reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Waga w ciązy

k8libby - ja też byłam na Dukanie, do lipca, w 3 fazie przerwałam, bo zmieniłam kraj i nie mogłam tu znaleźć produktów potrzebnych. Schudłam w sumie 8 kilo, wróciły mi 2.

A teraz chyba mam ze 2 na plusie od początku ciąży, ale obżeram się okropnie ostatnio, nie wiem czemu, z 2 kromek na śniadanie zrobiły się 4... a nadal nie mam na nic ochoty, a już najmniej na makarony ;-)
 
reklama
ewa aha, waga mi spadła od ostatniego miesiąca. Przypuszczam, że to przez górskie wędrówki, które sobie zaaplikowaliśmy z mężem ostatnio. Wcześniej, na L4 ruszałam się tyle co do sklepu, z psem i z powrotem;-)
 
Ja stanełam w miejscu na 53 kg.. sama się dziwie bo spędziłam 2 tygodnie u teściowej i byłam przekonana, że pare kilo przybyło :D a tu nic...
 
jejku dziewczyny ale ja wam zazdroszczę tej wagi u mnie juz ponad 3 kg na plusie jak nie wiecej,,,,,eeeeeeee przepraszam 4 kg :szok: wazę teraz jakoś 63,5 kg
 
Dziewczyny ja jestem nową sierpnióweczką i chociaż 14 tc leci ja nadal lece z wagi. Na poczatku ciąży ważyłam 50/51 kg, a teraz 46:( Przez mdłości szczególnie wieczorne nie moge nic jesć, wchodzą mi tylko owoce. Lekarz mówi, że nie ma czym się martwić, ale ja wyglądam jak te biedne dzieci z Afryki, chude wszystko i wywalony brzuch. Próbuje wmuszać w siebie jedzenie, ale jest ciężko i boje się, że dziecku zabraknie czegoś.
 
Ja czuję, że jestem coraz grubsza, źle mi z tym, bo robię się cholernie nieatrakcyjna. Nigdy nie byłam szczypiorkiem, miałam ciałko, ale takie sexy krągłości, a teraz po prostu robię sie tłusta... ble
 
k8libby, myślę że nie jest tak źle a w dużej mierze to Twoje wyobrażenie. Takie samopoczucie chyba w ciąży w pewnym momencie jest normalne. Ja zawsze byłam b, szczupła, ale te wystające kości są ohydne, no i nie chce żeby malej czegoś zbrakło. Nie mam w ogóle tłuszczu na brzuchu przez co zastrzyki jakie robi mi maź z clexane są bardzo bolesne, siniak na siniaku, zrost goni zrost. Ja też się czuje nieatrakcyjna, bywają takie dni, że chodzę w tym w czym śpię, a umycie głowy to niebywały wyczyn, nawet mi sie balsamu nie chce użyć:) byle do wiosny
 
Asia.85 twój lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić? trochę ujmę to tak lekceważące stwierdzenie, ja w pierwszej ciąży leciałam z wagi i moja lekarka też, że to normalne, że im więcej wymiotów tym silniejsza ciąża, zmieniłam lekarza i pierwsze co usłyszałam, to że nagła utrata sporej wagi prowadzi do twojego złego samopoczucia, możesz się odwodnić i wylądować w szpitalu. mi powiedział wprost jak schudłam 10kg, że powinnam być hospitalizowana, bo tak nagły spadek może spowodować poronienie, ale widać, co lekarz to opinia, a w ogóle co jadasz?

ja się ważyłam u lekarki i 74kg, czyli 3 kg na minus, co mnie cieszy, bo chcę max w ciąży dobić do 80kg :tak:
K8libby takie uroki ciąży, teraz to jeszcze luzik, zobaczysz około 30tyg. jak zacznie wszystko puchnąć, przestaniesz widzieć stopy, a o schyleniu się będzie można tylko pomarzyć :-) a jeszcze jak zacznie siara z cycków lecieć, hehehe ale i tak wszyscy będą mówić, że pięknie wyglądasz, w końcu nosisz w sobie mały cud :tak: mnie pierwsza ciąża naznaczyła ładnymi rozstępami na brzuchu, więc już nic nie jest mi straszne :sorry2:
 
reklama
irisson, tak źle nie jest, nie jestem odwodniona bo nie wymiotuje (wymiotowałąm raz), pije dużo wody. Wyniki miałam ok, zresztą w środę idę znów na wizytę i zrobię 3 raz pełną morfologie i mocz. Mój lekarz tego nie bagatelizuje, zalecał 6 małych dziennie ale uprzedzał, że u mnie objawy mogą być nasilone gdyż z uwagi na prawdopodobnie przyczynę pierwszego poronienia przyjmowałam zastrzyki z HCG na stymulacje ciałka żółtego. Jem tylko z rozsądku, ale mam też ochotę czasami na coś, ogólnie jak mi się podstawi to zjem wszytko. Dziś mama przywiozła ruskie i z 20 zjadłam, potem jakieś jabłko, kiwi, kefir, teraz parówkę zjadłam. Śniadanie zawsze zjem, pod leki. Mojej wadze też uważnie przygląda się endokrynolog bo z uwagi na b. niskie TSH podejrzewano nadczynność, ale wygląda to na tyrotoksykozę ciężarnych, bo THS rośnie, hormony tarczycy ok, usg też no i objawów nadczynności brak. Mam nadzieje, że teraz zacznę mieć apetyt.
 
Do góry