojechałam na badania krwi i tego samego dnia po poludniu wiedziałam ze test jednak okazał się dobry :)
 
mi pani w aptece podając test Quick powiedziała ze raczej nie wykryje ciąży niż ze wykryje ale ciąży nie będzie. dodam ze nie biorę żadnych leków i zawsze mam regularne cykle jak w zegarku. jakby sie dało to dziś bym popędziła na badania, ale u mnie już pozamykane laboratoria :(

moja polówka znalazła mi gin na dziś na 20 :))) hura, wiec nie muszę czekać tak długo :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja zrobilam tylko jeden test w dniu spodziewanej miesiączki i od razy zobaczyłam 2 kreski, myslalam ze z radości oszaleję bo 3 lata się staralismy o dzidziusia. Na drugi dzień od razu poszłam do labo na badanie krwi i tez potwierdził ze jestem w ciąży. Lekarz powiedział ze testy jesli juz kłamią to w stronę tego ze nie wykrywają ciąży bo np są za wczesnie zrobione. Ja robilam test sikany ok 21 i wykazal ciążę więc pora dnia nie ma jak widac na to wiekszego wpływu:-)
 
Do góry