reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

reklama
witam trochu mnie nie bylo ale ciezko jest w pl znalesc czas

My po pierwszym tyg na butli [dwoch] dziennie odnotowalysmy przyrpst ok. 400 g [w tydzien] - z tym ze waga inna i mloda wazona w ciuchach i pampersie [pfrzebranym kilka minut wczesniej]

tydzien pozniej [ubrana tak samo ja zwazylam] przyrost byl juz tylko 75 g [na 3 butlach dziennie..]
jutro kolejne wazenie.. zobaczymy. - 'prawdopodobnie przybrala jakies 100g [wazona na innej wadze -a el chce potwierdzic jutro na tej co tydzien i dwa temu]
Ogolnie mloda wazy ok 5,300 ----- urodzila sie 4,200 ----- w 3 dobie bylo 3,900
Wiec szalu wagowego nie ma.
A dziecko jej juz 3 butle dziennie - i cyca nie chwyci [musze odciagac]

bylam u lekarza rodiznnego z nia tez,
ma niedobror zelaza i niski poziom czerw krwinek - dostalam dla niej zelazo i kwas foliowy - ale lekarka mowi ze jak zle na to zareaguje to odstawic - bo te niedoboy nie sa jakies tragoczne zeby dziecko meczyc

Oprocz tego dziecko jest 'lekko spiete' ale to mamy obserwowac, przyczyna moze byc ze dziecko czesto przebywa w pozycjii pionowej, bardzo dzwiga glowe - hee nie dzwiga p prostu trzyma do gory jak dorosly juz od kad skonczyla ok 3-4 tyg.

Ogolnie lekarka powiedziala ze dziecko jest doslownie szalenczo mocne i nigdy sie chyba nie spotkala z tak silnym dzieckiem:)

We wtorek mamy jeszcze usg bioderek:)


No to rzeczywiście słabo przybiera. Ale te 3 butelki dziennie to oprócz tego co ściagniesz?
Antoś ma różne humory- raz zje z cyca a za cgwilę na sam widok sie drze. Dostaje raz dziennie enfamil i teraz już na bierząco zjada to co sciagam (wcześniej udawało mi się mrozić). No ale ważniejsze jest żeby sie najadał :)

jeśli chodzi o "siłę" to Tosiek tez głowę tak trzyma od dawna, a ostatnio najbardziej mu pasuje jak go za rżczki do siadania podciągamy. A dzisiaj się dwa razy przewrócił z brzucha na plecy :) Zuch chlopak :)

Co do "pomiarów" to długo nie mogliśmy wyjść z rozmiaru 56, a jak zaczęliśmy w święta zakładac pajace na 62, które mi sie takie wieeelkieee wydawały to sie okazuje, że lada momemnt z nich powyrasta. W przedostatni dzień roku (10,5 tygodnia) ważył 6200 na golasa. Nie mam juz siły go nosić :)
 
Wernkika to tak jak u nas chodzil bardzo dlugo w 56, a niedawno zalozylam 62 ktore wydaje sie juz przyciasnawe

My dzis bylismy na mierzeniu wiec Jas wazy 6400, i ma 61 cm wiec ok. Nie bylo szczepienia bo jest chory, za tydzien w piatek sprobujemy sie zaszczepic
 
W środę byłyśmy na kolejnym szczepieniu. Waga urodzeniowa 2840g, wyjściowa ze szpitala 2655g, w 14,5 tygodniu życia 5700g :-) Długość ciałka 58cm :-)
Za to dziś mamy wszyscy katarek, Dorotka najmniejszy ale i tak momentami się męczy. Walczę z nim czym tylko mogę i mam nadzieję, że szybko przejdzie.
 
No to rzeczywiście słabo przybiera. Ale te 3 butelki dziennie to oprócz tego co ściagniesz?
Antoś ma różne humory- raz zje z cyca a za cgwilę na sam widok sie drze. Dostaje raz dziennie enfamil i teraz już na bierząco zjada to co sciagam (wcześniej udawało mi się mrozić). No ale ważniejsze jest żeby sie najadał :)

jeśli chodzi o "siłę" to Tosiek tez głowę tak trzyma od dawna, a ostatnio najbardziej mu pasuje jak go za rżczki do siadania podciągamy. A dzisiaj się dwa razy przewrócił z brzucha na plecy :) Zuch chlopak :)

Co do "pomiarów" to długo nie mogliśmy wyjść z rozmiaru 56, a jak zaczęliśmy w święta zakładac pajace na 62, które mi sie takie wieeelkieee wydawały to sie okazuje, że lada momemnt z nich powyrasta. W przedostatni dzień roku (10,5 tygodnia) ważył 6200 na golasa. Nie mam juz siły go nosić :)
Heh my po pierwszym miesiacu powoli wychodzilysmy z 62 :D Teraz jest 68 i mam nadzieje ze miesiac jeszcze wytrzyma - za miesiac wracam do irlandii i tam mam ciuchy i nie usmiecha mi sie kupowac koljnych w polsce :DA raczej mezowi :p

Mojej niusi nie podoba sie za bardzo 'podciaganie' jak trzyma sie za raczki ja - choc nie powiem a sie podciaga ladnie - GORZEJ ze dzwiga sie sama bez pomocy raczki sciska przy klatce piersowej i sie podnosi :/ Ostatnio coraz czecsiej - glowke nawet unosi z 20 cm nad podlozem :/
Na brzuszku lezac podtrzymuje se na raczkach [czasem sporo wyprostwanych] a obracac sie na plecy/boki to juz sie obaca z jakis miesiac jak nie wiecej. ://
---Wlasnie chyba przez t ze tak szybko zaczela sie dzwigac i podnosic jest 'spieta' i mamy ja obserwowac.
[ogolnie bardzo nie lubi klasc glowy bedzie trymala w gorze a jak zacznie sie meczyc to bedzie sie drzec zeby ja polozyc na plecy ale glowy nie oprze zeby odpoczac]

3 butle je oprocz tego co odemnie.
w ncy zje cyca, nad ranem jeszcze tez, a przez dzien tylko butla - jak tylko cyca bym chciala jej dac to wpada w krzyk straszny. wiec je okolo 3 bytli sztuczych + mi sie udaje odciagac jakies 2 butle [po125ml] [b0 chyba niestety usycham]
 
Antkowi sie nzowu poprzestawiało- tzn zawsze chce na opak. Jak chcę mu w dzień dać cyca to wycie. Więc dostaje butle i niby luz. Ale np wczoraj jak tylko mleko odciagnęłam (czyt. cycki opróżnione ) to się dziecku przypomniału, że ma dodyspozycji ciepłe źródło pozywienia i chciał pierś, a że nie mógł nic uciągnac to znowu ryk. Eh bark słów...
 
reklama
u nas w kilogramy idzie (urodzeniowa 2540) a teraz juz 7kg ,wzrostu tylko 61 , taka fajna kuleczka :-D
no to na prawdę ładnie przybiera :) my również coś ok 7 kg ważymy ale mały urodził się 3860.
teraz mam małe/duze zmartwienie, może bez potrzeby się zamartwiam ale taka rola matki. mały nie chce odwracac główki do źródła dźwięku... grzechoczę mu praktycznie przy samym uchu a on ma to w nosie. Wasze maluszki reagują na coś takiego? Sądzę, że słyszy dobrze bo np. gdy śpi i coś upuszczę to najczęściej się przebudza... sama nie wiem, może on taki uparty jest po prostu ..
 
Do góry