reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

Niezłe 😲
A co lekarz powiedział na Twoje wyniki?
Ogółem to się wkur*@#$@ nieźle, że w klinice dali mi stymulację na pół roku bez monitoringu i bez środków na pękanie pęcherzyka. Efekt jest taki, że prawy jajnik mi chyba (spore chyba, na usg przed samą owu nie mógł się dopatrzeć) przyrósł do macicy. Na zdjęciu widać, że jest bliziutko, gdzie wcześniej sobie normalnie dyndał. Wróciłam do niego po trzecim takim cyklu, bo mnie w poprzednim bolało w tamtej właśnie okolicy od owu do okresu i teraz znów zaczyna. Jeśli nie zajdę w ciążę teraz i w kolejnym cyklu, bo chciałby to obejrzeć jeszcze raz na usg na początku cyklu, to zrobi mi laparoskopię i spróbuje to ogarnąć, sprawdzi też wtedy drożność, czy jest endometrioza i coś tam jeszcze. Przy kolejnej wizycie powie mi też, jakie badania z krwi mogłabym na tym etapie zrobić.
 
reklama
Ogółem to się wkur*@#$@ nieźle, że w klinice dali mi stymulację na pół roku bez monitoringu i bez środków na pękanie pęcherzyka. Efekt jest taki, że prawy jajnik mi chyba (spore chyba, na usg przed samą owu nie mógł się dopatrzeć) przyrósł do macicy. Wróciłam do niego po trzecim takim cyklu, bo mnie w poprzednim bolało w tamtej właśnie okolicy od owu do okresu i teraz znów zaczyna. Jeśli nie zajdę w ciążę teraz i w kolejnym cyklu, bo chciałby to obejrzeć jeszcze raz na usg na początku cyklu, to zrobi mi laparoskopię i spróbuje to ogarnąć, sprawdzi też wtedy drożność, czy jest endometrioza i coś tam jeszcze. Przy kolejnej wizycie powie mi też, jakie badania z krwi mogłabym na tym etapie zrobić.
miałaś stymulke bez moni? 😳
miałaś kiedyś drożność?
Ogólnie jestem zdania, że przed stymulacją jakąkolwiek powinno się zrobić drożność jajowodów
 
miałaś stymulke bez moni? 😳
miałaś kiedyś drożność?
Ogólnie jestem zdania, że przed stymulacją jakąkolwiek powinno się zrobić drożność jajowodów
Nie miałam drożności, bo "to zrobimy pani za pół roku może". Jak szłam do kliniki to byłam przed forum i nie wiedziałam takich rzeczy :D Szłam z naiwną ufnością, że się znają i zrobią wszystko jak należy, żeby pacjentka była zdrowa najpierw, a w ciąży potem. Teraz bym ich zjebała i sama domagała się drożności i konkretnej diagnostyki zanim wejdziemy w stymulację.
 
Nie miałam drożności, bo "to zrobimy pani za pół roku może". Jak szłam do kliniki to byłam przed forum i nie wiedziałam takich rzeczy :D Szłam z naiwną ufnością, że się znają i zrobią wszystko jak należy, żeby pacjentka była zdrowa najpierw, a w ciąży potem. Teraz bym ich zjebała i sama domagała się drożności i konkretnej diagnostyki zanim wejdziemy w stymulację.
no ja ogólnie wielu rzeczy dowiedziałam się z forum i też sama polazłam na drożnośc i sama zaprop[oniwałam, zeby zrobili mi histero... ciekawe gdzie bym była jakbym ufała ślepo lekarzom,
Ja polecam Ci zrobić dożność jak najszybciej. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz :)
 
