reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

reklama
Hej, jestem tutaj nowa na forum, jestem obecnie w 13tc i załamana jestem swoją wagą.
niestety w ciążę zaszłam z duzą nadwagą dobrych 20 kg (88-89 kg przy 174 cm), na początku tego roku schudłam trochę (z 94,5 do 87 kg) i to co schudłam szybko nadrobiłam bo w pierwszych 2 tyg. mialam taki apetyt ze waga szybko pokazała 92 kg.. i tak stała kilka tyg. ale w ost. tygodniu skoczyła mi do 93-93,5 kg.. czyli w sumie mam dobre 5 kg na plusie juz.. masakra.. czuję się i wyglądam jak wielorybek :(
i nie wiem juz co robić zeby waga tak szybko nie rosła.. załozyłam sobie ze nie przekroczę 100 kg.. ale wątpię czy mi się to uda :(
pozdrawiam
 
Witam
Ja w obu moich ciazach przytylam po prawie 30 kg ale po ciazy szybko zgubilam ,tak wiec nie martwcie sie na zapas napewno wrocicie do formy z przed ciazy,teraz cieszcie sie swoimi brzuszkami i jedzcie bez zadnych wyrzutow sumienia(oczywiscie w granicach rozsadku)
brzuszek maly czy duzy nie swiadczy o tym czy dziecko bedzie duze czy male ,moja znajoma miala pileczke kazdy mowil ze bedzie miala male dziecko a syn sie urodzil ponad 4 kg
Zycze przyszlym mamusiom duzo zdrowka iszczesliwego rozwiazania:tak::-)
 
Witam :-)
Nie mam doswiadcznia w ciążowym przybieraniu na wadze. To moja pierwsza (wyczekana wiele lat) ciąza. Jestem w 16 tyg. Startowałam z 68 kg (przy wzroście 175cm) Teraz ważę 70-70,5kg. Jem raczej normalnie, bez szczególnych zachcianek i chyba troche mniej niz przed ciążą. Jakoś apetyt mi sie lekko skurczył - narazie. Co będzie dalej, zobaczymy. Najwazniejsze zeby dziecko było zdrowe. A z kilogramami wierze, że jakos sobie poradzę.:happy:
Pozdrawiam.
 
Nebula jak to zrobilam? Dzisiaj sama sie nad tym zastanawiam , ale wiem ze nie ja jedyna przytylam 30 kg w ciazy. Przytyc latwo ... cale szczescie udalo mi sie szybko zrzucic!!
Tylko teraz sie boje bo to druga ciaza
 
Ja w pierwszej ciazy przytyłam 13 kg.....Po porodzie ubyło 5 kg :sorry2:
A potem długo, długo nic..........Udało sie jeszcze troszke zrzucic, ale nie wiele....
Reasumujac - nie udało mi sie wrocic do wagi sprzed ciazy, mimo duzych wyrzeczen, odstawienia slodyczy itp.....waga skakala, ale uogolniajac i tak zostalo 4 kg......

A w obecnej ciazy poki co 2,5 kg na plus.....mysle ze na koniec bedzie podobnie jak poprzednio.........Byle tylko potem udalo sie zrzucic ;-)
 
aneta23 a ktory to u ciebie tydzien, ze dopiero 2,5 kg? Ja jak narazie przytylam ok 12 kg mam 36 tc. dziwne jest tylko to ze w 9dni temu wazylam 65 kg teraz 62kg. troche to dziwne niepamietam zebym w poprzedniej ciazy chudla pod koniec
 
CZARNULKA - u mnie jak na suwaczku ;-) 13 tydzien 4 dzien, wiec w zasadzie nie dlugo......a na poczatku wiadomo mdlosci, wymioty to i przybieranie na wadze wolniejsze ;-) Do tego moj roczny energiczny szkarb :-p
 
Witam,

ja w ciąży od początku do końca przytyłam 19 kg, a mało ich nie miałam już na starcie (175cm/78kg). Tak więc w dniu porodu ważyłam blisko 98 kg. W 6 tygodni po urodzeniu Małej waga pokazała punkt wyjścia czyli 78kg. Obecnie jestem na 75 kg no i mam nadzieję jeszcze troszkę schudnąć. Udało się bez zbędnego wysiłku pozbyć ciążowej wagi, także chyba tym nie trzeba się tak bardzo przejmować.
Pozdrawiam.
 
reklama
Do góry