reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ważne, przydatne, potrzebne

dlatego zostalas w szpitalu. ja mialam te zwykle ale w szpitalu dal mi wybor - zostaje , albo dodatkowe leki , lezenie , szybka kontrola (dyzur mial moj prowadzacy) i pojechalam do domciu.lekarz mówił mi wtedy ze ciezko czasami te skurcze odróżnić
Ale czytając to do mnie własnie dotarło jakie to było grożne...Cały czas wiedziałam, że tak sobie by mnie nie wysłał ale i tak to do mnie jakoś nie docierało....
 
reklama
Hej. Chciałam się zapytać bo kilka z Was już to przeszła - jaka jest procedura szczepień. Rozumiem, że "pakiet podstawowy" dzieci dostają zaraz po porodzie. Później na jakiś tam wizytach inne. Ale chciałam się zapytać np. o te szczepienia przeciw pneumokokom... Kiedy się ją podaje i ile ona kosztuje? Czy są inne szczepionki dla noworodków za które się płaci a które wypadałoby zaaplikować maluszkowi?
 
doti temat szczepień to prawie jak temat tabu na forum:-D to od ciebie zależy na co zaszczepisz dziecko - czy zapłacisz za rotawirusy, pneumokoki, melindokooki (1000 zl) czy kupić szczepionki 6w1 albo 7w1 czy będziesz szczepić darmowo (3 wkłucia).
Tu masz kalendarz szczepień:
Kalendarz szczepień na 1. rok życia - Zdrowie - arykuł

Poczytaj wszelkie za i przeciw szczepieniom i sama zdecyduj ;-)Nasze forum jest podzielone część szczepi a część nie.
 
w Polsce szczepiłam Wiktorię na wszystkie obowiązkowe, ale skojarzone to brałam 3 w 1, nie korzystałam z 6 i 7 w 1, po prostu druga część po 6 tygodniach.
Tutaj nie wiem jaki jest kalendarz, ale dzieci niezaszczepione na POLIO, gruźlicę i coś jeszcze nie mogą chodzić do żłóbków i przedszkoli państwowych i większości prywatnych.
 
Ja mojego szczepiłam "noramalnymi'...Praktycznie zero płaczu...Ale kalendarz szczepień zmienia sie co roku...a co do szczepień to tak jak pisała Wiolcia temat tabu he he he. Ja tam mam swoje zdanie ale nie narzucam, nie krytykuje i nie wypowiadam go raczej za czesto....I teraz też zamilcze....
 
W szpitalu też dostaniesz aktualny kalendarza szczepień. Pierwsze szczepienia poza szpitalem już wykonuje się po skończeniu przez dziecko 6 tygodnia życia i jest to szczepienie na WZW typu B, błonica, tężec, krztusiec oraz HIB. Jaką szczepionkę wybierzesz to zależy ju żod Ciebie. Może to być szczepienie skojarzone albo pojedyncze wkłucia. Najlepiej poczytać o tym wcześniej i zapytać lekarza. Już przytej wizycie możesz zaszczepić dziecko przeciw pneumokokom, ale musisz rozważyć czy jest to potrzebne. Z pneumokokami jest tak że im później zaszczepisz tym mniej dawek dziecko dostanie i w rezultacie będzie to też tańsze szczepinie. Tak samo jest przy meningokokach.

Jednak do 6 tygodnia życia masz dużo czasu żeby się w tym zorientować i poczytać o tym, no i podjąć decyzję wg siebie.
 
reklama
Do góry