reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

No ja sie chyba tez słaniam na to emolium. Basia moja np teraz ma sucha skore nie jest alergikiem ani nic ale ja kapie w la roche-possay. Co do kremów na pupę to pamietam ze Basi nie smarowałam jak nic nie było, ewentualnie po samej kupce ale tez nie zawsze jak skóra była normalna ani trochę zaczerwieniona to po co ta chemię w nią wcierać? I na pupę polecam kremy apteczne zapisywane na receptę przez pediatrę :)
A jeszcze wlasnie co do kremu na zimę - z tego co poczytałam tylko chicco o dziwo nie ma wody w składzie, co o tym myślicie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z ta ciemieniucha to juz chyba przypadek pojawia sie i tyle nieważne jak pielęgnujesz, jak sie pojawi to oliwka i wyczesujemy to taka zrogowaciała skóra (takie tluste plamki na głowie skory) ponoć dobry jest wlasnie emolium na ciemieniuche i mustela u nas Basia miała ale lekko i pomogła zwykła oliwka:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Priinceseczka jeśli ma się pojawić to chyba nie da się zrobić, żeby nie było, ale jak zobaczysz takie jakby zgrubienia, plamki przy włosach, to albo można kupić specjalny preparat na ciemieniuchę, np.z BabyCap lub normalną oliwkę. Trzeba natrzeć głowę z pół godziny przed kąpielą, a potem porządnie umyć i wycierać włosy albo pieluszką tetrową, albo wyczesywać miękką włosiastą szczotką. Nie każde dziecko to ma, ale np. Zuza miała 3 razy.
 
Ja od poczatku kapie w Oilatum i dwa razy w tygodniu balsamuje ciało kremem Oilatum. Pani alergolog kiedyś nam powiedziała, ze niestety cudotwórca nie jest i nie moze nam zagwarantować, ze dziecko bedzie miało idealna skore. A okazuje sie, se jednak sie dało i nie wiem co to przesuszona skóra.
A z tymi kąpielami to hmmm... W szpitalu kapali codziennie. Wróciłam do domu, przyszła polozna środowiskowa i kazała kapać co dwa dni. Potem jak pani w poradni z oddziału neonatologii usłyszała ze kapiemy co dwa dni to mnie opierniczyla. Wiec kazda szkoła inna.


Jestem w 29tc, będzie syn[emoji7]TP29.11.2016[emoji4]
 
Joasia ja też czytałam ze nivea nie na wody i chciałam zakupić.
Na ciemieniuche podobno dobry preparat z ziaji, a stara szkoła mówi że parafinie i wyczesywac czy właśnie pielucha tetrowa.
 
A ja z ciemieniucha walczyłam oliwka po kąpieli każdej a nivea zwykła smarowałam główkę na chwile przed wyczesywanjen i wtedy najwiecej jej schodziło bardzo ładnie i przy prawie każdym kp sie czesalismy.


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Dziewczyny na ciemieniuche nie kupujcie nic na zaś, bo nie każde dziecko ją ma. Moj syn nie miał. Kupiłam w rossmanie spray i niepotrzebnie, bo sie nie przydał.


Jestem w 29tc, będzie syn[emoji7]TP29.11.2016[emoji4]
 
reklama
Diabliczka. Tak jak będzie kapiel to tylko emulsja do kapieli. Ale jak zwykła pielęgnacja wacikami/gazikami wodą to położna mówiła zeby od czasu do czasu nawilzyc jakims kremem ewent. Oliwka

U nas w szpitalu nie kopią a potem zalecene zeby kapac dwa razy w tyg. Ale pielegnacja codziennie i koniecznie szczotkowanie glowki. A jak jest ciemieniucha to oliwka lub oliwa z oliwek nasaczyc wacik, przylozyc, zalozyc czape na pol godz a potem wyszczotkowac. Tak nas uczyli na szk.rodz. jak macie inne dosw. To mnie naprowadzcie na dobry tor bo ja to niedosw.
A powiedzcie czy oliwkowac glowke codziennie?

i jeszcze moja mata za 20 zl ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry