reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze Obawy w ciazy?

juz na wątku gdzieś jest o nospie
ja biorę nospe forte 3x1 i niemam provblemów, ale to napinanie sie pojawia na tym etapie, trzeba być czujnym, ale nic się nie powinno dziac :)
 
reklama
Internet to samo zło.... bo wiecie co, ja przeczytałam że to takie napinanie macicy to właśnie są skurcze/twardnienie macicy/ i mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu i takie coś może być właśnie symptomem- no ale skąd ja mam wiedzieć czy to 'to' skoro to moja pierwsza tak 'dojrzała' ciąża.
 
Dziękuję, uspokoiło mnie to. A nawet czytając to co tu napisane staje się logiczne. Dobra już nie panikuję... a lekarz zbada i powie mi czy jest ok. Sorki za zamęt, no ale ja to jak na igłach od początku ciąży..
 
mnie od kilku dni bardzo bolą sutki, piersi tylko z boku. Lady nie denerwuj się każda ma trochę inne objawy.
A kiedy idziesz na wizytę kontrolną do gina? zapytaj o wszystko co Cię nurtuje, może troszkę się uspokoisz;-)
 
Od tygodnia tez nie bolą mnie w ogole piersi. Przestały być wrażliwe. To nie jest zły objaw, taki brak objawu, bólu. Najważniejszy w ciazy jest spokój. Nie czytaj internetu. A jak masz olbrzymie wątpliwości to udaj się do lekarza. Ja w 16 tygodniu miałam bóle brzucha. Ale to był jeden wielki skurczowy ból. Napiecie brzucha utrzymywało się przez 4 dni. Stwierdziłam, ze najszybszym źródłem wiedzy, która moze mi pomóc będzie internet. Po przejżeniu kilku stron miałam dosyć, bolała mnie już wszystko i maiłam potwornego stresa, az w końcu poszłam do lekarza w drugim dniu. On mnie uspokoił. Dał też nospe,którą kazał brać 2xdziennie do czasu aż napiecie minie. Od tego czasu nie szukam porad medycznych na stonach netu. A jeśli juz sie na coś natknę to czytam z przymróżeniem oka.
Spokój jest najważniejszy. Stres naprawde źle wpływa na nasze Dzidzie.
Pozdrawiam, i życze spokoju ducha:)
 
Mnie od początku ciąży nie bolały jeszcze piersi/sutki. Nie uważam, że to jest złe, wręcz się cieszę :-D bo spać mogę normalnie ;-)
 
lady87, ja juz gdzies w innym watku pisałam, że też nie mam bólu piersi, sutki stały się tylko bardziej wrażliwe i ostatnio zauważyłam że żyły mam takie wyraźne na piersiach i brzuchu. Ale piersi nawet jeden rozmiar mi nie urosły, stały się bardziej pełne, nigdy nie bolały i nawet się nad tym nie zastanawiałam, dlaczego nie bolą... cały czas mam rozmiar 75B :) także bez szaleństw.
Ja ogólnie jakoś słabe mam objawy ciążowe... nie wymiotowałam, nie mam lepszego aptetytu, żadnych zachcianek, humorów, generalnie na początku tylko cierpiałam na ogromne zmęczenie. Nie wychodzą mi żadne krosty, plamy... nawet rozmiar ubrań mi się nie zmienił i wszystkie ciążowe mam dalej S albo 36 :)

Wszyscy mi mówią tylko że ciąża nic mnie nie zmieniła :) ale jakoś mnie to zupełnie nie martwi, bo najważniejsze jest to że dzidzia się dobrze rozwija i rusza jak prawdziwa gimnastyczka :D lady87 nie patrz na objawy tylko na to co mówi o rozwoju dziecka lekarz :)
 
reklama
Tak się zastanawiam. Czasem zdarza się, że maluszkom owija się pępowina wokół szyi.
I teraz pytam jak to jest. Podczas porodu jest ona odwijana i tatuś ją normalnie przecina czy przecinana jest w trakcie by maleństwo się nie udusiło? (co wtedy z przecięciem jej przez tatusia?)

Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam :-p
 
Do góry