reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

Szukam 75DD, a nawet większej miseczki, wszystko zależy, jak jest uszyta.. Niektóre są, hm, wąskie, ale głębokie, inne mają za bardzo wyciętą miskę, a ja nie lubię jak mi się wylewa. Muszę mieć szeroką, żeby cały cyc się zmieścił ;-) Sportowe są ok, ale nie pod każdą bluzkę można taki założyć. Koronki ładnie wyglądają, ale zaraz zaczyna coś drapać i uwierać..
Na zakupy przez internet też się nie piszę; ja muszę pomacać i przymierzyć, poukładać piersi i pomachać rękoma :-D Rozmiar rozmiarowi nierówny...
Czeka mnie jeszcze kilka wypraw po stanik idealny; kiedyś go znajdę.. :-D

ja kupuje biustonosze ostatnio tylko i wyłącznie przez internet, ale to dlatego że mój rozmiar ciężko dostać. najlepszy dla mnie 65 d albo większy. widzę krój i wiem czy będzie dobry czy nie:tak:
a tutaj sklep w którym robie zakupy. są też fajne biustonosze dla mam

Olive.pl - pokusa dla zmysłów - Biustonosze
 
reklama
DZiewczyny nie wiem co mis ie dzieje jem normlanie no moze troszke wiecej ale zdrowo jogurty 4 porcje owocow dziennie ponad 2 litry wody na dzien itd ...6 dni temu bylam na wizycie u gina bylam wazona... na wadze bylo 58,5 wczoraj sie wazylam na nowej wadze sprawdzonej bo moj sie wazyl i waga mu stoi w miejscu a mi wskoczylo 60,2 kilo!!2 kilo w ciagu 6 dni .. chce dodac ze przed ciaza bylam szczuplutka wazylam 47,5 kilo
 
ale tu nie ma co się dziwić przecież teraz dzidzia jest większa i szybciej przybiera na wadzę poza tym łożysko i wody też swoje ważą więc nie przejmuj się bo przecież "zejdzie " to z ciebie po porodzie ja np. od początku ciąży do dnia wczorajszego przytyłam 4 kg ale wiem że jeszcze troche i tez zaczne pewnie jak szalona przybierać bo to normalna kolej rzeczy ale staram się nie brac tego głowy i tłumacze sobie że to "zejdzie" ;) także głowa do góry
 
niuniu nie ma się co dziwić... po pierwsze właśnie wchodzimy w okres gdzie przybieranie na wadze jest największe - bo dzieci nam najbardziej w III trymestrze przybierają... po drugie... dobrze, że pijesz 2 litry wody dziennie ale najwyraźniej zatrzymuje ci się woda w organizmie, a i ona waży...nie ma powodu do paniki, jeśli mocno nie puchniesz, nie masz podwyższonego ciśnienia i nie swędzi Cie skóra to takie zatrzymywanie wody się czasem zdarza... jeśli nie masz skłonności do tycia to spokojnie stracisz po porodzie :-)
 
DZiewczyny nie wiem co mis ie dzieje jem normlanie no moze troszke wiecej ale zdrowo jogurty 4 porcje owocow dziennie ponad 2 litry wody na dzien itd ...6 dni temu bylam na wizycie u gina bylam wazona... na wadze bylo 58,5 wczoraj sie wazylam na nowej wadze sprawdzonej bo moj sie wazyl i waga mu stoi w miejscu a mi wskoczylo 60,2 kilo!!2 kilo w ciagu 6 dni .. chce dodac ze przed ciaza bylam szczuplutka wazylam 47,5 kilo


Niunia, nie martw się. Tak jak dziewczyny piszą, pewnie woda w organizmie się zatrzymuje. Dzięki temu szybko zrzucisz nadprogramowe kg;-) Mówią też, że szczupłe dziewczyny więcej przybierają na wadze w ciąży więc spokojnie. Zobaczysz, że szybko po porodzie odzyskasz dawną figurę. Ja też wyglądam jak pulpecik i zależy od dnia i mojego humoru, czy się dołuję, czy po porstu akceptuję. Teraz nic nie zrobimy. Czas na odchudzanie będzie po październiku, razem damy rade:-)
 
