reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży, kosmetyki, wracamy do formy...

Ach taka piękna pogoda,że ma się wrażenie jakby wiosna stała za rogiem:-)!
Naprawdę chce się żyć i co więcej czuję,że wkońcu uda mi się się wytrwać i zrzuce te paskudne kg! Obym się tylko nie pomyliła,choć czuje,że mogę góry przenosić i mam nadzieje,że to nie chwilowy stan i wszystko co planowałam uda mi się zrealizować:-D
 
reklama
Dziewczyny, jakie to swietne uczucie gdy widzi Cię rodzina i mówi: "O kurcze, Martyna, jak ładnie schudłaś";-) Babcia to napatrzeć się na mnie nie mogła;-)
Jak wczoraj weszłam na wagę to pokazała mi tyle ile ważyłam tuż przed ciążą. Tylko, że akurat wtedy trochę się zapuściłam w zimę i urosłam na wszystkie strony.
W ogóle to taka śmieszna historia wiąże się z moim odchudzaniem rok temu. Jednego wieczora po rozmowie z T. stwierdziliśmy, że będziemy mnie odchudzać;-) chodziliśmy na spacery, odrzuciłam słodycze itp. T. mi zapowiedział, że mnie odchudzi i jadłam to co mi kazał. Tydzień później-dwie kreski na teście;-) Tak mnie mój chłop odchudził...;-)
 
Dziewczyny, jakie to swietne uczucie gdy widzi Cię rodzina i mówi: "O kurcze, Martyna, jak ładnie schudłaś";-) Babcia to napatrzeć się na mnie nie mogła;-)
Jak wczoraj weszłam na wagę to pokazała mi tyle ile ważyłam tuż przed ciążą. Tylko, że akurat wtedy trochę się zapuściłam w zimę i urosłam na wszystkie strony.
W ogóle to taka śmieszna historia wiąże się z moim odchudzaniem rok temu. Jednego wieczora po rozmowie z T. stwierdziliśmy, że będziemy mnie odchudzać;-) chodziliśmy na spacery, odrzuciłam słodycze itp. T. mi zapowiedział, że mnie odchudzi i jadłam to co mi kazał. Tydzień później-dwie kreski na teście;-) Tak mnie mój chłop odchudził...;-)

:eek::eek::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::-)
 
dokładnie medeuska..to raczej chińskie szycie a nie twoja figura..

kms..ja mam -11kg..średnio trace około 1-1,5kg na tydzień :tak: a co do przepisów to ja wykorzystuje kilka tych z książki + oczywiście nieodzowny placek z otrębów owsianych..nawet mój mąz go je bo mu bardzo smakuje..:tak:
właśnie dziś ubrałam wreszcie moja sukienkę sprzed ciąży..podpiełam paseczkiem rozmiar s!!! hehehehe do tego botki i czarne "zakolanówki" czapa smerfeta..i ruszyłam na...paznokcie..ostatnio też byłam u wizażystki i pokupowałam sobie masę kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych :) byłam też u fryzjera..i chyba skusze się na zmianę koloru..w każdym razie..czuje się znów kobieco..wracam do formy sprzed ciązy w każdym znaczeniu tego słowa..no fantastyczne uczucie

shenkoka- dzis moj pierwszy dzien pod haslem 'PROTAL' :-D:-D Mam do ciebie pytanie bo jestes moja mysla przewodnia w tej diecie bo -11kg to dla mnie marzenie :tak: Co kupowalas sobie do jedzenia? Tzn na ten pierwszy tydzien uderzeniowy kiedy tylko same bialka sie je? Ja dzis bylam w sklepie i w sumie nie wiedzialam co kupic, bo niby podal liste jakie produkty mozna jest ale nie wiem czego nie powinny zawierac? Np zolte sery nie bo maja duzo tluszczu? Ja wzielam extra light fete, lososia, krewetki, jogurt z 0,1% tluszczu i kilka innych produktow ale nie znalazlam niczego co by mialo tylko bialka no oprocz jajek :-) Rozumiem, ze skoro tylko jajka sa samym bialkiem, to inne produkty moge jest mimo ze zawieraja tez inne skladniki?
 
Lysa, podaj maila, to Ci wyślę książkę z przepisami Dukana. Zarówno na fazę uderzeniową, jak i łączoną. Białka to też kurczak i indyk (najlepiej filety z piersi). Tłuszczu w produktach może być do 6% i nie mogą zawierać cukru.
Kurcze, tak pomyślałam o tym Dukanie i mi weszła faza na kurczaka z trawą cytrynową mmmmmm. :-D
 
Dziewczyny, jakie to swietne uczucie gdy widzi Cię rodzina i mówi: "O kurcze, Martyna, jak ładnie schudłaś";-) Babcia to napatrzeć się na mnie nie mogła;-)
Jak wczoraj weszłam na wagę to pokazała mi tyle ile ważyłam tuż przed ciążą. Tylko, że akurat wtedy trochę się zapuściłam w zimę i urosłam na wszystkie strony.
W ogóle to taka śmieszna historia wiąże się z moim odchudzaniem rok temu. Jednego wieczora po rozmowie z T. stwierdziliśmy, że będziemy mnie odchudzać;-) chodziliśmy na spacery, odrzuciłam słodycze itp. T. mi zapowiedział, że mnie odchudzi i jadłam to co mi kazał. Tydzień później-dwie kreski na teście;-) Tak mnie mój chłop odchudził...;-)
:-D:-D:-Dmoże zastosował diete na dziewczynke??;-)
 
dokładnie medeuska..to raczej chińskie szycie a nie twoja figura..

