reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

reklama
A dlaczego uważasz, ze nie masz nic do powiedzenia?
Dokładnie ? Nie dzielimy tutaj na ludzi „nowych” i „starych” ani na „lepszych” i „gorszych”. Każda z nas jest tutaj taka sama :) i każde zdanie tutaj szanujemy, nie z każdym się zgadzamy - to fakt, ale nie znaczy to, ze ktoś ma się tutaj czuć niechciany np ;)
 
O tak wygladala
 

Załączniki

  • IMG_20220724_083312.jpg
    IMG_20220724_083312.jpg
    312,3 KB · Wyświetleń: 108
Rośliny i związki w nich zawarte powinny być dostarczane w diecie

Wymieniasz składniki, które powinny uzupełniać taki preparat.

Wczoraj robiłam szeroki rekonesans w kwestii suplementów i naprawdę ciężko znaleźć preparat, który łączyłby w sobie wszystko i miał normalną cenę.

Za to wkurza mnie, gdy producenci oferują preparaty z ekstraktami z różnych roślin (nazwy teraz z głowy nie podam), w których nie ma ANI nanograma cynku, selenu, kwasu foliowego. To zwykle nabijanie ludzi w butelkę.

Co do L-argininy to aminokwas, który powinien być dostarczany w zdrowej diecie w spożywanych pokarmach.
Likopen występuje w pomidorach po obróbce cieplnej.

Suplement diety nie ma być podstawą, tylko jak jego nazwa wskazuje ma być jedynie dodatkiem do zbilansowanej diety.

I to miałam na myśli pisząc, że reszta niepotrzebna.
Tal, potrzebna, ale podstawa to zdrowe odżywianie.
oczywiście, że podtsawa to zdrowe odżywianie i powinno być to dosytarczone z dietą, ale jeśli nie jest lub w niewłaściwych ilościach to nie widzę przeszkód, żeby dostarczać to z suplami. Wiem, że rzeczy które wymieniłam mogą być dostarczane z żywności :)
Ja uważam, że oczywiście nie powinny być same wyciągi roślinne bez selenu, wtiamin i tak dalej. Ale są też pomocne :)
 
Kochana nie gniewaj się, ale czytam każdy Twój wpis i powiem szczerze nie złośliwe a dla Twojego dobra - ochłoń. Nakręcasz się na maksa, tak bardzo, ze widać, ze nie myślisz o niczym innym. Chcesz zajsc w ciąże jak każda z nas, ale musisz zacząć racjonalnie przymowac fakt, ze w tym cyklu się nie udało. Jest to Twój pierwszy cykl z tego co słyszałam i z całego serca życzę Ci zeby był ostatnim nie udanym. Ale dla swojego dobra, spróbuj trochę wyluzować. Tyle ile tutaj nas jest, tyle samo jest historii. Fałszywie pozytywnych testow ( np ja w tym miesiącu), biochemow, cykli bezowulacyjnych ect. Każda z nas to spotyka i musimy przyjąć to na klatę i iść dalej. W przeciwnym razie jeśli się poddamy i zeschizujemy nad swoją racja, mozemy od razu „odpuscic” temat dziecka. Powodzenia !
Dokładam się do tego. Na spokojnie, wiem, że początki to emocje i bardzo się chce, ale trzeba dać sobie czasu. Na początku doszukujemy się byle objawów, że może się udało, ale to nie pomaga. Daj sobie czas😊. Jednej szybciej się udaje, drugiej później, ale trzeba spokojnie i pozytywnie podchodzić. Wiele tu dziewczyn naprawdę czeka bardzo długo. Ja sam po sobie wiem, że miałam różne dziwne objawy, ale nic z tego, ale każdy cykl to nowa nadzieja😊. Trzymam kciuki ✊✊
 
Choćby po tym jak napisałam że ja żadnej kreski nie widze jaką dostałam odpowiedź? Nie napisałam tego ze zloscią ani zazdroscia ja poprostu jej tam nie widze jesli jest to super ciesze sie bardzo. A ja poprostu jestem slepa.
wydaje mi się, że za bardzo się unosisz. Wszystkie tu staramy się sobie pomagać. Foch niepotrzebny.
Ale oczywiście to Twoja decyzja
 
reklama
Do góry