reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasze Obawy w ciazy?

Cześć dziewczyny.
Muszę Wam powiedzieć że jestem w niezłym stresie.Własnie się okazało że ja z mężem mamy inną grupę krwi tzn ja mam (0RhD-) a mój m (ARhD+).Własnie czytalam na necie że może to prowadzić do konfliktu serologicznego gdy dziecko odziedziczy dodatnią grupę krwi po tatusiu.I nie wiem co teraz mam dalej robić.Szczerze to bardzo się zdenerwowałam.Wczoraj byłam u lekarza ale się o to nie pytałam bo wynik męża odebralam dopiero dziś,a kolejna wizyta dopiero za miesiąc.Może któraś z Was ma podobnie i wie co powinnam w takiej sytuacji zrobić??? ??????????
 
reklama
cyśka- ja mam grupę BRh- a mój mąż 0Rh+. Synek odziedziczył grupę po mężu i wszystko jest ok! Po porodzie dostałam zastrzyk z immunoglobuliną aby w kolejnej ciąży nie wytwarzały się przeciwciała. Generalnie w pierwszej ciąży na pewno wszystko będzie dobrze, bo Twój organizm nie wytworzy takiej ilości przeciwciał aby zagrozić płodowi, a aby zapobiec temu w kolejnych ciążach podaje się właśnie ten zastrzyk.
Ja co 2 miesiące robię badanie na obecność przeciwciał, a Tobie Gin tego nie zalecił? Zawsze powinni zaleć jeśli matka ma grupę ujemną.
 
daissy_ wiesz nic takiego mi żaden lekarz nie zalecił.Kazali tylko określić moją i męża grupę krwi.I teraz nie wiem czy iść z tym do lekarza teraz i otym powiedzieć czy poczekać do następnej wizyty
 
Ja też mam (-) a mąż (+) i mogę cię uspokoić. W pierwszej ciąży konflikt serologiczny nie występuję, ponieważ nie ma kontaktu między krwią Twoją a dziecka, dochodzi do niego dopiero przy porodzie. Zaraz po porodzie dostaniesz w szpitalu szczepionkę, która zapobiega niezgodności serologicznej.
Podczas tej ciąży z kolei lekarz powinien Cię wysyłać na badania krwi Coombsa 3 razy. Ja będę robić już drugie badanie w 20 tygodniu ciąży, pierwsze miałam na samym początku. Przy następnej wizycie po prostu pokaż wyniki grup krwi i zostaniesz na nie skierowana.
 
Dziewczynki ja mam pytanko co do kolki niemowlęcej. Możliwe że temat był poruszany. Czy picie napojów gazowanych (w małych ilościach) w ciąży też powoduje kolkę u maleństwa. Czy tylko i wyłącznie w czasie karmienia piersią jest takie ryzyko. słyszałam dwie wersje no i teraz trochę się boje czy jak w tej chwili lubię czasem wypic szklankę wody gazowanej czy to zaszkodzi później?
 
A w jaki sposób mogłoby to wywołać kolkę? Kolkę u dziecka wywołuje pokarm w jelitach, który może się tam spienić, częściowo fermentując. A że układ pokarmowy dziecka jeszcze nie jest w pełni sprawny więc może sobie nie dawać rady z powstającymi gazami, co powoduje ból. Natomiast teraz to co jesz i pijesz nie trafia przecież do jelit dziecka tylko przetworzone już przez ciebie pokarmy trafiają bezpośrednio do krwi malucha. Układ pokarmowy dziecka jeszcze nie pracuje. I to co jesz czy pijesz teraz nie będzie miało wpływu na trawienie dziecka już po porodzie.
 
Dzięki za potwierdzenie eg16 wiem że to może głupie, ale jak się nasłucham od innych to głowa napełnia się różnymi myślami. Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny!

Co prawda mam wizytę w poniedziałek u lekarza, a jednak pewna sprawa nie daje mi spokoju. Otóż zauważyłam, że zdarza mi się że mój brzuch /macica/ w jednej chwili robi się twarda jak kamień i napięta- po około 30 sekundach wszystko wraca do normy. Towarzyszy mi przy tym uczucie napięcia skóry - nic nie boli. Takie coś wyczuwam wtedy jak leżę, na stojąco raczej nic takie nie wyczuwam. No i tak 2-3 razy za dnia może mniej...

W necie wyczytałam, że to o niczym dobrym nie świadczy... Profilaktycznie biorę od dwóch dni 2x1 nospe...
 
reklama
Do góry