kms..ja mam -11kg..średnio trace około 1-1,5kg na tydzień :tak: a co do przepisów to ja wykorzystuje kilka tych z książki + oczywiście nieodzowny placek z otrębów owsianych..nawet mój mąz go je bo mu bardzo smakuje..:tak:
właśnie dziś ubrałam wreszcie moja sukienkę sprzed ciąży..podpiełam paseczkiem rozmiar s!!! hehehehe do tego botki i czarne "zakolanówki" czapa smerfeta..i ruszyłam na...paznokcie..ostatnio też byłam u wizażystki i pokupowałam sobie masę kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych :) byłam też u fryzjera..i chyba skusze się na zmianę koloru..w każdym razie..czuje się znów kobieco..wracam do formy sprzed ciązy w każdym znaczeniu tego słowa..no fantastyczne uczucie

Lysa, podaj maila, to Ci wyślę książkę z przepisami Dukana. Zarówno na fazę uderzeniową, jak i łączoną. Białka to też kurczak i indyk (najlepiej filety z piersi). Tłuszczu w produktach może być do 6% i nie mogą zawierać cukru.
Kurcze, tak pomyślałam o tym Dukanie i mi weszła faza na kurczaka z trawą cytrynową mmmmmm. :-D

Ksiazke Dukana mam, ta ktora opisuje cala diete jezeli masz cos innego to bardzo chetnie, wyslalam maila na priv ;-) Dziekuje :tak:
 
reklama
shenkoka- dzis moj pierwszy dzien pod haslem 'PROTAL' :-D:-D Mam do ciebie pytanie bo jestes moja mysla przewodnia w tej diecie bo -11kg to dla mnie marzenie :tak: Co kupowalas sobie do jedzenia? Tzn na ten pierwszy tydzien uderzeniowy kiedy tylko same bialka sie je? Ja dzis bylam w sklepie i w sumie nie wiedzialam co kupic, bo niby podal liste jakie produkty mozna jest ale nie wiem czego nie powinny zawierac? Np zolte sery nie bo maja duzo tluszczu? Ja wzielam extra light fete, lososia, krewetki, jogurt z 0,1% tluszczu i kilka innych produktow ale nie znalazlam niczego co by mialo tylko bialka no oprocz jajek :-) Rozumiem, ze skoro tylko jajka sa samym bialkiem, to inne produkty moge jest mimo ze zawieraja tez inne skladniki?

lysa..hmm ja jestem semiwegetarianką więc trudno mi doradzać..ty mozesz uderzyć w mięcho..powiem Ci co ja kupiłam: wszelkiego rodzaju ryby (losoś, tuńczyk - filet i w puszce, dorsz, trewal - także wędzony, bo uwielbiam itp.) - ryby przyrzadzam w folii lub na patelni grillowej, bo ma byc bez tłuszczu..jem tez surimi..do każdego posiłku głownego czyli raz dziennie wcinam placek dukana (jajko, łyzka serka bialego, dwie łyzki otrebów owsianych i łyzka otrebów pszennych - mieszam i na patelnie do naleśników, bo nie trzeba tam tluszczu..), placek dodatkowo smaruję musztardą dijon, bo tylko taka wolno..ale ostra jest więc uwazaj!! - placek bardzo syci i nie tęskni się za kartolfalmi czy ryżem..poza tym ja pierwszą fazę zrobilam 5cio dniową..zgubilam 5kg w tym czasie..waz się codziennie nawet kilka razy..zobaczysz jak leca kilogramy to dodaje motywacji..gdy jestem głodna siegam po bakusie..sa na mleku odtłuszczonym, choć nie jakos wybitnie chude..ale jak widać mozna i takie jeść i chudnąć..ale rezim w postaci nie siegania po cos innego trzeba trzymac..poza tym czesto jem paste: puszka tuńczyka, korniszony (wolno w fazie uderzeniowej), biały serek (ja jem figure z Turka) i dwa jajka..wymieszac i jeść..kupuje też odtłuszczony biały twaróg z Piatnicy i jem z zielona cebulką (też wolno w pierwszej fazie)..
dodam jeszcze, że ja zaczynałam diete bez książki i popełniłam sporo błędów a i tak schudłam..np jadłam serki oscypki, które uwielbiam, a nie wolno..albo jadłam rózne jogurty czy serki homogeniozwane z owocami a tez nie wolno..i tak schudlam..
co jest bardzo ważne..i nie wolno ci o tym zapominac to picie..niestarwione białka zawierają wiele toksycznych zwiazków i trzeba je wydalic..jesli nie bedziesz piła odpowiednio dużo to dieta nie przyniesie efektow!!! ja na początku bylam na wodzie..a potem jak dopadłam ksiązke i przeczytalam, że mozna napoje light to odżyłam..mam nałóg..zgubny..to cola zero..ewentualnie pepsi max..uwielbiam i pije każda ilość..(za to nie ruszam , pepierosów, wódki, kawy, piwa itp. - nie lubie i już)..w każdym razie dla mnie jak znalazł..

dobra to sie chwale..wchodze juz we wszystkie gatki sprzed porodu..Body space w połaczeniu z dukanem dziala cuda..bo obwód bioder mniejszy niz przed ciązą..jeszcze walczę z brzuszkiem..ale sie nie poddam..zreszta powiem wam, że zgrzeszylam ostatnio i zjadlam karchery czy jakos tak z maomam..bo uwielbiam i mialam chcice..a waga i tak poszła w doł..

boozqowa..gratulejszyn!!!! jak sie spotkamy na zjeździe październikówek to bedziemy takie lachony, że hej!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry