reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

Kurcze, a ta dieta nie jest niezdrowa? Tyle białka... Ostatnio tyle się mówi o tym że nasza dieta jest 'przebiałkowana'... Jest uściślone ile trzeba przy niej wypijać wody dziennie?
Ciekawie mnie to, ale tak ogólnie to nie dałabym rady na żadnej diecie, ja przynajmniej dwa razy w tygodniu coś piekę, żeby mieć coś słodkiego :-p:-p

a tak poza tym to przepis na ten placek otrębowy mi się spodobał i spróbuję ;-)
 
reklama
lysa..hmm ja jestem semiwegetarianką więc trudno mi doradzać..ty mozesz uderzyć w mięcho..powiem Ci co ja kupiłam: wszelkiego rodzaju ryby (losoś, tuńczyk - filet i w puszce, dorsz, trewal - także wędzony, bo uwielbiam itp.) - ryby przyrzadzam w folii lub na patelni grillowej, bo ma byc bez tłuszczu..jem tez surimi..do każdego posiłku głownego czyli raz dziennie wcinam placek dukana (jajko, łyzka serka bialego, dwie łyzki otrebów owsianych i łyzka otrebów pszennych - mieszam i na patelnie do naleśników, bo nie trzeba tam tluszczu..), placek dodatkowo smaruję musztardą dijon, bo tylko taka wolno..ale ostra jest więc uwazaj!! - placek bardzo syci i nie tęskni się za kartolfalmi czy ryżem..poza tym ja pierwszą fazę zrobilam 5cio dniową..zgubilam 5kg w tym czasie..waz się codziennie nawet kilka razy..zobaczysz jak leca kilogramy to dodaje motywacji..gdy jestem głodna siegam po bakusie..sa na mleku odtłuszczonym, choć nie jakos wybitnie chude..ale jak widać mozna i takie jeść i chudnąć..ale rezim w postaci nie siegania po cos innego trzeba trzymac..poza tym czesto jem paste: puszka tuńczyka, korniszony (wolno w fazie uderzeniowej), biały serek (ja jem figure z Turka) i dwa jajka..wymieszac i jeść..kupuje też odtłuszczony biały twaróg z Piatnicy i jem z zielona cebulką (też wolno w pierwszej fazie)..
dodam jeszcze, że ja zaczynałam diete bez książki i popełniłam sporo błędów a i tak schudłam..np jadłam serki oscypki, które uwielbiam, a nie wolno..albo jadłam rózne jogurty czy serki homogeniozwane z owocami a tez nie wolno..i tak schudlam..
co jest bardzo ważne..i nie wolno ci o tym zapominac to picie..niestarwione białka zawierają wiele toksycznych zwiazków i trzeba je wydalic..jesli nie bedziesz piła odpowiednio dużo to dieta nie przyniesie efektow!!! ja na początku bylam na wodzie..a potem jak dopadłam ksiązke i przeczytalam, że mozna napoje light to odżyłam..mam nałóg..zgubny..to cola zero..ewentualnie pepsi max..uwielbiam i pije każda ilość..(za to nie ruszam , pepierosów, wódki, kawy, piwa itp. - nie lubie i już)..w każdym razie dla mnie jak znalazł..

dobra to sie chwale..wchodze juz we wszystkie gatki sprzed porodu..Body space w połaczeniu z dukanem dziala cuda..bo obwód bioder mniejszy niz przed ciązą..jeszcze walczę z brzuszkiem..ale sie nie poddam..zreszta powiem wam, że zgrzeszylam ostatnio i zjadlam karchery czy jakos tak z maomam..bo uwielbiam i mialam chcice..a waga i tak poszła w doł..

boozqowa..gratulejszyn!!!! jak sie spotkamy na zjeździe październikówek to bedziemy takie lachony, że hej!!

shenkoka- dzieki wielkie!! :tak::tak::tak: Ja wczoraj tez kupilam lososia, serki z mala iloscia tluszczu, mozzarelle odtluszczona, piersi z indyka (dzis na obiadek zrobie z tym plackiem :-)), bo wlasnie wczoraj zauwazylam, ze brakuje mi np chleba do sniadania, na obiad mialam lososia z folii i mozzarelle i troche jogurtu i takie mdle mi sie wydawalo bo z sola tez nie mozna przesadzac ale tak czy siak brakowalo tego ziemniakowego/ryzowego/makaronowego dopychacza hehe :-D:-D no ale mam nadzieje, ze dam rade, w maju jade na wesele i musze zchudnac chocby nie wiem co :tak: Dzis musze tylko dokupic make kukurydziana zeby sobie jakies smakolyki z przepisow od Gemelo moc robic bo bez tego ani rusz :-D:-D

Amelkowa- dieta tylko na samych bialkach jest prze pierwsze 5-7 dni potem jest mieszana z warzywami wiec na samym bialku jest sie tylko max tydzien :tak: Jak chcesz moge ci wyslac ta ksiazke mailem i przeslac to co mi Gemelo wyslala bo jest tak masa fajnych przepisow ;-)
 
A propo blonnika to znalazlam taka informacje.....

''Duża dawka błonnika może zmniejszyć skuteczność innych leków, np. doustnych środków antykoncepcyjnych i leków zmniejszających stężenie cholesterolu. Powinno zachować się 2 godzinny odstęp między posiłkiem a podaniem lekarstwa. ''

Ciekawe ile w tym prawdy :-):-)
 
A propo blonnika to znalazlam taka informacje.....

''Duża dawka błonnika może zmniejszyć skuteczność innych leków, np. doustnych środków antykoncepcyjnych i leków zmniejszających stężenie cholesterolu. Powinno zachować się 2 godzinny odstęp między posiłkiem a podaniem lekarstwa. ''

Ciekawe ile w tym prawdy :-):-)
hahahaha :-D:-D dziewczyny nie jedzcie błonnika bo pozachodzicie w ciąże :-):-D:-D:-D;-)

na ciekawe przepisy zawsze jestem chętna, a z mąką kukurydzianą tym bardziej, bo uwielbiam. :tak::tak:
 
Jej dziewczyny, Wy się cały czas odchudzacie? Szacun... ja to jestem leń i łakomczuch i chyba u mnie tylko sie sprawdza dieta ŻM (żryj mniej), jak po ciąży miałam 58,5kg, teraz stosując w/w dietę mam 56,5kg. Gdyby jeszcze ze 3 kg spadło to byłoby jak przed ciążą:tak:ale to może w lato jak bedzie słonko, owoce...
 
reklama
Do góry