reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek dla mam karmiących piersią

reklama
jeszcze nie mamy doswiadczenia duzego... kaszke z wiekszego probowalam podac ale maly byl za bardzo zaaferowany nowym kubkiem i nowym kolorem co chwila wyjmowal i ogládal co to :confused::-D to mu z lyzeczki podalam
ale maly niekapek mi sié bardziej podoba.... i moge butelki zamieniac z tt.... ale duzy ma ta nasadke fajna i nie slizga sié po blacie bo gumowy bardziej... kady ma plusy i minusy (chocia w maym jedynym jakim widze jest to, ze nie ma tej nasadki do wieczka przyczepionej)
jak zaczne uywac czésciej to napisze jak sie sprawuje...:happy2:
 
Ja też zaczynam mieć problemy z pokarmem ale narazie jakoś się trzymam. Czytam teraz o Sinlac i z tego co narazie wiem to, że przygotowuje się go na wodzie? Może to być to dobre rozwiązanie zamiast wprowadzania mleka sztucznego:confused: Tak się zastanawiam czy jeszcze któraś z nas karmi tylko piersią? Pytam bo zaczęłam się martwić, że malutka mi się nie najada:baffled:
 
Ja też zaczynam mieć problemy z pokarmem ale narazie jakoś się trzymam. Czytam teraz o Sinlac i z tego co narazie wiem to, że przygotowuje się go na wodzie? Może to być to dobre rozwiązanie zamiast wprowadzania mleka sztucznego:confused: Tak się zastanawiam czy jeszcze któraś z nas karmi tylko piersią? Pytam bo zaczęłam się martwić, że malutka mi się nie najada:baffled:
poletka ja karmie tylko piersia i zamierzam tak przez jeszcze 3 tygodnie i potem zaczne wprowadzac nowosci...
 
ja też jeszcze tylko piersią karmię, pokarmu mam sporo, ale mała często je - tzn w dzień nawet ujdzie, ale w nocy co 2 godz a nawet częściej :baffled: a od 5 to trzyma cyca w buzi i co chwilę pociąga, a jak jej wyjmę to się zaczyna drzeć :dry:
ja chyba od lipca wprowadzę coś nowego, chyba od kaszki zacznę na noc - albo sinlac albo którąś z tych nowych - jeszcze się zastanawiam.
a pokupowałam już kilka kubeczków - tych polecanych z tt, plus jeszcze z aventu i z tt ze słomką - na potem może się przydadzą :tak:
 
Witajcie,
jestem z Wami od początku ale nigdy nic nie pisałam choć wydaje mi się że znam Was doskonale bo śledzę Wasze posty dośc regularnie:-)
Też jestem styczniówką -moja Zosia urodziła sie w krakowie - gdzie mieszkamy -19 stycznia karmię wyłacznie piersią choć od dwóch tygodni zaczęłam jej wprowadzać zupkę gotuję ja sama z warzyw ze sklepu ekologicznego je bardzo chetnie.
Moje karmienie piersią to droga przez mękę karmię właściwie jedną piersią w drugiej od początku prawie nie mam mleka i zosia nie chce z niej jesć wiec zciągam z całego dnia laktatorem i podaję na ostatnie karmienie BUTELKĄ od pierwszego miesiąca i dlatego piszę:
NIE ZABURZYŁO MI TO LAKTACJI
ZOSIA SSIE PIERS PIEKNIE I OPRÓZNIA JĄ DOSKONALE
a dodam ze nie należy do cierpliwych dzieci
Dlatego z mojej perspektywy butelka nic nie zaburzyła, smoczek dałam w 4 dobie i też nie zaburzył dziecku odruchu ssania.
co do niekapków to słyszałam wypowiedź Zawitkowskiego że niekapki nie są dobre dla zgryzu lepsze są bulelki i póżniej bidony (ze słomką) tak też zamierzam wprowadzać.
Pozdrawiam wszystkie styczniówki:happy:
 
Poletko - można powiedzieć, że ja karmię tylką piersią.
Skrzat co prawda dostaje tak ze trzy łyżeczki słoiczka żeby mu kupę ruszyć.
do tej pory to były jabłuszka - jeden słoiczek na trzy razy nam wyszedł - więc raczej nie mogę traktować tego jako posiłek.
jeśli masz wrażenie, ze dzieicaczek bardzo często ssie, albo słabo przybiera to może na początek pomyśl nad tym Sinlackiem - to pełnowartościowy posiłek i robisz na wodzie.

w temacie Sinlacu - pytanie do Celinki :
czy Bartuś robi po nim jakoś rzadziej kupki ? nie zagęszcza go ?
bo w składzie jest mąka ryżowa.
 
Zupkę wprowadzałm dodając co 5 dni kolejne warzywo, najpierw marchewkę, potem ziemniaczek teraz oliwę z oliwek do tego właśnie sinlac 4łyżki wody + 1 łyżka sinlac, wychodzi pyszna zupka ok 120 ml kórą Zosia je tak chętnie, że aż sama jestem w szoku:)nic nie brudzi i denerwuje się jak zupka się konczy:tak:
a nie była specjalnym łakomczuszkiem
w wieku 3 mies miała sporą anemię i dostawała żelazo mimo że ja miałam górna normę żelaza:no:waży ok 7 kg(ur 3220g)
Pozdrawiam,
 
reklama
Do góry