reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciązy

Nie nie, bez obaw..nawet nie myślę,aby się ograniczać czy jeszcze gorzej odchudzać :) w zasadzie nie jem więcej niż przed ciążą, może tylko ciut inaczej. Co do piersi,to fakt- są o wiele większe :) dzięki za odpowiedź ;)
 
reklama
Ja mam gorzej od Was wszystkich :D Od kilku lat mam niedoczynność tarczycy i właśnie przez tą chorobę już wcześniej się roztyłam i żadne leki mi nie pomagały schudnąć :( Przed chorobą moja waga była ok - 63kg ,a teraz przed ciążą 84....mam tylko nadzieję,że odziedziczyłam w genach po mamie chudnięcie po ciąży(siostra też tak miała). Obie po ciąży zgubiły więcej niż przytyły, więc liczę,że u mnie będzie tak samo :) Oczywiście nie zamierzam się objadać...zobaczymy jak to będzie:)
 
No i zważyłam się... Na koniec 6 tygodnia - 1 kg na plusie :/ Ale nie ma się co dziwić - mam po 5 cm więcej w biuście i w brzuchu (strasznie szybko się uwypuklił tym razem!). Nie jem więcej niż przed ciążą, może nawet mniej. Poprzednio przytyłam 19 kg, więc pewnie po prostu tak mam, że w ciąży nabieram kilogramów. Na szczęście równie szybko je potem zrzucam - oby i ta prawidłowość się potwierdziła ;)
 
Wkroczyłam dzisiaj entuzjastycznie na wagę, coby kontrolować wahania (do tej pory na to nie wpadłam jakoś?!). Wskazała 65 kg, a więc "w normie". Od jakiegoś roku mój ciężar weryfikowany co kilka miesięcy oscyluje między 62 a 66 kg (przy wzroście 166cm). Jakiś miesiąc temu ważyłam 63, ale nie jestem przekonana, czy +2 kg można przypisać obecnemu stanowi;-)Raczej święta zagrały pierwsze skrzypce.
W związku z tym, że to moja pierwsza ciąża, intryguje mnie, jak dalece się rozrosnę. Nie mam specjalnej obsesji na tym punkcie, będę obserwować wagę z nieskrywaną ciekawością raczej niż ewentualną zgrozą (oby!).
 
Ostatnia edycja:
Hmm, ja zanim zaszłam w ciąże zaplanowałam że się trochę odchudzę bo ważyłam 68kg ale nie zdążyłam bo dowiedziałam się o maleństwie, trochę mnie ta moja wga przeraża przy pierwszej ciąży nie miałam takiego problemu bo ważyłam 58 kg. do porodu miałam ok 70 kg więc spoko ale teraz to nie mam pojęcia jak będe wyglądać chce się zaapisać na jakiś kurs tańca żeby o kondycją zadbać ale w moich okolicach to tak słabo z takimi atrakcjami.:-(
 
a ja narazie w miejscu stoję, ważyłam się dziś i od początku ciąży nadal 60 kg także nie jest źle szczególnie że święta za nami
 
A ja dzisiaj z przerażeniem odkryłam, że za nic w świecie nie zmieszczę się w spodnie, które jeszcze z tydzień temu spokojnie zakładałam. W ogóle patrząc na brzuch to wyglądam jakbym już chyba 5 miesiąc zaczynała :blink: Jest wieeeeeeeelki!! Czy Wy też tak macie? Nie jem jakoś szczególnie dużo, raczej często ale małe porcje, bo za dużego apetytu nie mam. A brzuch mega wielki i wystający, nie mówiąc już o piersiach - są ogromne. Boje się co będzie za jakieś 3, 4 miesiące :wściekła/y:
 
A ja dzisiaj z przerażeniem odkryłam, że za nic w świecie nie zmieszczę się w spodnie, które jeszcze z tydzień temu spokojnie zakładałam. W ogóle patrząc na brzuch to wyglądam jakbym już chyba 5 miesiąc zaczynała :blink: Jest wieeeeeeeelki!! Czy Wy też tak macie? Nie jem jakoś szczególnie dużo, raczej często ale małe porcje, bo za dużego apetytu nie mam. A brzuch mega wielki i wystający, nie mówiąc już o piersiach - są ogromne. Boje się co będzie za jakieś 3, 4 miesiące :wściekła/y:

ja też mam ogromny brzuch - obstawiam wzdęcia ciążowe, jak przejdą to i brzuch jeszcze trochę zmaleje.. no, przynajmniej na chwilkę ;-)
 
dziewczyny doznałam szoku - podczas Świąt schudłam pół kilo.. no chyba, że się waga w gabinecie zkichała (ale położna mówi, że działa prawidłowo)..
 
reklama
Katjusza - a ile masz na plusie od początku ciąży? Moja siostra schudła w I trymestrze jakoś ok. 6 kg, wszystko przez mdłości, wymioty i brak apetytu. Ale później ładnie nadrobiła ;-)

A ja się martwię tym brzuchem, dzisiaj koleżanka mnie nastraszyła, ze skoro jest taki wielki już teraz to może to bliźniaki?! wrrr.....
 
Do góry