DZiewczyny nie wiem co mis ie dzieje jem normlanie no moze troszke wiecej ale zdrowo jogurty 4 porcje owocow dziennie ponad 2 litry wody na dzien itd ...6 dni temu bylam na wizycie u gina bylam wazona... na wadze bylo 58,5 wczoraj sie wazylam na nowej wadze sprawdzonej bo moj sie wazyl i waga mu stoi w miejscu a mi wskoczylo 60,2 kilo!!2 kilo w ciagu 6 dni .. chce dodac ze przed ciaza bylam szczuplutka wazylam 47,5 kilo

dziewczyny napisały chyba już wszystko w temacie.
ja tylko dodam, że mam podobnie. nie jem dużo więcej niż przed ciążą (no czasem zdarza mi się mała rozpusta), ale tyje. pogodziłam się z tym, na wagę staram się nie wchodzić i dzięki temu mam lepszy humor :)
 
Niunia a ja myślę, że różnica mogła wyniknąć z tego, że ważyłas sie na dwóch różnych wagach... ja nigdy nie porównuję takich wyników, bo są nie miarodajne i Tobie też nie radze się tym sugerować i stresowac. Ale skoro znasz swoją wage na domowym sprzecie, to teraz za jakis czas znowu się na niej zważ i zobaczysz czy przez kolejny tydzien czy 2 tygodnie też tyle przybrałaś i bedziesz miała jasny wynik.:-)

A ja jutro idę do gina i zobaczę ile mi skoczyło...

A staniki to chyba jednak muszę założyć, przymierzyć, prze net bym się bała kupić... chociaż te co pokazujecie sa śliczne
 
Coruja, właśnie zobaczyłam, gdzie mieszkasz. Więc nie dziwie Ci się, że masz problem, żeby kupić TEN biustonosz.
Ja w czerwcu jak byłam we Wrocławiu, to najważniejszym elementem spraw do załatwienia był zakup biustonoszy :-p. Wygodne, kobiece i w bardzo korzystnej cenie.
W Olsztynie to jest koszmar z zakupami. Fakt, że ja tu dopiero raczkuje, ale ceny mnie powalają. Gdybym tylko mogła, to bym wyskoczyła na zakupy do Wrocławia :-)
 
Znalazlam cos takiego:
Przeciętny przyrost wagi w ciąży

Dziecko 3,5 kg
Łożysko 0,7 kg
Płyn owodniowy 0,9 kg
Dodatkowa krew 2.0 kg
Piersi 0,5 kg
Macica 1,0 kg
Zatrzymana woda 2,0 kg
Tłuszcz 3,5 kg
Razem 14,1 kg

To ze strony Waga w ciąży | Ciąża, poród, wychowanie - parenting.pl
Dziewczyny moja polozna mowi ze wszystko zalezy od budowy ciala,grubosci kosci itp. To co wyliczaja te wszystkie kalkulatory jest przecietna a tak naprawde zachowanie ciala podczas kazdej ciazy jest indywidualne i zalezne od wiekszej liczby czynnikow niz np. waga przed ciaza i wzrost..;-)Takze bez paniki,skoro wiecie ze nie obzeracie sie jak "swinki" na maxa i non stop to raczej nie ma sie o co martwic i tak ma byc;-):-)
Prosze jakim optymizmem dzis tryskam,hihi:-D
http://babystrology.com/tickers/bab...nt=Maja&year=2009&month=10&day=11&babycount=1
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej! Moja waga też mnie przeraża:szok: ale wszyscy mówią, że na całym ciele nie przytyłam tylko brzuszek i że dobrze wyglądam, więc to mnie trochę pociesza. Chwila prawdy ile mam dokładnie na plusie jutro bo idę do gina. Też nie ważę się na różnych wagach bo wyniki bardzo różne wychodzą- nawet do 2 kg. różnicy (niestety zawsze najwięcej jest na tej wadze u lekarza, ale może ona jest też najbardziej profesjonalna i prawdę mówi:-().Mam nadzieję, że jak dzidzia się urodzi to niewiele zostanie do zrzucenia, wtedy tak naprawdę zorientujemy się ile nam tych kilogramów zostało. A na razie to chyba nasze kruszyny są najważniejsze:-). Tak dla pocieszenia, biegałam też po innych forach, na których piszą dziewczyny, które niedawno urodziły i okazuje się, że większość bardzo szybko wraca do wagi sprzed ciąży, a dużo waży jeszcze mniej, bo podobno jak się karmi piersią to dzidzia cały tłuszczyk wysysa :tak::tak::tak:. Trzeba tylko trochę się pilnować i nie opychać pustymi kaloriami ( czyli ciasteczka odpadają:-:)-(). Ale damy radę. :-):-):-)
 
Do góry