reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Witam jeszcze raz :-) i ponawiam moje pytanie:
Mam pytanie jak rozkładał się Wasz przyrost wagi w poszczególnych trymestrach? Wyczytałam gdzieś, że ponoć najwięcej tyje się w drugim. Jak było u Was? Ja zaczynam trzeci i zastanawiam się czego można się spodziewać...

W I trymestrze przytyłam 3 kg

W II trymestrze przytyłam 7 kg

a w III też 7 kg :)

to chyba jest bardzo indywidualna sprawa
 
reklama
Witam :)

w I trymestrze nic nie przytyłam

w II trymestrze przytyłam wsumie z 8-9 kg

w III trymestrze (w 7 miesiącu z 2 kg, w 8 - 1 kg, a teraz w 9 już mi sie utrzymuje stała waga) --> 3 kg

na plusie mam 12 kg

waga wyjściowa 68 kg a teraz mam 80 czasem 81 :)

także chyba niema tragedii :)
 
Witam :)

w I trymestrze nic nie przytyłam

w II trymestrze przytyłam wsumie z 8-9 kg

w III trymestrze (w 7 miesiącu z 2 kg, w 8 - 1 kg, a teraz w 9 już mi sie utrzymuje stała waga) --> 3 kg

na plusie mam 12 kg

waga wyjściowa 68 kg a teraz mam 80 czasem 81 :)

także chyba niema tragedii :)

Czyli w Twoim przypadku sprawdziło się to, że najwięcej się tyje w II trymestrze, mam nadzieję, że i u mnie tak będzie :-) Twój przyrost wagi jest książkowy
 
A ja dalej pilnuje sie z jedzeniem i wedlug mojej wagi domowej nie tyje no w zaleznosci od pory dnia jak rano w pizamie staje to mam tak 90.5 a jak sie ubiore zjem obiad albo sniadanie to tak 91.5 to zalezy ale nie tyje i to najwazniejsze.Problem w tym ze zero ruchu mam lekarz zabronil ale na basen moge chodzic tak wiec nie wiele myslac jutro ide :))) Juz sie tak nie martwie bedzie co ma byc byle dzidzia byla zdrowa poza tym bylam wczoraj u mojego gin w poczekalni bylo mnostwo kobiet nie kazda szczuplutka z pileczka w brzuszku niektore grubsze przy kosci jedna to miala chyba 150kg i co SZCZESLIWE MAMY JAK MALO KTO no moze poza ta najbardziej otyla bo chyba juz przy samym koncu jest i widac bylo zmeczenie w kazdym razie zmierzam to tego ze tez pieknie wygladaly mimo swojej wagi w tym stanie nie wazne ile sie wazy kazda kobieta wygada wyjatkowo :) pozdrawiam
 
Czyli w Twoim przypadku sprawdziło się to, że najwięcej się tyje w II trymestrze, mam nadzieję, że i u mnie tak będzie :-) Twój przyrost wagi jest książkowy


to fakt ale jak byłam w tym drugim trymestrze i co chwile wchodząc na wagę widziałam kolejny kg na + to byłam przerażona i już sobie liczyłam ze w takim tempie do 9 miesiaca będe miała z 25 kg na + ale naszczęście wszystko się unormowało i zatrzymało uuuuuf :tak:

w II trymestrze mogłam naprawdę dużo zjesc - miała ciągły apetyt no i miejsce w brzuchu na jedzonko . teraz w ostatnim miesiącu mam skurczony żoładek do granic możliwości i wsumie zjem pół jabłka i jestem wykończona !! moge jest bardzo często ale mało i pewnie przez to nie tyje już :)

ale niestety waga w ciąży to bardzo indywidualna sprawa - i nie da sie jej opanować - no chyba że minimalnie ograniczyć przybieranie przez niejedzenie np słodyczy - ale wsumie dla mnie dzień bez batonika jest dniem straconym hehe :laugh2::laugh2: - więc odpada !!!
 
Dziewczyny a tak w ogole to mam jeszcze jedno pytanko ( chyba jedno z wielu ) :-):-):-) no bo jesli najbardziej tyje sie w drugim trymestrze ciazy to wlasnie wtedy zaczyna nosic sie ciazowe ubrania???? no bo ja jako osoba otyla moge pomarzyc o okrąglym brzuszku conajmniej do 6miesiaca no ale tez nie chcialabym gniesc malenstwa z drugiej strony tluszczyk na brzuchu tez chroni i nie powinno sie nic chyba stac ???? sama nie wiem moze troche nie na temat ale jak to bylo u was od kiedy zaczelyscie nosic ciazowe ubrania ???
 
Dziewczyny a tak w ogole to mam jeszcze jedno pytanko ( chyba jedno z wielu ) :-):-):-) no bo jesli najbardziej tyje sie w drugim trymestrze ciazy to wlasnie wtedy zaczyna nosic sie ciazowe ubrania???? no bo ja jako osoba otyla moge pomarzyc o okrąglym brzuszku conajmniej do 6miesiaca no ale tez nie chcialabym gniesc malenstwa z drugiej strony tluszczyk na brzuchu tez chroni i nie powinno sie nic chyba stac ???? sama nie wiem moze troche nie na temat ale jak to bylo u was od kiedy zaczelyscie nosic ciazowe ubrania ???

Ja pierwsze ciążowe spodnie kupiłam w 19 tygodniu ciąży i od tej pory nie noszę już zwykłych. Tez mi się wydawało, że nie gniota mnie w brzuch jednak w ciążowych jest o wiele większy komfort szczególnie gdy się siedzi. Co do góry to do tej pory chodzę w niektórych golfach i sweterkach z przed ciąży :-)
 
Dziewczyny a tak w ogole to mam jeszcze jedno pytanko ( chyba jedno z wielu ) :-):-):-) no bo jesli najbardziej tyje sie w drugim trymestrze ciazy to wlasnie wtedy zaczyna nosic sie ciazowe ubrania???? no bo ja jako osoba otyla moge pomarzyc o okrąglym brzuszku conajmniej do 6miesiaca no ale tez nie chcialabym gniesc malenstwa z drugiej strony tluszczyk na brzuchu tez chroni i nie powinno sie nic chyba stac ???? sama nie wiem moze troche nie na temat ale jak to bylo u was od kiedy zaczelyscie nosic ciazowe ubrania ???


Ja ubrania ciążowe zaczęłam nosić od 16 tygodnia ciąży. Jak nauczę się wklejać zdjęcia na forum to chętnie wam pokaże mój brzusio. Nie spodziewałam się że będzie tak fajnie zaokrąglony.
 
reklama
Ja też zaczęłam nosić spodnie ciążowe od ok 19 tyg. Wcześniej zaczepiałam gumke recepturkę przez szlufke na guzik. Ale te ciążowe, duuużo wygodniejsze ;-) Aż się z mężem nie mogliśmy nadziwić dlaczego takich spodni nie produkują dla panow z brzuszkiem.... Przecież wygodnie by mial chłop jak w dresiku a nie męczy się i spina się tym paskiem albo pod bebechem albo, co gorsza, nad...
 
Do góry