reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Emalka- bardzo łądna ta torba.

Ja na zaczerwonioną pupę używałam zawsze Sudocreamu ale ktoś pisał o zrastających się wargach więc nie wiem jak to jest... Mnie się przy żadnej z 3 dziewczynek taka sytuacja nie zdarzyła.
Jeśli chodzi o butelki to polecam Avent Natural lub Tommee Tippee. Przy karmieniu piersią to najlepsze butelki bo mają smoczki najbardziej kształtem zbliżone do cyca i nie zaburzają odruchu ssania.
 
reklama
U nas na szk.rodzenia bardzo polecali alantan zielony i bephanten. Butelke avent natural i medela (medela dwa eazy drozsza). Sudocren w "ostatecznej" ostateczności. Karosznurek poczytaj sobie analizy na srokao może Ci coś rozjaśnić. Ja w ostateczności kupiłam do kapieli i mleczko Hipp plus do kąpieli małe Oilatum jakby się coś działo. A na buzke na zimę krem z Rossmana babydream. Dziewczyny też tu go polecaly.

Jestem w 34 tc, Tp 03.11 córcia
 
Firana- zgadza się. Sudocream- to już na takie gorsze historie ale dobrze go mieć wg mnie mimo wszystko w domu. Do codziennej pielęgnacji lepsze będzie coś łągodniejszego właśnie typu Alantan.

U nas też emolient do kąpieli. O kosmetykach baby dream słyszałam same pozytywy ale ostatecznie z sentymentu kupiłam wszystkie z NIvea.;-) ;)
 
Krem na pupę najlepszy jest z apteki (z recepty pediatry) przy Basi pediatra przyszła na wizytę domowa w pierwszych 14 dniach życia. Zapisała krem wszystkie co miałam kupione wywalałam po 3 latach jak ich w ogóle nie używałam. Ja w ogóle stosowałam krem tylko jak sie cos działo a nie na zapas, co zmianę pieluchy czy co wieczor. Basia odparzenia takiego prawdziwego praktycznie w ogóle nie miała, zdarzyło sie lekkie zaczerwienie ale wtedy dawałam ten krem apteczny i jak ręka odjął:)

My do kąpieli pojedziemy na oleju kokosowym. A potem sie zobaczy. Dziecku teoretycznie i sama woda wystarczy:)

Przy Basi butelki miałam avent i teraz chyba tez pójdę w to samo, Basia była cyckowo-butelkowa i nie odrzuciła cyca pomimo picia z butelki. Myślałam o mędeli ale żal mi kasy jakoś, jak bedzie problem to dokupie. Ja jeszcze zakupów tez nie robiłam w sumie nic z tych rzeczy jeszcze nie mam[emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mi włąśnie przyszła do firmy paka ze Smyka:happy::happy::happy: Zamówiłam wanienkę , butelki , parę ubranek i kosmetyki- podobno wszystko razem ma dosyć spore gabaryty. Zaraz po tym dotarł wózek. Muszę mojego zagonić, żeby przeniósł rowery do piwnicy bo inaczej wózek nie zmieści się w wózkowni.


Skrzat- a na bazie czego ta maść? Nie jakaś sterydowa przypadkiem? Bo jeśli tak to z tym trzeba podobno bardzo ostrożnie bo jakieś dłuższe stosowanie może powodować trwałe zmiany skórne. Emilka miała maści sterydowe ale ona była alergiczka i maści były stosowane tylko doraźnie , gdy objawy alergii były bardzo silne.
 
Ostatnia edycja:
Sterydy nie:/ moja pediatra wróg, raz mi zapisywała na Basi ukąszenia advantan bo mała była popuchnieta od komarów ale to przestrzegała i tylko na partie ciała pod ubraniami, a advantan ma najmniejsza dawkę sterydów chyba. W tej aptecznej jest wazelina, lanolina, chyba woda i gliceryna... Kosztuje z recepta 5 zł :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Netta no zależy na jaki wzór się trafi, bo niektóre kolorowe, te drukowane to takie śliskie ale tylko na początku. Zuzi w różowe dinozaury się wyrobił nawet, ale lepsze są wg mnie te tłoczone jednokolorowe przytulniejsze i bardziej mięsiste. Ja mam dwa takie jednokolorowe, a reszta drukowane. Koleżanka mi dziś pisała, że super są jednokolorowe z zestawu z gwiazdkami.
Ja wezme jeden do szpitala, żeby mi zaraz po urodzeniu ominęły jak uda sie urodzić sn.

Jestem w 34 tygodniu ciąży
 
Mamusie-poradzcie mi. Siostra cioteczna dala mi siate ubranek w ktorej znalazlam sporo rampersow z krotkim rekawem i krotka nogawka rozmiar 62-68. Prac je? Mifa mi sie na cos przydac zima? Da rade je jakos wykorzystac? W domu nie zamierzam miec 30 stopni przy malym. Mysle ze bedzie tak w granicy 22-25 stopni ciepla.
Moze pod pajca by sie nadaly?
 
Princeseczka też mam rampersy po Basi bo ona z lipca. W sumie wrzuciłam je do pralki ale nie wiem po co;P Raczej nosić ich Młoda w lisopadzie nie będzie. 22-25 stopni ciepło:p Ja już przywykłam do temperatury 20, czasem pewnie nawet 19. Ale czuje się lepiej, u rodziców w bloku mi teraz ciągle duszno. Basia też zahartowana :p
 
reklama
Skrzat ale i tak mysle ze taka temperatura bedzie za mala aby urbac malego w krotki rekaw i krotka nogawke. Nie mam pojecia zielonego czy to prac czy odpuscic :-/
Body z krotkim popralam to moze i to upiore?:-D
 
Do góry