reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

No i jesteśmy po pierwszym szczepieniu. Wybraliśmy 5w1 i jakąś niby lepszą/płatną:( żółtaczkę. Antoś płakał żałośnie, prawie mnie do łez doprowadził:( Z jednego wkłucia chwilę kapała krew ale generalnie dosyć szybko udało się go uspokoić a teraz w domku śpi ale co jakiś czas sobie postękuje przez sen. Siedzę przy nim i co chwila mierze temperaturę- tak się o niego boję i tyle naczytałam o tych szczepieniach:(
Dostaliśmy skierowanie na usg główki i brzuszka, morfologię, glukozę i badanie moczu.
To już po świętach będziemy robić bo strasznie mi go żal teraz męczyć.
Cały czas słyszę ten krzyk i te maleńkie łezki:(
No i waga: 5150!!! czyli 1,200 w ciągu 3 tygodni!!! Chyba młody sobie odbija za moje nędzne przybrane 2 kg w ciąży:)))
 
Ostatnia edycja:
reklama
my USG robilismy w 6 tyg. Wszystko wyszło ok. Ale ortopeda też kazał przyjść na kontrol w styczniu bo panewki nie ukształtowane jescze były i do tego czasu moze wypaść. Dlatego zakazał podnoszenia za nóżki i trzymac zawsze szeroko.

Gonia zniosła szczepionkę 5w 1 bardzo dobrze. ZEro objawó. Może ciut senna byłą i więcej spała. Gorzej chyba pneumokoki. A też popłakiwała przez sen jakby jej się przypominało. Teraz przy penumo tak mi się zaniosła aż się przestaszyłam. ALe pilęgniarka jakoś tak bez czucia jej tą igłę wbiła :wściekła/y:.
 
Coradz bardziej dochodze do wniosku, że mój syn był jakieś 2 miesiące przenoszony :) Bioderka w 7 tygodniu miał juz wykształcone- żadna kontrola już niepotrzebna. A dzisiaj patrzę na niego w łóżeczku, a on się z pleców na bok przewraca. Ślini sie tez tak jakby bu zęby miały zaraz zacząc wychodzić.
 
Sprawdziłam wpis od lekarza, bioderka oba Ib czyli nie jest źle. Spróbuje się umówić od stycznia na nfz do ortopedy.
wernkika, panziorka - ale macie zdolne dzieciaki :-). Mojemu przeszkadza chyba "słuszna" waga w przewróceniu się. Poza tym ostatnio niecierpi leżenia na brzuchu, bo cóż pewnie sam brzuch mu przeszkadza :sorry:
 
po wizycie u pediatry jestem zadowolona :tak:mały przybrał 300gram w tydzień i już nie musimy dawać zagęszczacza...
mamy zmienić mleko na nan expert ar, czy któraś w was używała i jakie macie o nim opinie?
 
panziorka- super wynik:)))
Moje dziecko wypiło wczoraj na noc 180 ml!!! Byłam w szoku. Spał od 19:30 do 4 rano a potem po 15 minutach przy cycu do 7:40!!!
Po szczepieniu jestem bardzo zadowolona. Antoś nawet nie gorączkował. Na drugi dzień chyba bolały go tylko nóżki i dostał czopek z paracetamolem. Teraz już wszystko ok. Mam nadzieję że kolejne szczepienia zniesie równie dobrze zwłaszcza że teraz będzie tylko jedno ukłucie.
 
Paulina Nicola ślicznie rośnie:-)
My wczoraj na szczepieniu byliśmy,Antoś w 8 tyg,5600 i 58 cm a w 12 tyg.6340 i 62 cm :-D
Bidulek taki był zadowolny i śmiał się i gadał do lekarki a po szczepieniu w dwie nóżki płakał okrutnie przez 15 min,nie mogłam go uspokoić a potem ubrać bo co kładłam to myślał,że znowu coś mu zrobią:crazy:
Bioderka ręcznie badała i wszystko ok,szkoda,że tutaj usg nie robią.Po szczepieniu 39 temp i marudny:eek:dzisiaj już dobrze.
 
reklama
witam trochu mnie nie bylo ale ciezko jest w pl znalesc czas

My po pierwszym tyg na butli [dwoch] dziennie odnotowalysmy przyrpst ok. 400 g [w tydzien] - z tym ze waga inna i mloda wazona w ciuchach i pampersie [pfrzebranym kilka minut wczesniej]

tydzien pozniej [ubrana tak samo ja zwazylam] przyrost byl juz tylko 75 g [na 3 butlach dziennie..]
jutro kolejne wazenie.. zobaczymy. - 'prawdopodobnie przybrala jakies 100g [wazona na innej wadze -a el chce potwierdzic jutro na tej co tydzien i dwa temu]
Ogolnie mloda wazy ok 5,300 ----- urodzila sie 4,200 ----- w 3 dobie bylo 3,900
Wiec szalu wagowego nie ma.
A dziecko jej juz 3 butle dziennie - i cyca nie chwyci [musze odciagac]

bylam u lekarza rodiznnego z nia tez,
ma niedobror zelaza i niski poziom czerw krwinek - dostalam dla niej zelazo i kwas foliowy - ale lekarka mowi ze jak zle na to zareaguje to odstawic - bo te niedoboy nie sa jakies tragoczne zeby dziecko meczyc

Oprocz tego dziecko jest 'lekko spiete' ale to mamy obserwowac, przyczyna moze byc ze dziecko czesto przebywa w pozycjii pionowej, bardzo dzwiga glowe - hee nie dzwiga p prostu trzyma do gory jak dorosly juz od kad skonczyla ok 3-4 tyg.

Ogolnie lekarka powiedziala ze dziecko jest doslownie szalenczo mocne i nigdy sie chyba nie spotkala z tak silnym dzieckiem:)

We wtorek mamy jeszcze usg bioderek:)
 
Do góry