reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

A mi się marzy orbitrek, tak na ogólny "rozruch", bo po kilku latach zastoju to czuję sie jak stara babcia:-p

Ja takowy sprzęt posiadam - ale aż wstyd się przyznawać bo w ogóle z niego nie korzystam - teraz wiadomo ciąża, ale i przed byłam za leniwa :no: taki "słomiany zapał" jakieś 2 lata temu się we mnie narodził..... kasy sporo poszło, miejsce zajmuje i czeka ....... ale teraz to mam zacięcie w sobie, że po urodzeniu to ostro wezmę sie za siebie :tak:
 
reklama
tak? to mi dałaś do myślenia:confused2:. Na tym moim nic nie było napisane. Elektryczne to wiem, że nie. Ale taki ręczny wałeczek. Muszę to sprawdzić:baffled:
smerfi lepiej się upewnić:tak:
A mi się marzy orbitrek, tak na ogólny "rozruch", bo po kilku latach zastoju to czuję sie jak stara babcia:-p
elisabeth też myślę o takim sprzęcie tylko gdzie to ulokować:szok: może są jakieś sprytne składane:confused:
 
Szukałam informacji o tych wałeczkach i nic:-(. Ogólnie jest napisane, żeby masować, ale nikt nie pisze czy można wałeczkami:baffled:
 
Ja dzis sie obudzilam, strasznie mnie bolaly piersi wiec postanowilam na nie zerknac i... dopiero teraz zauwazylam czerwone krechy czyli zaczynajace sie rozstepy..
Kupilam sobie dziś olejek dla kobiet w ciąży firmy rossman, zobaczymy co z tego wyjdzie..
Chcialabym sobie kupic Zestaw dla kobiet w ciazy z firmy Dax, Perfecta Mama, jednak balsam do biustu kosztuje 23zl, na rozstepy 21, i tak mysle czy warto.. tzn warto napewno, ale myslalam ze moze ktoras z Was go juz uzywala, i wiedzialabym czy jest dobry czy nie.
ja go używam jestem strasznie podatna na rozstępy już przed ciążą mi sie robiły jak powiczyłam i mi leciuteńko sie ciałozmieniało-mięśnie powstawały używałam zwykle perfecty i działało bo po wsumie niedługim czasie znikały-a nie jestem super systematyczna...
w czasie ciązy nie uzywałam nic przeciw rozstępom ale jak sie zobaczyłam ze rozstepuchy wychodzą jak grzyby po deszczu i to w takim przerazającym tępie uda pośladki biodra i piersi to w podskokach pobiegłam po zaufaną już perfecte tym razem dla ciężarówek z tej lini Perfecta mama-dałam19zł za nią i smaruje
cho nie mega systematycznie:zawstydzona/y: i powiem tak nowych niemam stare ech leciuteńko powoli są redukowane nie tak stanowco jak po tej Perfecta na rozstepy z seri ExtraSlim ale daje rade i jest nie groźna dla dzidzi!mam tez z seri PerfectaMama zel do chigieny intymnej- jeden z niewielu kture mnie nie uczulają bo po większości mam straszne uczulenie a ten jest fajny i nie drogi-10zł-wiec znośnie ichłodzący krem na opuchnięte i zmeczone nogi -stosuje od niedawna bo od niedawna mi lekko puchną -dziś nie uzyłam i pierwszy raz mi spuchły nóżki od chwili zakupienia kremiku-ale moja wina nie posmarowałam!\
Niewiem jak wam ale ja z czystym sumieniem moge te 3 produkty poleci jako cudowne i swietne poprostu moje kosmetyki!
jak mówiłam ja podatna na alergie nie mam żadnej alergi po nich jeśli chodzi o preparat na rozstępy to zapach ech nawet nie wiem jaki -dosyc delikatny nie przeszkadzający mi w żaden sposób,konsystencja-sympatyczna lekke ale nie wodnista nie jest za gęsty taki dobry do smarowania. Wsmarowuje sie go fajnie ja smaruje dobie pare minut każdą partie ciała wcierając wmasowujac a po patu minutaach nawet mój mąz nienawidzacy kremów (-nie znosi posmatowanej skóry bo tłuste i fuj ...)może mnie przytulac i nie przeszkadza mu zwykle jak kończe smarowanko piresi a uda smaruje pierwsze -piersi ostatnie to piersi juz są super dawno wchłoniętejak ubiore gure to już moge ubierac dół więc wchłania się nieźle.
krem na stopki pachnie mentolowo...
 
Ostatnia edycja:
Moje postanowienie jest takie. Żadnych słodyczy. No może od czasu do czasu malutkie lody:tak:, bo mają przecież mniej kalorii niż ciasteczka, a ciasteczka właśnie są dla mnie największą zgubą. Mój tatuś często kupuje ciasteczka i one później tak sobie leżą na talerzyku i kuszą:wściekła/y:. Potrafię czasami tak usiąść przed tv i cały talerzyk opędzlować. A to jakieś 300 gram czyli 1500 kcal:szok:. I bądź tu później szczuplutka.

Jak się podzieliłam z wami tym postanowieniem to może mi łatwiej pójdzie bo jak już zapisane to zapisane. A pomyślane czy powiedziane mniej trwałe jest;-)
 
Ja drugi dzień na diecie ograniczającej cukry, bez słodyczowej. Muszę powiedzieć, że dziś już lepiej jest.
Tylko nie wiem czy nie za dużo czereśni zjadłam, one sporo cukru chyba mają?

Kupiłam sobie jeszcze borówki ale czekają na następne jedzonko, bo wyczytałam, że w dietach cukrzycowych nie tylko chodzi o to co się je ale też ile się je i w jakich odstępach czasu. Powinno się jeść regularnie co 2-3 godziny małe porcje dozwolonych produktów. Mam nadzieję, że zbiję cukier w środek normy jak będę się pilnować :-).
Z jednej strony jakbym miała ten punkt więcej to chociaż na bierząco bym sobie cukier badała, niestety nie mam dostępu do glukometru, bo nikt u nas w rodzinie nie chorował nigdy na cukrzycę. Z drugiej strony trochę ograniczeń ale kuć się nie trzeba.
 
Hej! Ja strasznie się boję rozstępów, tym bardziej że są podobno dziedziczne a moja mamie w ciąży mnóstwo tego wyszło. Dlatego odkąd wiem, że jestem w ciąży to wieczorem, po kąpieli oliwką bambino się smaruję ( lubię zapach takiej typowej oliwki bo to taki dzidziowy zapach jest:-) i mimo, że dzidzia jeszcze w brzuszku to już pachnie maluszkiem:-)), a od 4 m-ca dodałam do tego rano ziajkę na rozstępy i na razie nic nie ma na szczęście:-). zobaczymy jak będzie dalej, bo podobno większośc kobiet dopiero w 7-8 miesiącu dostaje a do końca ciąży czasu jeszcze sporo zostało. Myślę też o tym balsamie brązującym, ale nawet nie mam kiedy go stosować, bo wieczorem oliwka, rano balsam, chyba że w południe:-p ale bez przesady chyba, ile można się smarować:rofl2:.
 
Jagoda poczytaj sobie dietę Montiganca, tam masz w tabelach podane produkty z niskim indeksem glikemicznym i te możesz spokojnie jeść, bo nie podwyższają cukru.
 
reklama
Do góry