reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

ja chodzilam prywatnie do ginia więc za badania tez płaciłam ale nie takie kolosalne sumy?! i niemiałam tych wszystkich badań robionych...po za tym mi zalecał robić badania z wizyty na wizyte a nie od razu wszystko naraz,więc tych kosztow sie tak nie odczuło :)
 
reklama
No mi powiedział,ze skierowania nie da. Dzisiaj byłam na kasę chorych i to samo usłyszałam. i ten to mi powiedział w ogóle,ze jak zrobię badania to dopiero wtedy będę miała kartę ciąży. Z ostatniego usg wynika,że teraz powinien być 12 tydzień. Natomiast ten dzisiejszy gin stwierdził,że teraz jest 10 tydzień. Powoli głupieje. Jaki duży jest płód nie powiedział mi,bo zapomniał zmierzyć i już wyłączył sprzęt. To wszystko zaczyna mnie doprowadzać do szału. Już nie wiem gdzie iść,bo na prywatną wizytę mnie nie stać,a terminy do lepszych ginekologów sa na za miesiac lub dwa.
 
Najważniejsze dla zdrowia dziecka to - toksoplazmoza, różyczka, Twoja gr. krwi - jeśli nie znasz (jeśli + to ok a jeśli - to sprawdzają konflikt)
Morfologia, mocz, glukoza to standardowe co miesiąc praktycznie trzeba prawie robić - też są ważne.
Badania kosztują dużo - gin powinien dać Ci skierowanie conajmniej na morfologię, glukozę, mocz... to podstawy a jeśli nie chce dać to idź do innego.

Z jakiego jesteś miasta? - może ktoś będzie mógł Ci konkretnie doradzić.
 
Hej, dzisiaj byłam u rodzinnego i dał mi skierowanie na mocz,morfologię i glukozę. Opisałam wyniki w temacie Badania w ciąży,więc jakby któraś z Was była wstanie cokolwiek o nich powiedzieć to będę bardzo wdzięczna.
 
Hej Castaway!
Ja też jestem z Wrocławia. Jestem w 30 tygodniu i jedyne badania za jakie musiałam zapłacić to toksoplazmoza i różyczka, bo robiłam to jeszcze przed ciążą. Teraz czeka mnie powtórka toksoplazmozy i za to też będę musiała zapłacić, ale wszystkie pozostałe badania - comiesięczna morfologia, mocz, glukoza, plus te wszystkie VDRL i inne - miałam robione za darmo! Chodzę do ginekologa na nfz i jestem z niego naprawdę zadowolona. Kolejki nie są takie straszne, zapisuję się z dwutygodniowym wyprzedzeniem, czasem trzytygodniowym. Jeśli chcesz, mogę polecić Ci moją przychodnię.
Pozdrawiam
 
Ja tak błądzę po tych ginekologach. Co jeden to gorszy. Zapisałam sie do kolejnego,ale wizytę mam 4.10. Podobno dobry,ale jak o każdym są różne opinie. Jednak bardzo bym prosiła o namiary na Twojego,bo oszaleć idzie z nimi i czuję się,jak poszukiwaczka skarbu,ale bez mapy,hehe.
 
A w jakiej części miasta mieszkasz? Moja przychodnia jest na Zakrzowie na ulicy Zatorskiej 23 A. Nazywa się Formica. Mój ginekolog to Marek Kwiecień.
Wcześniej chodziłam też do ginekolożki w Citodencie na Wojciecha z Brudzewa (koło mostu Szczytnickiego). Nazywała się Makacewicz. Też była bardzo ok, ale nie wiem, czy do niej nie ma długich kolejek.
 
Witam.
Poszukuję kobiet w I-szym trymestrze ciąży, chętnych do przeprowadzenia pomiaru spoczynkowych wydatków energetycznych związanych z ciążą. Badanie jest bardzo proste i polega na pomiarze wydychanego CO2 w czasie 20 minutowego odpoczynku w pozycji leżącej. Dzięki temu badaniu dowiedzą się Panie jakie jest Wasze indywidualne zapotrzebowanie energetyczne w tak istotnym stanie jakim jest ciąża. Postaram się również odpowiedzieć na nurtujące Was pytania dotyczące odżywiania w czasie ciąży. Pomiar będzie przeprowadzany na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, gdzie aktualnie prowadzę pracę magisterską na temat zapotrzebowania energetycznego kobiet ciężarnych w poszczególnych trymestrach ciąży.
Badanie jest całkowicie bezpłatne oraz anonimowe. Ilość miejsc jest ograniczona!
Wszystkie chętne Panie proszę o kontakt
 
reklama
Hej;) Trochę mnie tu nie było. Jakby to powiedzieć. Mieszkam w okolicach Dolmedu,ale tam kolejki są kilometrowe. Daleko to jest od tego miejsca?
 
Do góry