reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Może potówki mu wyszły? Chociaż na siusiaku to jeszcze nie widziałam.

My zaraz jedziemy do przychodni. Mlody od soboty marudny, poniedziałek cały przekrzyczał, ale myśleliśmy że to ból brzuszka po moim antybiotyku. Wczoraj był spokojniejszy tylko cały dzień na cycku wisiał, no ale w 6 tygodniu to ponoc norma związana ze skokiem rozwojowym. Niestety, dzisiaj zacząl kasłać :( Chciałam się na wizytę domową umówić ale Pani doktor kazała nam do przychodni przyjechać. Zobaczymy- wyłączając spacer to nasza pierwsza samodzielna wyprawa.
 
reklama
wernkika- zdrowia dla Antosia:)
Posmarowałam krostki kilka razy sudokremem i jest zdecydowanie lepiej. Ich pojawienie zbiegło się ze zmianą pieluch. Mieliśmy happy a teraz mam pampersy i chyba one mu nie pasują:(
 
Kaskid, no w takim razie to prawdopodocnie wina pieluch.

My po wizycie. Gardło, płuca, oskrzela ok. Kaszel od kataru. Mały dostał wapno, wit c i euphorbium do nosa. Ale mu syropek smakuje- az sie oblizuje :) No i wazy juz 5200 :)

A przy okazji zaliczylismy spacerek i pierwsza podroz autobusem. Ale nie tachałam gondoli tylko fotelik samochodowy wpielam na stelaz
 
Fajnie, że małemu nic nie jest. U nas też kaszel i katar ale inna z nimi historia (antybiotyk, podejrzenie zaplenia oskrzeli, wybór leczenia domowego albo szpital i wreszcie diagnoza naszej pani doktor - wrażliwa krtań).
 
Moj "maluszek" pomierzony i powazony dokladnie w dniu kiedy konczyl 3 miesiace :)
Waga: 5.7 kg (w dn urodzin 3.2 kg)
Dlugosc: 59 cm (w dn urodzin 51 cm)
Obwod glowki: 39 cm
Wszystkie wymiary dokladnie w 75 centylu a to najwazniejsze, zeby byly proporcjonalne :) polozna sie smiala, ze juz dawno tak proporcjonalnego bobasa nie widziala ;)
 
a my wreszcie dostaliśmy wyniki IgE specyficznego na mleko krowie. Wychodzi na to, że młody nie ma alergii na mleko krowie ale słyszałam też, że u takich maluchów te wyniki nie są takie pewne...
wychodzi nam następna zmora... ciemieniucha :wściekła/y:. walczymy z nią oliwką i wyczesywaniem ale nie możemy się jej pozbyć.
 
vinga, ponoć dopiero po 3 roku życia dziecka testy alergiczne są miarodajne. Na ciemieniuchę potrzeba czasu. My walczymy z nią już trzeci tydzień.
 
Wernika zdrowia dla Maluszka i waga juz pokaźna:)
Krak gratulację proporcjonalnego Bobaska:) i super że ładnie rośnie, a czym karmisz? Mi nie udało się z laktacja i karmie enfamilem, ale jutro bede pytac lekarza czy nie zmienic mleka bo bardzo duzo przybiera nie wiem czy nie za duzo. Urodzil sie 2620 a teraz juz ponad 6 kg jest jutro bede wiedziec dokladnie bo idziemy na drugie szczepienie.
 
Oluska - Wasz brat blizniak tez na mm :) jestesmy na Aptamilu (angielski odpowiednik Babilonu) i jestem bardzo zadowolona, Mlodemu smakuje (a jak!! dostaje 4x dziennie po 180ml i wieczorne karmienie 210ml), kupy piekne, bez zadnych problemow, zero kolek i innnych brzuszkowych problemow, nie chorowal mi jeszcze ani razu a tfu odpukac, a czemu myslisz, ze Leon za duzo przybiera?? Dominik dwa tyg temu wazyl 5700g takze teraz tez juz do 6kg dobijamy :)
A my dzisiaj mielismy drugie szczepienie :) idziemy leb w leb ;) powodzenia jutro &&&&
 
reklama
ponad kilogram na miesiac:) moze to i dobrze. W nocy nie wstajesz karmić? Leon je cała dobe co 3 godzin od urodzenia;-( jedyne co sie zmieniło to czasami jak zasnie to do pierwszej nocnej pobudki wytrzyma max 5 godz a tak caly czas co 3. I wypija po 90ml wiecej nie chce. Nie wiem jak dlugo tak jeszcze bedzie bo to troszke meczace, ale cóż takie uroki rodzicielstwa;) Leon mial kolki przez okolo miesiac ale już mamy spokój podaje mu jeszcze profilaktycznie sab simplex taki niemiecki preparat
 
Do góry