reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Ja sie smieje ale tez malo przytylam okolo 5 kg a jestem w 21 tygodniu ciazy mam mala nadzieje ze zbytnio juz nie przytyje bo ciezko bedzie mi zrzucic brzuszek a tez nie chcialabym byc nazywana przez przyszlego meza wielorybkiem lub czyms w podobnym kontekscie:no:
 
reklama
Ja sie smieje ale tez malo przytylam okolo 5 kg a jestem w 21 tygodniu ciazy mam mala nadzieje ze zbytnio juz nie przytyje bo ciezko bedzie mi zrzucic brzuszek a tez nie chcialabym byc nazywana przez przyszlego meza wielorybkiem lub czyms w podobnym kontekscie:no:
moj pieszczotliwie nazywa mnie hipopotamkiem lub sloniatkiem :laugh2:
 
U mnie 17 tydzień a na wadze na razie 1kg do przodu. "Wszystko" poszło w brzuszek. Chudzina jestem i znajomi się śmieją że ta ciąża to chyba na plecach. ;-)
 
Cześć dziewczyny!

Dziękuje Wam za wypełnienie ankiety na temat „Sposobu odżywiania kobiet w ciąży”. Jestem Wam bardzo wdzięczna za to. Jeśli któraś z Was nie wypełniała jej jeszcze i ma ochotę to uczynić podaje link:

Sposób żywienia kobiet w ciąży - www.ankietka.pl

Z góry dziękuje Wam i good luck w czasie porodu- będzie dobrze, trzymam kciuki!!! Pozdr.

Ania
 
Witam:) Obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży i z tego co się orientuje powinnam przybrać na wadze jakieś 7kg minimum... a jak do tej pory moja waga jest zbliżona (o kg mniejsza) do tej jaką miałam w grudniu na pierwszej wizycie u doktora. Nie należę do drobnych (przy wzroście 166cm ważyłam zazwyczaj około 75kg) Więc może to normalne??? Jakieś 2 miesiące temu moja waga była o parę kg mniejsza niż na początku ciąży mimo że nie miałam mdłości ani wymiotów. Nie odchudzam się i jem to samo co wcześniej. Nadal pracuje fizycznie i może to jest tego przyczyną jak sądzicie??? Mimo tego że dobrze się czuje martwi mnie to...
Proszę o porady...
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem jeśli dzidzia się rozwija prawidłowo to nie masz absolutnie powodów do zmartwień. Słyszałam wiele historii o kobietach które w ogóle nie przytyły w ciąży. Zazwyczaj były to kobiety przy kości. porostu dziecko korzysta z zapasów mamusi.
Ja pierwsza ciąże zaczynałam z waga 49kg i przytyłam 20kg. druga zaczęłam ważąc 69 i do tej pory przytyłam 7 kg a na początku również traciłam kilogramy mimo, ze w ogóle nie wymiotowałam i jadłam normalnie. A wzrost tez mam 166.
 
ja jestem w 38tc i przytylam 7kg przez cala ciaze, od ok 2tyg nie przybieram juz na wadze co ponoc pod koniec ciazy nie jest niczym nadzwyczajnym, a w ciagu pierwszych 3 mies schudlam ok 2kg chociaz nie wymiotowalam, ale dopoki dzidzia rosnie i wazy odpowiednio nie ma powodow do zmartwien :)
 
Oj dziękuje. Ulżyło mi jak napisałyście o swoich małych przyrostach wagi. Zawsze myślałam że w ciąży nazbieram dużooo dodatkowych kilogramów dlatego właśnie się zastanawiałam czy to normalne. Na ostatnim USG wszystko było w porządku więc myślę że nadal jest OK. Za tydzień idę na USG do szpitala to się upewnię:D Ostatnio Mała się tak wierciła ze pani doktor nie dała rady zrobić wszystkich pomiarów więc stąd ten 2 termin:D
Jeszcze raz dziękuje:)
 
Witam:) Zaczynam 20 tydzień ciąży, a na wadze już 5 na plus. Nie tyję równomiernie, czasami przez tydzień jest to 0.2 kg, a czasami aż kilogram. Nie wiem czy to normalne, za dwa tygodnie idę do lekarza to spytam, bo troszkę mnie to martwi :-(
 
reklama
Ja przed ciaza wazylam 52kg przy wzroscie 158cm.
Pod koniec ciazy wazylam 75kg!!
Dluuugo nie moglam zrzucic. Dopiero jak moj syn mial 1,5 roku i moj M wyjechal do UK ja postanowilam sie wziasc za siebie. Udalo mi sie schudnac do 54kg.
W tej chwili jestem juz 4,5 roku po porodzi duzo cwicze i jestem w najlepszej formie fizycznej swojego zycia!
Obecna waga 47kg :-)
 
Do góry