reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

hej ja w ciazy przytylam kolo 10 kg a na pocatku to schudlam chyba z 5 przez 2 miesiace wymiotow :tak: no i bylam non stop w ruchu w dzien porodu bylam jeszcze w pracy do 17 a od 19 sie zaczelo. Spacery kolo godziny dziennie sie zaleca :tak: :tak:
 
reklama
ja jestem przyszłą mamą kwietniową i jak do tej pory przytyłam 20kg:szok: to jest straszne przy wzroście 172cm ważę 79kg, ale każdy mówi że nie widać tej wagi hihihi mam nadzieję że do kwietnia jakoś się doturlam i po pododzie wrócę do swojej wagi 55kg-58kg
 
a ja przytylam 15 kg i niestety jeszcze 2,5 mca przede mna...strasznie sie boje. przy wzroscie 166 (waga sprzed ciazy 55)
 
ja przytylam 10 kilko przed ciaza wazylam 49 (wzrost 165) a przed porodem kolo 60 zrzucilam bardzo szybko bo po miesiacu juz mialam 50 kg :tak:
 
U mnie przybyło 20 kg z czego przez sierpień przytyłam 5kg. Póżniej okazało się, że to zatrucie :-( Po porodzie schudłam w sumie 15kg i od od ponad 2 miesięcy ważę 67kg - cały czas mam to sierpniowe 5kg na górce do wagi sprzed ciąży, ale chciałabym ważyć 55 kg :laugh2:. Pocieszające jest to, że zeszła mi opuchlizna z buzi i talia wróciła chociaż taka wiotka ;-).
 
Ja sie bardzo martwilam, bedac w ciazy, ze cos jest nie tak, bo w pierwszym trymestrze schudlam 3 kilogramy. W rezultacie przytylam okolo 9 kilogramow i tak szczerze mowiac wszyscy lekarze mowili, ze jest to idealny podrecznikowy przyrost. Po porodzie do normalnej wagi wracalm okolo 3 tygodni. Teraz waze nawet mniej niz przed porodem i czuje sie swietnie ( Jas urodzil sie pol roku temu).
Chce tylko zaznaczyc, ze nie wynika to absolutnie ze stosowania diety, po prostu bylam bardzo aktywna, codziennie pokonywalam kilometry na pieszo, bo jezdzenie srodkami komunikacji miejskiej szczegolnie w ciazy przyprawialo mnie o mdlosci i wyjatkowo zdrowo sie odzywialam.
 
Czesc mamuski, moja waga ciagle rosnie i bedzie rosla , bo to 5 miesiac, ale narazie 5-6 kg. wiecej:-D , nie jest zle, waga prawidlowa:-)
 
reklama
a ja mam 10 tc i poki co SCHUDLAM 7 kg! nie jest mi do smiechu w sumie bo wiem ze to nie pora na gubienie kilogramow. ale z drugiej strony ciesze sie ze jak przytyje to 10 a nie 17 :-) albo 20 a nie 27 :-) pozdrawiam
 
Do góry