reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Martuska chyba najwięcej słodyczy to jadłam w 8 miesiącu. A i teraz sobie nie żałuję - prawie codziennie zjadam kawałek ciasta drożdżowego - pycha ;D. Dobrze, że chociaż to może jeść matka karmiąca ;) I ja wcale się nie odchudzam. Widocznie codzienne spacery i karmienie piersią zrobiło swoje. Ale muszę się przyznać, że przez pierwsze tygodnie po porodzie, to jadłam i jadłam i ciągle byłam głodna. A to pewnie dlatego, że agle tak dużo miejsca się zrobiło w brzuchu. Na obiad zjadałam większe porcje niż mój mąż. Na szczęście ten wilczy apetyt szybko mi przeszedł i teraz jem trochę więcej niż przed ciążą.
Pozdrawiam
Giza
 
reklama
Przytyłam 17 kg przez całą ciążę. Ze szpitala wyszłam 10 kg lżejsza(synek ważył 3760kg), po 3 tygodniach spadłam kolejne 2 kg. Ciągle zostało mi nadprogramowe 5 kg.
Karmię piersią i mam nadzieję, że nadal będę chudła.
Apetytu nie mam jakiegoś wielkiego, za to bardzo chce mi się pić. Jem rozsądnie( w końcu karmię), ale od słodyczy odrzuca mnie na kilometr ;D
 
Ja w ciąży przytyłam prawie 20 kg. Właściwie po szpitalu miałm jakieś 8 kg mniej, Patrycja miała wagę 3660. I potem tak co 3 dni spadała mi waga o 1 kg. Głównie przez dietę - zero słodyczy, chude mięsko, wędlinka, serki.
Teraz waga już nie chce spadać tak szybko (trochę zaczęłam naginać dietkę, bo małej nic nie jest), raczej 1 kg na tydzień - półtora. Chodzę na spacerki ile się da i zamierzam wziąść się za ćwiczenia ... właśnie ... zamierzam ::)
W ciuchy niektóre wchodzę, ale nie wszystkie, staram się nie kupować nic nowego, aby mieć motywację do odchudzania!
 
Dziewczyny jak to jest u was. Przytylam ogolnie 17kg w ciazy , po porodzie schudlam narazie 14kg a jestem 6 tyg po porodzie.Mam nadzieje ze jeszcze schudne te 3 kg bo jeszcze nie mieszcze sie do konca w swoje spodnie. ;) :p Podzielcie sie wlasnymi doswiadczeniami i uwagami na ten temat.
 
Ja w ciazy przytylam 20 kg, teraz jestem 2 miesiace po porodzie i zostalo mi 2-3 kg i niestety umiejscowione w tali i bioderkach ::) i jak na razie brakuje mi samozaparcia zeby sie tego pozbyc :-[ W czesc ciuchow wchodze ale niektore sa bardzo dopasowane :laugh: Generalnie nie przejmuje sie tym, kiedys zrzuce a na razie te dodatkowe kilogramy rekompensuje mi moj kochany synek :)

 
w pierwszej ciązy przytyłam 14kg w 6 tygodni po wazyłam już o 10 mniej, dwa mi zostały na stałe, a potem jest drugi moment na który trzeba uwazać - ja go nie zauważyłam...

mały przestał jeść jak miał 9 miesiecy - a mój zołądek tego nie zauwazył i niestety przytyłam 10 kg, które później straciłam w ciągu 1,5 miesiąca (cięzkim wysiłkiem)
 
w ciąży przybrałam /tak się podobno mówi ładnie ;)/ 18 kg.
Dwa m-ce po byłam szczuplejsza niz przed ciaza.
 
Ja przybrałam 12 kg, 10 zostawiłam odrazu w szpitalu ;D A dwa zjadła mi mała (karmie piersią)nawet nie wiem kiedy plus 2 dodatkowe. Teraz więc waże mniej niż przed ciążą a i tak nie mieszcze się w większość rzeczy...jakoś się rozeszłam :D
 
reklama
Ja też szybko zrzucilam kg nabyte w czasie ciazy, i widze ze jeszcze mi schodzi, chociaz juz nie tak szybko.
Ale dziewczyny- nie oczekujmy cudow od razu... przeciez tyłyśmy 9 miesięcy, a zrzucić chcemy w ciągu kilku tygodni.
 
Do góry