reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Moja mala
urodxila sie z waga 4,2 kg
przy wjsciu ze szpitala bylo 3,9 kg
po 2 tyg - 4,2
a po kolejnych 4rech - 4,6 [wec wyszlo ze przyrost to 100 g na tydzien.. i chyba sie befziemy dokarmiac :(
A BARDZO nie chce :(
 
reklama
Vinga- pielęgniarka mówiła że może byc opuchlizna, kazała altacet przykładać.

My tez dziś po szczepieniu. jednak wzielismy 5w1 + WZW. Mały po południu strasznie krzyczał i miał stan podgorączkowy ale dostał eferalgan w czopku i mu przeszło.
Bylismy też dzisiaj na usg bioderek i wszystko tak dobrze jak tylko może być- bioderka wykształcone prawidłowo, nic eobic nie trzeba, nawet na kontrole nie musimy już iść.
A Antoś waży już 5400- od najniższej wagi przybrał już prawie 2kg :)

Emotion- karmienie mieszane to nie tragedia. najwazniejsze żeby dziecko było najedzone i zdrowe i dobrze się rozwijało. Sama z tego powodu ryczałam ale dobro dziecka dla mnie ważniejsze. A przy okazji jest szansa żeby laktacje rozhulać. Będzie dobrze, nie przejmuj się.
nam położna kazała butlę dawać ZAMIAST jednego karmienia, ale to po to, żeby była dłuższa przerwa i sie więcej mleka niby ma zbierać w piersi. generalnie jest zasada, że najpierw jedna pierś, potem druga i wtedy dopiero sie dziecku proponuje butlę, ile zje to jego.
 
a my mamy opuchliznę, biegunkę i gorączkę... i teraz sobie w brodę pluję, że zrobiliśmy te dwa szczepienia na raz. Może oddzielnie nie byłoby takich sensacji. Co dajecie dzieciom na gorączkę? ja mam paracetamol 50 w czopkach ale można go stosować powyżej 3 miesiąca. nie wiem czy czekać aż gorączka sama opadnie czy zaaplikować mu ten czopek. pewnie jak będzie rosła to dam czopek.
 
Przy pierwszym szczepieniu pediatra mi powiedziała że w razie czego mogę podać paracetamol. Dorotka ważyła wtedy 4,3kg więc mogłam jej dać 2,5ml. Na szczęście nie było żadnych skutków ubocznych po szczepionce :)
 
Nam lekarz zalecił panadol w syropie w razie gdyby było powyżej 38 st.C i po pierwszym szczepieniu mały miał 38st wiec dostał, a po drugim szczepiebniu już było dobrze nie musieliśmy nic podawać, był tylko troszeczkę marudny.
 
U nas po szczepieniu 5w1 bez powikłań, żadnej gorączki, obrzęków itp. No może trochę większa senność ale to akurat na plus;-) Ale mnie pediatra wkurzyła...zamulona kobieta na maxa, paznokcie w kolorze turkusu:szok: i wiedziałam po pierwszej wizycie, że nie wszystko zauważa i sprawdza...więc tym razem powiedziałam jej 2 razy na co byśmy prosili by zwróciła uwagę a ona do mnie: niech Pani sobie tarczycę sprawdzi bo Pani strasznie nerwowa, przecież ja dziecko całe oglądam i dojdę do wszystkiego...wrrrrrrr...szukamy właśnie jakiegoś pediatry prywatnie (dziewczyny z krk lub okolic jak macie kogoś do polecenia, prywatnie bądz na nfz to będę wdzięczna) a do przychodni będziemy chodzić tylko na szczepienia.
U nas z wagą w drugą stronę...Iguś przybiera za dużo:-p
Waga urodzeniowa- 3670
waga przy wyjściu ze szpitala-3520
waga po 4 tygodniach-4650 (tu jeszcze w normie)
waga po 6 tygodniach-5300!! (650g w 2 tyg.!)
no ale nie kazali nam się martwić, mały je tyle samo, nie zwiększam mu dawek a teraz już udaje się zwiększać przerwy między karmieniami, w nocy nawet do 4-5 godzin, a wcześniej było max co 3h, może już się nachapał jedzonka i teraz będzie wolniej przybierał, no i w sumie może sobie nawet ulewać trochę, bez wyrzutów sumienia:-p
emotion jak tam karmienie piersią? Mam nadzieję, że córa zacznie przybierać więcej i nie martw się jeśli będziesz musiała podac jedną butlę, tak jak napisała wernkika karmienie mieszane to nie tragedia a lepiej żeby mała rosła zdrowo, &&&&
 
Misza mam pytanie-ta szczepionka 5w1 to jest podawana raz?bo wiekszosc jak szczepi za jednym zamachem to jest 6w1?
 
reklama
debi, szczerze mówiąc nie orientuję się zbytnio w szczepionkach, mam tych ulotek a nie mam czasu poczytać...ta 5w1 rózni się tym że jest mniej wkłuć jednorazowo, np. teraz miał 2 kłucia przy czym przy szczepionce nieskojarzonej byłoby 3 wkłucia, i skład szczepionki jest trochę inny. A szczepi się nią chyba 3 razy, my mamy teraz termin na 18 stycznia lub trochę pózniej. A ta 6 w jednym zawiera dodatkowo chyba szczepionkę przeciwko żółtaczce ale nie jestem pewna.
 
Do góry