reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Dziewczyny - jak to jest z zalatwianiem becikowego?? bo teraz trzeba sie do gina zglosic do 10 tc .. a ja sie zapomnialam mojego zapytac. Wogole czy mozna chodzic do prywatnego czy tylko panstwowy to moze zaswiadczyc??


oooo właśnie też bardzo interesuje mnie ten tamat, ja byłam w zeszłym tygodniu u ginki i będę dopiero w 11 tyg, ale nie mam pojęcia czy to trzeba mieć jakieś zaświadczenie czy nie i kiedy się to zgłasza ????? :confused:
proszę o wszelkie info na ten temat :-)
z góry DZIĘKUJĘ
 
reklama
Witajcie Brzuchatki :-D

Ogromnie się cieszę, że wczorajsze wizyty się udały :tak: Czekamy na fotki ;-)

Co do becikowego to przy składaniu wniosku trzeba mieć zaświadczenie od lekarza że kobitka była pod opieką od 10 tc. Może być także od prywatnego lekarza.

U nas dzisiaj pogoda do bani :-( i to ma być lato ?!?!
Samopoczucie w sumie nie najgorsze. Tylko trochę mnie głowa boli...

Miłego dnia Dziewczynki:-)
 
HEJ
U mnie za oknem pazdziernik, no ale coz...oprocz tego pada, juz sie nie moge doczekac 16tej, chcoiaz nie ukrywam,ze troche sie boje, w koncu wrocil moj M po 9 dniach :-p ! wiec nareszcie pojdziemy razem do lekarza. Dziewczyny a Wy chodzice same czy z M? ja ide pierwszy raz takze nawet nie wiem jak to bedzie przebigalo...:zawstydzona/y::-D
 
Ja chodzę sama. Narazie...:-D Mój M chce iść ze mną na USG genetyczne, ale ja nie wiem czy chcę żeby był ze mną... Wiecie ja przed wizytą straszliwie świruję a M patrzy na mnie jak na wariatkę. A mój ginek nagrywa wizytę na płytkę więc i tak zobaczy Fasolkę "w akcji" :-p
Losek daj znać po wizycie co słychać u Dzidzi ;-)
 
ja sie troche stresuje tym, ze pojde z nim bo nie wiem jak przebiega taka wizyta, bo na pewnoe bedzie jeszcze mi robil usg dopochwowe , bo na usg na brzuchu za szybko.. hmmm sama nie wiem :p
 
no to super, a dlaczego dal Ci luetine, tak profilaktycznie?:confused:

Losek dostałam Luteinę profilaktycznie...ginek powiedział, że na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc:-) pęcherzyk miał 7mm:-)

jest serduszko - dzidzia ma 8mm

Gosia no to super i strasznie się cieszę:-)

Dziewczyny - jak to jest z zalatwianiem becikowego?? bo teraz trzeba sie do gina zglosic do 10 tc .. a ja sie zapomnialam mojego zapytac. Wogole czy mozna chodzic do prywatnego czy tylko panstwowy to moze zaswiadczyc??

Z tym becikowym to jest chyba tak, że obojętnie jaki ginek (prywatrny czy państwoyw) założy Ci kartę ciąży przez 10tc lub wystawi zaświadczenie (np. do pracy), że jesteś w ciąży też przez 10 tc i potem przy składaniu wniosku to się okazuje czy dołącza:-p

HEJ
U mnie za oknem pazdziernik, no ale coz...oprocz tego pada, juz sie nie moge doczekac 16tej, chcoiaz nie ukrywam,ze troche sie boje, w koncu wrocil moj M po 9 dniach :-p ! wiec nareszcie pojdziemy razem do lekarza. Dziewczyny a Wy chodzice same czy z M? ja ide pierwszy raz takze nawet nie wiem jak to bedzie przebigalo...:zawstydzona/y::-D

Losek ja będę chodziła z moim Mężem, bo bardzo tego chcemy:-) wczoraj go akurat nie było, bo nie mógł, ale następnym razem będziemy razem:-) i jakoś wcale mnie nie krępuję, że ginek miałby przy nim robić mi USG dowcipne, bo przeciez to mój Mąż:-)

ja sie troche stresuje tym, ze pojde z nim bo nie wiem jak przebiega taka wizyta, bo na pewnoe bedzie jeszcze mi robil usg dopochwowe , bo na usg na brzuchu za szybko.. hmmm sama nie wiem :p

Losek no chyba będziesz miała jeszcze USG dowcipne, ale tego na 100% nie wiem:-p

Kurczę u nas taka pogoda, że masakra...całą noc była burza...rano też mega ulewy i na taką trafiłam jak jechałam do pracy:angry: nie lubię jeźdźić w taką pogodę, ale cóż:confused: dziś idziemy z Mężusiem i siostrami do kina na Narzeczony Mimo Woli, więc mam dobry humorek:-) w ogóle lekarz zalecił mi dużo dobrego humoru, więc wypełniam jego zalecenia:-D
 
Witajcie
ja mam dzisiaj pierwszą wizytę i idę sama, chociaż mój M chciał iść ze mną, ale w sumie stwierdziłam, że przy pierwszej wizycie jest to niekonieczne
A pogoda rzeczywiście jak na jesieni, samopoczcie straszne i jakoś mnie boli od rana brzuch, a tu jeszcze tyle godzin pracy przede mną:-(
Jak przebiega taka pierwsza wizyta?:confused: Jakie badanie zrobi od razu, a na jakie mnie skieruje?
 
W sumie u każdego lekarza wizyta wygląda inaczej...

A Luteinę dowcipną ja też biorę. Mój ginek powiedział, że mogę mieć takie lekkie jakby plamienie, ale mam się nie martwić na zapas. Gdyby cokolwiek mnie niepokoiło oczywiście mam się stawić u niego.
Biorę ją od piątku i oprócz "upławów" nic mi się nie dzieje.
Dostałyście już skierowanie na badania ? Ja mam dostać dopiero 9 lipca jak wszystko będzie OK. Wtedy też ma mi kartę ciąży założyć.

 
ja juz bede 3 raz, takze dlatego sie zastanawiam jak to bedzie wygladalo z M. Moja kolezanka byla wczoraj ale panstwowo, to nie pozwolil jej wejsc z M, nawet zdjec nie moga wydrukowac bo kasa chorych za to nie placi. Ja tez sie nie wstydze M, bardzie chodzi mi o to jak to bedzie przebiagalo u lakerza... no zobaczymy!
 
reklama
Witajcie
ja mam dzisiaj pierwszą wizytę i idę sama, chociaż mój M chciał iść ze mną, ale w sumie stwierdziłam, że przy pierwszej wizycie jest to niekonieczne
A pogoda rzeczywiście jak na jesieni, samopoczcie straszne i jakoś mnie boli od rana brzuch, a tu jeszcze tyle godzin pracy przede mną:-(
Jak przebiega taka pierwsza wizyta?:confused: Jakie badanie zrobi od razu, a na jakie mnie skieruje?

zbada Cie, zrobi usg (jak pojdziesz prywatnie) i pewnie okresli wiek ciazy, mi na 1 wizycie kazal zrobic wszytkie badania z krwi i moczu wiec mozez rowniez miec takie zalecenie...
 
Do góry