reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

ciekawy temat:happy:
ja w pierwszej ciąży przytyłam bardzo dużo bo prawie 30 kg!:szok:
i powiem tak :słodycze nie są moim przysmakiem ale rzuciłam palenie, na śniadanie był pączuś i herbatka, często jeździliśmy na "zapiekaneczkę" i mało ruchu, fakt jakieś 3 mce po porodzie zleciałam 20 kg ale te niecałe 10 są utrapieniem.Uważam że gdybym mniej jadła-rozsądniej(ciemne pieczywo, owoce, zero zapiekanek) to na pewno po porodzie bym wróciła do dawnej wagi-chociaż niepowiedziane. Więc obżarstwo powoduje dodatkowe kg, będąc w ciąży sobie pozwalałam na wszystko bez umiaru:zawstydzona/y:
Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży i na razie przytyłam może z kg? najgorsze są ostatnie 3 miesiące-tak się mówi ale czemu?
 
reklama
no...najwiecej przybywa w ostatnim trymestrze...wtedy dzidzia nabiera tkanki tluszczowej...a najgorszy jest 8 miesiac...masakra...wtedy nie chodzilam tylko normalnie sie zataczałam :D
 
Dziękuję :zawstydzona/y: aż jestem zdziwiona, że nie było jeszcze takiego. Myślę, że to kwestia ważna dla każdej z nas.

Znalazłam coś takiego:
Waga w ciąży - idealny przyrost
13 - 15 tydzień 3 x 250g = 750g
16 - 18 tydzień 3 x 300g = 900g
19 - 22 tydzień 4 x 350g = 1400g
23 - 24 tydzień 2 x 400g = 800g
25 - 26 tydzień 2 x 450g = 900g
27 - 38 tydzień 12 x 500g = 6000g
39 tydzień 1 x 250g = 250g
całościowy przyrost 11000g

źródło:www.woja-ciaza.com.pl/waga.html

i to:
Przeciętny przyrost wagi w ciąży

Dziecko 3,5 kg
Łożysko 0,7 kg
Płyn owodniowy 0,9 kg
Dodatkowa krew 2.0 kg
Piersi 0,5 kg
Macica 1,0 kg
Zatrzymana woda 2,0 kg
Tłuszcz 3,5 kg *
Razem 14,1 kg

źródło:www.happymum.pl/porad/waga.htm

Ja tłuszcz mogę sobie od razu odliczyc ;-) Chodzi tu o tłuszcz na pośladkach i brzuszku mający zapewnic dzidzi lepszy domek. No i z przeczytanych wiadomości wynika, że mniejsze kobitki powinny proporcjonalnie przytyc mniej niż wyższe.
 
ja przed ciaza bylam szczupla:wściekła/y: a teraz jak na siebie patrze to az mi sie plakac chce:-D :-D ale dla malenstwa warto sie poswiecic:tak: poprostu po ciazy bedzie trzeba zadbac bardziej o siebie
 
Ja tam w ciąży wcinałam wszystko i jak patrzę na zdjęcia to wyglądałam jak pączuś niezłych rozmiarów. W sumie przybyło mi 24 kg...:eek: ufff ciężko było, a i wagę wyjściową miałam nie małą bo w 6 tyg, hbd było 68kg. No i z radością stwierdzam że teraz waże 8 kg mniej niż przed ciażą czyli 60 a jak mam dużo zajęć to nawet do 58 spada. Myślę że jak po porodzie zachowuje się dietę, karmi cycusiem (ja to rbię do dziś) i nie ma się zastępu babć i niań do pomocy to kg spadną w codziennch i co-nocnych zajęciach przy maluszku. Więc wszystkim przyszłym mamom życzę wszystkiego smacznego!!!:tak:
 
Ja przytyłam 20kg a po ciąży zostało mi 12))). Udało mi się 10kg zrzucić dość szybko ale te dwa zostały i są))

marysia_85 - nie martw się, ja zaraz po porodzie nie mogłam na siebie patrzeć w lustrze - całe życie byłam chuda a tu taki kluch. Ale troszkę się pomęczyłam i schudłam. Teraz się czuję ok. Z Tobą też tak będzie. Pewnie zrzucisz jeszcze szybciej niż ja bo ja nie karmiłam a z Ciebie pewnie mały wampirek wyciągnie)))

pozdrowionka
 
reklama
Właśnie a mam pytanie dotyczące ćwiczeń w ciąży. Czy na rowerze można jeździć? Jaki sport jestr odpowiedni?
Musiałam zrezygnować z aerobiku, wiem też, że basen nie jest bezpieczny ze względu na różne choróbska, które można w nim załapać.
Także pozostały chyba tylko spacery?
Narazie pogoda jest beznadziejna i siedzę w domu, obżeram się i rosnę. W 12 tygodniu ciąży ważę o 4 kilo więcej. Chyba zbyt szybko przybrałam na wadze?
Ale to wina tego, że bierze mnie na słodko. Nic mi nie smakuje oprócz słodyczy hihi. Mąż tylko zaopatruje mnie w snickersy :-) .
 
Do góry