reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Szczepionka skojarzona "5w1” chroni przed: błonicą, tężcem, krztuścem, polio oraz Hib. Szczepionka skojarzona "6w1” chroni przed: błonicą, tężcem, krztuścem, polio, WZW B oraz Hib. Dlatego przy 5w1 kłuje się dwa razy bo drugie ukłucie to WZW B.
 
reklama
Kochane a jakie szcepienia oprocz '6 w 1' sa na poczatku ? W pierwszych tyg dziecka?

Jesli chodzi o karmienie to poki co jeszcze niewiem - jutro mam wazenie - po tyg i jutro bedzie decyzja
Przyznam sie ze zdarzylo mi sie 2 razy w tym tyg dac butle - ale po prostu juz nie dalo rady. Co pol godz mloda jadla zloscila sie plakala.
Ja mam wrazenie ze na wieczor je na tyle czesto ze niedojada a jak lapie znowu to jej juz nie leci jak powinno i dlatego takie cyry. Zobaczymy.

Jutro wazenie u poloznej - bo chce zeby byl rowny tydz od ostatniego,
w piatek u lek rodzinnego - i pozniej spokoj na jakis czas - bo lecimy do Polski sie wakacjowac :D
[cchyba ze bedzie nakaz wazenia co tydz/ czy co dwa i w polsce to trza bedzie jakos]
 
Byliśmy u ortopedy i u pediatry, wygląda na to, że wszystko OK, tylko pediatra kiepska, o czym napisałam na głównym, więc się nie będę powtarzać. Ortopeda zrobił na nas dobre wrażenie, zresztą mąż był już u niego ze starszym synem.
Młody został zaszczepiony 6 w 1, i dodatkowo na pneumokoki i rota wirusy.
Ma równo 6 tyg., waży 5100, długość ok. 60 cm. (waga urodzeniowa 4040, najniższa waga w szpitalu 3710). Czyli w te 6 tygodni przybrał niecałe 1400. Wychodzi średnio minimalnie ponad 200 gram tygodniowo. Jest wyłącznie na cycu.
 
Ile razy mieliście badane bioderka?
U nas mały w szpitalu po urodzeniu miał badane pierwszy raz. Później nie mogłam znaleźć ortopedy który bezpłatnie zrobiłby małemu kontrolne badanie więc poszłam prywatnie. Stwierdził że wszystko jest w porządku ale zalecił pieluchowanie i kontrolę w grudniu. Jestem już po tej kontroli. I znowu mam przyjść za dwa miesiące. Pytałam po co jeszcze raz skoro wszystko jest w porządku i uzyskałam odpowiedź że panewki się jeszcze nie ukształtowały. A pieluchować mam do czasu aż mały będzie chodził. Czy do tego czasu będę co dwa miesiace wydawać 100zł za wizytę? Zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie już tej "kontroli". Ale chodzi o zdrowie dziecka. Może źle robię?
 
Ile razy mieliście badane bioderka?
U nas mały w szpitalu po urodzeniu miał badane pierwszy raz. Później nie mogłam znaleźć ortopedy który bezpłatnie zrobiłby małemu kontrolne badanie więc poszłam prywatnie. Stwierdził że wszystko jest w porządku ale zalecił pieluchowanie i kontrolę w grudniu. Jestem już po tej kontroli. I znowu mam przyjść za dwa miesiące. Pytałam po co jeszcze raz skoro wszystko jest w porządku i uzyskałam odpowiedź że panewki się jeszcze nie ukształtowały. A pieluchować mam do czasu aż mały będzie chodził. Czy do tego czasu będę co dwa miesiace wydawać 100zł za wizytę? Zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie już tej "kontroli". Ale chodzi o zdrowie dziecka. Może źle robię?
Powiem szczerze ze na tym etapie powinno już być wiadomo czy jest potrzebna orteza czy nie.
Może znajdź prywatnie innego ortopedę. Ja z moją małą w 5tż poszłam i zakładamy ortezkę przez 5 tyg. Im wczesniej wiadomo tym szybciej można zaleczyć :)
A "pieluchowanie" to jakiś archetyp i już się tego nie stosuje. Choć niektórzy ortopedzi jeszcze to zalecają (nie wiadomo po co).
Ale skoro u Twojej dzidzi nie widzi problemu teraz, to możliwe ze wszystko będzie ok na nast. wizycie :) powodzenia!
 
pesca my byliśmy dwa razy też prywatnie pierwszy raz miał wynik jedno biodro 1a a drugie 1b to znaczy ze oba sa prawidłowe ale się rózniły i zalecił nam wizyte przed ukończeniem czwartego miesiąca, więc byliśmy w środę ostatnią i wyszły mu oba już idealne 1a, więc powiedział żeby skontrolować jak dziecko już będzie dobrze chodziło ze trzy miesiące. Gdybym była w Twojej sytuacji to zobaczyłabym na wynik jak ocenił bioderka jesli odtały jedynki:-) to nie chodziłabym tak często tylko jak dziecko zacznie chodzić, a jeśli 2 to szeroko bym pieluchowała i chodziła na wizyty ale nie co dwa miesiące tylko co cztery tak kontrolnie żeby widzieć czy się poprawia. Na pewno się poprawią:-) ja swojego jak kładę czy na brzuszkuy czy na pleckach to rozchylam mu delikatnie nóżki a jak noszę to ręką też trzymam za pupe pomiędzy nózkami żeby nózki były szeroko.
 
My mamy kontrolę zaraz na początku stycznia, Dorotka miała oby dwa bioderka IIa. Lekarz powiedział, że nie trzeba szeroko pieluchować, że wystarczy jeśli będę codziennie kładła ją na brzuszku w pozycji żabki i ubierała w luźne ubranka żeby mogła swobodnie kopać i ruszać nóżkami. Jak noszę Młodą na rączkach to też pilnuję, żeby nóżki były dobrze rozstawione.
pesca, weź skierowanie od pediatry do poradni preluksacyjnej (na pewno gdzieś w Twojej okolicy jest) i zapisz się na BEZPŁATNĄ wizytę. Musza Was wcisnąć gdzieś i tyle. Tym bardziej, że będzie to już w nowym roku i będzie mnóstwo wolnych terminów na nfz...
 
My na USG bioderek dopiero w 12 tygodniu pierwszy raz idziemy. Nasza pediatra tak poleciła bo jak zbadała NIkoli bioderka to stwierdziła że wszystko jest w porządku i nie opłaca się iść wcześniej bo i tak zazwyczaj wysyłają na następną wizytę.
 
My na bioderka idziemy 2 stycznia. Dostałam skierowanie od pediatry i też na nfz. Antoś będzie miał wtedy 8 tygodni i będzie to pierwsze badanie.
 
reklama
My byliśmy teraz, czyli w 6 tyg. Było badanie i USG od razu. Lekarz stwierdził, że bioderka są całkiem prawidłowe, ale jeszcze nie w pełni dojrzałe, zalecił kontrolę około 6 miesiąca życia. I żadnych zaleceń odnośnie pieluchowania itp.
 
Do góry