reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

reklama
I tak stwierdzam ze nie bede sie jednak udzielac u was. Nie dlatego że powiedzialyscie ze sie nakrecilam i ciazy w tym cyklu nie bedzie. A wlasciwie tylko dlatego że jestem nowa to nie mam nic do powiedzenia.
To nie tak, po prostu za bardzo panikujesz, jest tu wiele staraczek , ktore nie liczyly na 1 cykl a ty tak , bo wyraźnie o tym mówiłaś. To nie jest tak że kto nie z tobą to przeciwko, po prostu ktoś patrzy trzeźwo na sytu Twoją, gdyby każda z nas miała takie podejście jak ty to olaboga... wylzuj troche, bo czuje spine od Ciebie jakbyś conajmniej rok bezowocnych starań miała, dla porownania ja 8 sykl i czekam na rezultat pomnóz swoje emocje razy 7 bo to Twój 1 i pomnóż razy więcej, bo nie jesteś tu sama. Każda z nas pomogła jak umiała , a ty dalej...omg🤷‍♀️
 
@Kylyyy1408 szanuję i poprieram podejście, nie ma co się dawać zwariować.
Jeśli chodzi o dietę to generalnie dieta propłodnościowa ma takie sam zasady jak zdrowa dieta :D
Czyli dużo warzyw, strączki, pełnoziarniste produkty, dużo ryb. Mój mąż ije codziennie szklankę soku pomidorowego z łyżką oleju lnianego i oleju z czarnuszki. Do tego je orzechy brazylisjkie, migdały, dynie, słonecznik.
Kurde, aż się głupio czuję dając takie rady, bo niby wszystko wiem, a u nas jak nie było ciąży, tak nie ma...
 
Rośliny i związki w nich zawarte powinny być dostarczane w diecie

Wymieniasz składniki, które powinny uzupełniać taki preparat.

Wczoraj robiłam szeroki rekonesans w kwestii suplementów i naprawdę ciężko znaleźć preparat, który łączyłby w sobie wszystko i miał normalną cenę.

Za to wkurza mnie, gdy producenci oferują preparaty z ekstraktami z różnych roślin (nazwy teraz z głowy nie podam), w których nie ma ANI nanograma cynku, selenu, kwasu foliowego. To zwykle nabijanie ludzi w butelkę.

Co do L-argininy to aminokwas, który powinien być dostarczany w zdrowej diecie w spożywanych pokarmach.
Likopen występuje w pomidorach po obróbce cieplnej.

Suplement diety nie ma być podstawą, tylko jak jego nazwa wskazuje ma być jedynie dodatkiem do zbilansowanej diety.

I to miałam na myśli pisząc, że reszta niepotrzebna.
Tal, potrzebna, ale podstawa to zdrowe odżywianie.
Uczepię się, bo idąc takim tokiem rozumowania - kwas foliowy, cynk, selen, wit E, witaminy z grupy B też powinny wystarczyć z codziennej diety, a jednak szukałaś "wspomagacza".
Zgodzę się z tym, że te wszystkie składniki o których była mowa wcześniej powinny być dostarczane wraz z dietą... Ale niestety rzadko są wystarczające, co odzwierciedla się w wynikach nasienia naszych Panów :)
Dlatego tak wiele par decyduje się na suplementy wspomagające płodność, mimo dobrej zbilansowanej diety. Bo jest niewystarczająca, niestety.
 
I co mi to da ? Moze lepiej zebym zrezygnowala. Kiedys sie odwaze to napisze jak juz bede pewna ze zaszlam w ciaze napisze do was wynik bety pokaze test i usg. I moze wtedy nikt nie napisze ze czyjes jest bardziej pozytywne niz moje
Tylko nie wrzucaj tego wtedy na kreski i staraczki, idź od razu na mamusie ;-)
 
reklama
I co mi to da ? Moze lepiej zebym zrezygnowala. Kiedys sie odwaze to napisze jak juz bede pewna ze zaszlam w ciaze napisze do was wynik bety pokaze test i usg. I moze wtedy nikt nie napisze ze czyjes jest bardziej pozytywne niz moje
jak planujesz wpaść między staraczki z pozytywną betą nie odzywając się to.. Bez komentarza 🤦🏻‍♀️
Rozumiem, że pierwszy cykl starań, który jest nie udany może zaboleć bo się miało nadzieję ale bez przesady, żeby się tak unosić..
 
Do góry