reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

Zabrałam się w pociągu za te rozprawę w końcu i od razu się wkurwilam😂😅
No żesz naprawdę musimy być w akurat tych 5% nie możemy być w 5 % najbogatszych polek do chooya
A jest tam coś na temat tych 5 procent co pozostaną bezdzietne :p? W sensie czy to takie, które podejmują leczenie czy nie.
 
reklama
Mam pytanie. Czy histero zwiększa ryzyko zrostów?
Wczoraj byłam u gina w 2dc i endo miało 5mm, gdzie tydzień wcześniej w 22dc miało prawie 17mm. W 11dc miało 15,5 i dwóch ginekologów stwierdziło, ze to jest ok i oni nje robiliby histero🤷‍♀️ ja już nie wiem.
 
Podrzucam trochę ciekawych rzeczy może kogoś zainteresuje
O i właśnie dlatego mnie tak kłują i szukają piku LH, żeby wyznaczyć dobry moment.
hmm.. wychodzi na to, że stymulacja zwiększa ryzyko niepowodzenia implantacji. Nie badalam poziomu estrogenow podczas stymulacji. Niestety kurde dzisiaj mam 1 dc, a jutro jedziemy na Śląsk na pogrzeb i zostajemy do soboty. W niedzielę nie zbadam, bo labo zamknięte, a w pon będzie już za późno.
To zależy jeszcze czym jesteś stymulowana, bo np letrozol ma działanie antyestrogenowe. Ja miałam w czasie symulacji do IVF podawany Aromek, żeby obniżać estrogen.
Obawiam się, że skoro jako jeden z czynników zmniejszających szansę na powodzenie jest czas starań to odsetek, któremu udało się zajść w ciążę po 4 latach bez korzystania z metod wspomagania rozrodu, jest tak mały że nawet o nim nie piszą 😭
Nie znajdę teraz statystyk ale znalazłam kiedyś dane (i lekarz potwierdzał), że już po trzech latach niepłodności, bez korzystania z technik wspomagane rozrodu, szanse na ciążę naturalną są minimalne. Po dwóch latach ten spadek jest już bardzo wyraźny i dlatego w przypadku niepłodności idiopatycznej po dwóch latach zaleca się IVF a nie diagnozowanie w nieskończoność i czekanie.

Ale to też na pewno zależy od sytuacji, bo inaczej wygląda jak ktoś zachodzi w ciążę ale ją roni a inaczej tak jak ja, nigdy nie byłam w ciąży.
 
Mam pytanie. Czy histero zwiększa ryzyko zrostów?
Wczoraj byłam u gina w 2dc i endo miało 5mm, gdzie tydzień wcześniej w 22dc miało prawie 17mm. W 11dc miało 15,5 i dwóch ginekologów stwierdziło, ze to jest ok i oni nje robiliby histero🤷‍♀️ ja już nie wiem.
Diagnostyczna nie, nie powinni Ci wtedy naruszać niczego.

To że w 2dc endo ma 5mm a potem przyrasta to przecież normalne :-).
 
O i właśnie dlatego mnie tak kłują i szukają piku LH, żeby wyznaczyć dobry moment.

To zależy jeszcze czym jesteś stymulowana, bo np letrozol ma działanie antyestrogenowe. Ja miałam w czasie symulacji do IVF podawany Aromek, żeby obniżać estrogen.

Nie znajdę teraz statystyk ale znalazłam kiedyś dane (i lekarz potwierdzał), że już po trzech latach niepłodności, bez korzystania z technik wspomagane rozrodu, szanse na ciążę naturalną są minimalne. Po dwóch latach ten spadek jest już bardzo wyraźny i dlatego w przypadku niepłodności idiopatycznej po dwóch latach zaleca się IVF a nie diagnozowanie w nieskończoność i czekanie.

Ale to też na pewno zależy od sytuacji, bo inaczej wygląda jak ktoś zachodzi w ciążę ale ją roni a inaczej tak jak ja, nigdy nie byłam w ciąży.
też mam Aromek. Nie powiem, pocieszyłaś mnie 😀
 
O i właśnie dlatego mnie tak kłują i szukają piku LH, żeby wyznaczyć dobry moment.

To zależy jeszcze czym jesteś stymulowana, bo np letrozol ma działanie antyestrogenowe. Ja miałam w czasie symulacji do IVF podawany Aromek, żeby obniżać estrogen.

Nie znajdę teraz statystyk ale znalazłam kiedyś dane (i lekarz potwierdzał), że już po trzech latach niepłodności, bez korzystania z technik wspomagane rozrodu, szanse na ciążę naturalną są minimalne. Po dwóch latach ten spadek jest już bardzo wyraźny i dlatego w przypadku niepłodności idiopatycznej po dwóch latach zaleca się IVF a nie diagnozowanie w nieskończoność i czekanie.

Ale to też na pewno zależy od sytuacji, bo inaczej wygląda jak ktoś zachodzi w ciążę ale ją roni a inaczej tak jak ja, nigdy nie byłam w ciąży.

Jestem dopiero w 1/3 tej pracy więc pewnie coś tam będzie później, ale ogólnie to ta praca najbardziej dotyczy receptywności endometrium w przypadku niezdiagnozowanej przyczyny niepłodności pierwotnej więc za wiele ciekawych statystyk się nie spodziewam
 
też mam Aromek. Nie powiem, pocieszyłaś mnie 😀
AROMEK hamuje enzym aromatazę i działa poprzez zahamowanie wytwarzania hormonów płciowych – estrogenów. ;-).

Generalnie to bardzo wysokie stężenie estrogenów zwiększa ryzyko zakrzepowo zatorowe, dlatego w przypadku tych wszystkich mutacji z puli problemów z krzepliwością należy uważać z mocną stymulacją. Ale przez mocną mam na myśli tak mocną jak przy IVF. Bo wtedy hiperstymulacja mogłaby być niebezpieczna. Ja dlatego dostałam wtedy Aromek, tak mi lekarz tłumaczył (a przynajmniej tak zrozumiałam).
 
Jestem dopiero w 1/3 tej pracy więc pewnie coś tam będzie później, ale ogólnie to ta praca najbardziej dotyczy receptywności endometrium w przypadku niezdiagnozowanej przyczyny niepłodności pierwotnej więc za wiele ciekawych statystyk się nie spodziewam
Jak będzie coś o zapaleniach endometrium, cd138 itd to możesz wrzucić :D. Ciekawe czy coś tam jest :-). Bo mam wrażenie, że ostatnio to plaga.
 
reklama
Jak będzie coś o zapaleniach endometrium, cd138 itd to możesz wrzucić :D. Ciekawe czy coś tam jest :-). Bo mam wrażenie, że ostatnio to plaga.

Chyba było, ale niewiele zrozumiałam 😂
Generalnie w sumie na google scholar możecie sobie to odnaleźć. Jedna z pierwszych publikacji jaka się pojawia po wpisaniu endometrium 😂
 

Załączniki

  • 1c68da26-4494-4675-bea1-9514736ea561.jpeg
    1c68da26-4494-4675-bea1-9514736ea561.jpeg
    17 KB · Wyświetleń: 40
Do góry