reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Tak my tez ok 1,5 paczuszki mieliśmy tylko tych newborn i tez tak średnio ok 8 na dobę i tez zmieniałam przed każdym karmieniem przy każdej pobudce :) alw nasz mały był duży bo 4,1 kg, wiex jak urodzi sie np 3 kg to wiadomo ze więcej tych 1, ale lepiej dokupić niz zeby sie zmarnowały .


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Ja tak jak Nika zmieniałam pieluchy co 3 godziny, a nawet częściej, bo zawsze przed karmieniem, a po karmieniu często kupa była, więc wypróbowałam i pampers i dadę, tesco, babydream. Szczerze, to na początku różnicy nie widziałam. O ile dziecko nie ma skłonności do alergii, to przy częstych zmianach chyba nie ma to znaczenia. U nas dużo jedynek poszło, bo Małgosia późno osiągnęła 3kg, mąż dokupywał i dowoził do szpitala, a potem w domu też jeszcze przez kilka tygodni jedynki.
Do pupy albo linomag albo bepanthen, sudocrem użyłam zaledwie kilka razy, jak było jakieś zaczerwienienie, odparzenia na szczęście jeszcze ani razu nie było.
Do noska u nas się nie sprawdził ten katarek do odkurzacza, odciągał lepiej, ale podrażnił błony śluzowe, opuchnięte były i laryngolog zakazał, kazał wpuszczać sól, czekać aż rozpuści i spłynie... Nie sądzę, żeby to się sprawdziło przy dużym katarze, ale u nas jakiegoś ogromnego jeszcze nigdy nie było.
Kąpię od początku w oilatum, nie stosuję już szamponu ani oliwki/balsamu.
Do uszek sól fizjologiczną i patyczek, tylko z zewnątrz, buzia wodą przegotowaną, teraz już zwykłą wodą, do uszu tez patyczki zmoczone w zwykłej wodzie.
Chusteczek od początku używałam do pupy.
Butelki miałam lovi, avent i tt, ale Małgosia miała słaby odruch ssania i tt w ogóle się nie sprawdziła, bo za słabo leciało, avent też ciężko, z lovi dobrze dawała dobie radę, ale potem neurologopeda kazała zmienić na nuk, a gdyby nie pomogło to na medela calma, ale nuk wystarczył.
Teraz kupię chyba lovi znowu na początek.
Tetra lepsza ta grubsza, ta cieńsza tylko do wycierania buzi po ewentualnym ulewaniu, bo przy karmieniu jak mleko ucieka, to od razu ta cieńsza mokra i ubranko też mokre, a problemu dużego z ulewaniem wcale nie było, tylko Małgosia nie nadążała z łykaniem całego mleka, ale może dzieci bez problemów jedzą bez rozlewania, nie mam pojęcia.
Nie pamietam co jeszcze... Do pępka octenisept, na ranę po cc zresztą też.
 
Milia ja pamiętam że każdemu dziecku jakie przy mnie było karmione mleko bokiem ciekło :) chyba te małe lakomczuchy tak mają :)
A jakieś firmy pieluchy tetrowe polecacie?
Mam już ge cienkie ale właśnie muszę dokupić te grubsze

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Milagros, dzięki, ja nigdy innego dziecka nie karmiłam, więc nie wiedziałam :) To tym bardziej te grubsze, nigdy nie patrzyłam na konkretną firmę, tylko na gramaturę właśnie, no i certyfikat jakości żeby był. Hmm, nie pamiętam czy to nie zakłady włókiennicze z Łodzi, ale to w zasadzie chyba bez różnicy :)
 
Dziękuję Millia muszę poszukać w sklepie i później zamówić przez Internet bo to zawsze taniej wychodzi :-)
 
Miła a nawilzaliscie przy katarku, teraz robie najpierw inhalacje z soli a dopiero potem odciągam a przy maluszku psiakalam so noska .

Miła to jak znajdziesz cos fajnego to wrzuć bo tez musze kupić cos nowego dla malucha :)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Nie tylko przy katarze ale do codziennej higieny nosa ja używam aspiratora haxe. Z tym ze ja mam starszy model, teraz widzę ze juz jakies bajery ma w postaci melodyjek. Najpierw psikam do noska solą (mialam juz z kilku firm i dla malucha to tylko nosefrida bo inne maja za mocny strumien), czekam chwile az sie tam wszystko porozpuszcza i odciągam aspiratorem.

1471103109-xrf05f.jpeg



Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Em Ka, tak, zawsze przed odciąganiem czy jakimkolwiek czyszczeniem wpuszczaliśmy sól, no ale odciąganie u nas taki miało skutek.
 
reklama
Takie dwa spiworki na polarku kupilam dzisiaj w Auchan, przecenione po 20 zl. Mysle ze za te pieniazki sie oplacalo.
 

Załączniki

  • 2016-08-13 20.31.20.jpg
    2016-08-13 20.31.20.jpg
    112,2 KB · Wyświetleń: 89
  • 2016-08-13 20.32.45.jpg
    2016-08-13 20.32.45.jpg
    122,2 KB · Wyświetleń: 89
  • 2016-08-13 20.39.32.jpg
    2016-08-13 20.39.32.jpg
    167,4 KB · Wyświetleń: 90
Do góry