reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada letalna mojej córeczki....

reklama
@Itsaris przy szczepieniach nigdy nie przewidzisz jak takie piekne male cialko zareaguje.

My tez w czwartek szczepilismy w koncu synka 5w1. Pediatra od razu kazala przez 2dni podac paracetamol. Na szczescie narazie jest w porzadku.

My mamy zawsze bedziemy sie martwic. Bardzo dobrze zajmujesz sie Tosienka. Jestes cudowna mama. Ciesze sie, ze juz u was lepiej
 
Szczepionke na krztusiec dzieci najgorzej znosza to fakt. Najwazniejsze ze goraczka spadla. Szczepiliscie sie ta szczepionka z krztuscem bezkomorkowym? Z tego co mi wiadomo to wczesniaki i dzieci z roznymi obciazeniami zaleca sie nie szczepic szczepionka z krztuscem pelnokomorkowym czyli to co jest refundowane dla wszystkich. Obecnie w polsce tylko pentaxim lub infanrix ipv hib lub infanrix hexa lub hexacima maja w skladzie krztusiec bezkomorkowy. Jeszcze 5 lat temu dostepna byla odrebna szczepionka DTPa na blonice tezec i krztusiec z krztuscem bezkomorkowym bo tak szczepilam starsza corke ale tez byla nierefundowana. Popytaj lekarza bo moim zdaniem dostala ta standardowa DTP a na pewno moze otrzymac nieodplatnie lepsza i lagodniejsza wersje z uwagi na to ze jest wczesniakiem. Temat szczepien bardzo mocno i wnikliwie badalam i rozwazalam rozne opcje dla swoich dzieci. Skoro mozna czegos uniknac albo zrobic inaczej, lepiej to moze warto sprobowac.
 
Zarejestrowałam się żeby napisać Ci jakim wspaniałym człowiekiem i mama jesteś. Nieobce mi są problemy z dziećmi, córcia urodziła się w 30 tygodniu wazac kilogram, druga córcia w terminie ale był nagły zanik tętna i nie wiadomo było jak się skończy.... Podziwiam Cię i życzę Wam aby życie przyniosło Wam wiele radości, spokoju. Niezbadane są wyroki Boskie. A medycyna-cóż, rozwija się, ale lekarze nie wiedzą wszystkiego. Powodzenia z całego serca. Ola.
 
@Sverige2017
Od pielęgniarki dostałam ulotkę szczepionki. Infanrix IPV + Hib. To będzie ta "lepsza" jak napisałaś?
Z tego co wiem, na pneumokoki, też dostanie jakąś lepszą niż standardowa. Kompletnie nie mam o tym pojęcia, mam świetnego pediatre i całkowicie ufam w tej kwestii.

Tosia zareagowała standardowo jak wiele dzieciaczków. Tylko dla mnie i taty Tosi to coś nowego i wyjątkowo stresującego. Dla niego to już w ogóle... Nie dość, że musiałam panować nad całą sytuacją, to jeszcze jemu tłumaczyć, że to normalne, że może być marudna i nie chce jeść..... Już by jechał z nią do szpitala :) no ale to facet, ja muszę mieć zimną krew w tym wszystkim...
 
Ostatnia edycja:
@Sverige2017
Od pielęgniarki dostałam ulotkę szczepionki. Infanrix IPV + Hib. To będzie ta "lepsza" jak napisałaś?
Z tego co wiem, na pneumokoki, też dostanie jakąś lepszą niż standardowa. Kompletnie nie mam o tym pojęcia, mam świetnego pediatre i całkowicie ufam w tej kwestii.

Tosia zareagowała standardowo jak wiele dzieciaczków. Tylko dla mnie i taty Tosi to coś nowego i wyjątkowo stresującego. Dla niego to już w ogóle... Nie dość, że musiałam panować nad całą sytuacją, to jeszcze jemu tłumaczyć, że to normalne, że może być marudna i nie chce jeść..... Już by jechał z nią do szpitala :) no ale to facet, ja muszę mieć zimną krew w tym wszystkim...
Najważniejsze że sytuacja opanowana. Jak mogę coś doradzić to róbcie dłuższe przerwy między szczepieniami. U nas zawsze minimum 6 tyg często 2 miesiące i wiecej. Nie ma się co spieszyć zdążycie. Nawet jak szczepionki standardowo podaje się łącznie np.5w1 i wzw warto je podzielić i odczekać te 6 tyg.
 
Tak mialam na mysli szczepionki skojarzone ktore wlasnie zawieraja ten bezkomorkowy krztusiec. Sama mialam ogromny dylemat co do szczepien bo zaczynalam szczepic w polsce a teraz kontynuujemy to zagranica. Argumenty ktore mnie przekonaly do szczepionki skojarzonej to wlasnie kwestia krztusca i fakt ze oprocz rumunii polska jest w unii europejskiej bodajze jedynym krajem gdzie szczepi sie szczepionkami pojedynczymi. Do niczego nie namawiam tylko tak sobie mysle ze moze warto to przedyskutowac z pediatra szukajac sposobu zeby jak najmniej obciążac organizm tosi.
 
Super,ze jest poprawa. Mój synek też goraczkowal po tej szczepionce.Wszystko co nowe bardzo stresuje rodziców. I niestety nie da się na to przygotować. Teraz już dużo spokoju i odpoczynku życzę :)
 
reklama
Co do szczepien to ufam naszej lekarce, znamy się od wielu lat. Wiem, że jest świetnym lekarzem z doświadczeniem i te kwestie pozostawiam jej.

Weekend wyjety z życia. Tak się rozregulowala z jedzeniem, że szok. Mało jadła, spała. Wczoraj chciała co godzinę. Noc mi przespala, za to od 7.40 do 9.40 nie mogła zjeść 67ml.... Ma straszny problem z napięciem mięśniowym.. Wygina mi się w łuk do tyłu. Przy przewijaniu, noszeniu, a. Dziś przy karmieniu to przeszła samą siebie. Ja w nerwach, że nie je, zapłakana. A odciaganie mleka to już w ogóle co 6 godzin bo ciągle coś... Mam kryzys. A Tosia razem ze mną. Przez weekend spadła na wadze, ale. Dziś nie chce sprawdzać, bo oszaleje. Czuję, że już mam obsesję na punkcie jej karmienia swoim mlekiem, odciagania pokarmu i jej wagi.
Wiem, że to już jest niezdrowe, ale nie potrafię. Chcę żeby rosła, miała siłę. I tak jest sporo za rówieśnikami. Rozwija się w swoim tempie. Nieba bym jej przychylila. Czuję się taka bezsilna :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry