reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Ja przed ciążą ważyłam jakieś 41 kg przy wzroście 154cm, a teraz jakieś 47, 5,ale jeszcze się w tym tygodniu nie ważyłam, więc pewnie troszkę więcej. Mąż mówi, że teraz to ładnie wyglądam i że jak po ciąży parę kilo mi zostanie to on będzie bardzo zadowolony:-), ja raczej też, bo taki chudzielec ze mnie był. Ciężko było znaleźć jakieś ładnie dopasowane ciuszki.
 
reklama
witam
ja przed ciążą ważyłam 55 kg przy wzroście 173cm, trochę mało a mój mąż nazywał mnie chudzinką ( cóż zrobić jak nie mogłam przytyć). od samego początku ciąży przybierałam systematycznie ok 0,5 kg tygodniowo, a apetyt mi dopisywał i to bardzo, uzbierało się tego prawie 20 kg na plus i przed samym porodem ważyłam już niecałe 75 kg. Myślałam że trochę z tych kilogramów mi zostanie. Jakież było moje zdziwienie gdy po wyjściu ze szpitala mieściłam się w swoje przed ciążowe spodnie, spódnice. Teraz to już nawet nie wchodzę na wagę żeby się nie dołować jak mało ważę ( napewno sporo mnie niż przed ciążą ). Mój twierdzi że to mała za dużo ze mnie "wysysa". Nie przejmujcie się więc swoimi ciążowymi kilogramami:-)
 
To sie zdołowałam :( Przed ciążą ważyłam 54kg przy wzroście 167. Teraz mam 35/36 tydzień i waże 75kg. Na pocieszenie i usprawiedliwienie własnego obżarstwa znalazłam takie cuś:
Dziecko: ok 3,5kg
Macica: 2kg
Płyn owodniowy: 3kg
Łożysko: 0,5-1,5kg
Piersi: 1-3kg
Tłuszczyk: 2-5 kg
Jak by to tak ładnie zliczyć to wychodzi, że nie licząc tłuszczyku 10 kg powinno spaść samoczynnie po porodzie. :)
Znalazłam jeszcze taką ciekawą stronkę, można tam obliczyć orientacyjnie jak to powinno być z tą naszą wagą ;)
Przyrost wagi w ciąży - Onet.pl Zdrowie

Pod koniec ciąży tak powinny rozkładać się dodatkowe kilogramy
Dziecko
~3,5 kg
Macica
~2 kg
Płyn owodniowy
~3 kg
Łożysko
0,5-1,5 kg
Piersi
1-3kg
Tłuszczyk
2-5kg

Dziecko
~3,5 kg​
 
Dziewczyny w ktorym mies ciazy najwiecej przybiera sie na wadze....?jestem w 26 tyg i juz mam 16 kg do przodu.....na apetyt nie narzekam a martwie sie bo do 30 nie chcialabym dobic....
 
najwiecej tyje sie z reguly w trzecim semestrze ciąży ...co do spadniecia wagi po porodzie to w momencie porodu traci sie tylko to co wazy dziecko, wody plodowe i lozysko...macica powraca do normy powoli, to samo sie tyczy calej reszty a piersi to sie powiekszaja przy karmieniu cycem;-)
ale jak sie karmi piersia i trafi sie dziecko marudne i z nietolerancjami pokarmowymi to miesiac i po wszytskich kilogramach nie ma sladu:-)
 
Dzieki za pocieszenie:)mam nadzieje ze ze zgubieniem tych kilosikow nie bedzie wiekszego problemu...
 
przed ciążą 58kg, w dniu porodu 72 kg (wzrost 173cm), szybko schudlam i to na spory minus, bo ważyłam 53 kg (jakieś kilka miesięcy po porodzie). teraz ważę 55kg i waga nawet nie drgnie.
 
Suzon nie martw sie ja jestem w 26 tyg i juz tyle przybralam....;(a dfaleka droga jeszcze przedemna........;(
 
reklama
jesteśmy w 18 tyg. ciązy i waże zaledwie 3 kg więcej ;( nie za mało?? bo troszke mnie to martwi ze tak mało przytyłam ;( ale moze to dlatego ze często wymiotuje tzn codziennie ;(
 
Do góry