Ogółem to się wkur*@#$@ nieźle, że w klinice dali mi stymulację na pół roku bez monitoringu i bez środków na pękanie pęcherzyka. Efekt jest taki, że prawy jajnik mi chyba (spore chyba, na usg przed samą owu nie mógł się dopatrzeć) przyrósł do macicy. Na zdjęciu widać, że jest bliziutko, gdzie wcześniej sobie normalnie dyndał. Wróciłam do niego po trzecim takim cyklu, bo mnie w poprzednim bolało w tamtej właśnie okolicy od owu do okresu i teraz znów zaczyna. Jeśli nie zajdę w ciążę teraz i w kolejnym cyklu, bo chciałby to obejrzeć jeszcze raz na usg na początku cyklu, to zrobi mi laparoskopię i spróbuje to ogarnąć, sprawdzi też wtedy drożność, czy jest endometrioza i coś tam jeszcze. Przy kolejnej wizycie powie mi też, jakie badania z krwi mogłabym na tym etapie zrobić.
Masakra... brakuje mi słów. Najbardziej boli to, że ktoś kto miał Ci pomóc tak naprawdę urządził sobie eksperyment kosztem twojego zdrowia. Nie martw się, mam nadzieję, że Twój gin to ogarnie :)
Nie miałam drożności, bo "to zrobimy pani za pół roku może". Jak szłam do kliniki to byłam przed forum i nie wiedziałam takich rzeczy :D Szłam z naiwną ufnością, że się znają i zrobią wszystko jak należy, żeby pacjentka była zdrowa najpierw, a w ciąży potem. Teraz bym ich zjebała i sama domagała się drożności i konkretnej diagnostyki zanim wejdziemy w stymulacj
no to forum daje duży przyrost wiedzy :)
Mi mój gin zlecił zrobienie wyniku FSH a LH nie. Dzięki Wam dowiedziałam się, że LH bada się razem z FSH i oprócz prawidłowych wyników istotny jest jeszcze stosunek tych dwóch hormonów. Ciekawa jestem co powie mój gin jak pokaże mu wyniki I zapytam co robimy z tym nieprawidłowym wynikiem stosunku LH do FSH...
 
A jeszcze taka ciekawostka od mojego ginekologa - dla mnie pewien moment "acha", dla części może oczywistość :D

Pytał o jakość nasienia i mówię, że jest dobrze, tylko ilość przy dolnej granicy. Popytał mnie o nasze zakupy (!) i powiedział, żebyśmy starali się eliminować plastik i folie. Nie da się w pełni, wiadomo, ale na ile to możliwe. Czyli np. ser kupować odkrojony z bloku, a nie w paczce, kanapki do pracy w papierek, nie w woreczek, itd. Czytał parę artykułów na temat tego, że zjadamy mnóstwo mikroplastiku w ten sposób i że ma to przełożenie na zdrowie. Nie zagłębiałam się w to podczas wizyty, bo było i tak opóźnienie, ale ciekawy motyw i czuję potrzebę wprowadzenia tego w życie.
mi moja endokrynolog mówiła ze nic nie mogę z plastiku… ale tak się nie da :-/
 
no ja ogólnie wielu rzeczy dowiedziałam się z forum i też sama polazłam na drożnośc i sama zaprop[oniwałam, zeby zrobili mi histero... ciekawe gdzie bym była jakbym ufała ślepo lekarzom,
Ja polecam Ci zrobić dożność jak najszybciej. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz :)
Drożność zrobimy na stówkę tak czy siak :) Chcę to jeszcze w tym roku wyjaśnić i zacząć 2023 już tak na poważnie pod tym kątem. Na USG wszystko wygląda dobrze, ale też nie wszystko się tam dojrzy odpowiednio.
 
Udało się w pracy zrobić test LH :D cieszę się, że to zrobiłam, bo czas zaplanować miły wieczór 🥰
Chcieliśmy teraz zmniejszyć częstotliwość seksu - nie codziennie jak zazwyczaj w tych dniach, tylko co 2-3 dzień.
Dzisiaj w nocy mijają 2 dni, więc można działać ;)
Swoją drogą warto robić testy owu, we wrześniu miałam pik LH 15 dc, a w tym 11 dc.
 
Udało się w pracy zrobić test LH :D cieszę się, że to zrobiłam, bo czas zaplanować miły wieczór 🥰
Chcieliśmy teraz zmniejszyć częstotliwość seksu - nie codziennie jak zazwyczaj w tych dniach, tylko co 2-3 dzień.
Dzisiaj w nocy mijają 2 dni, więc można działać ;)
Swoją drogą warto robić testy owu, we wrześniu miałam pik LH 15 dc, a w tym 11 dc.
Super! Od którego dnia cyklu robisz testy owu? Czytałam, że właśnie nie powinno się ich robić z porannego moczu tylko w późniejszych godzinach :)
 
reklama
Super! Od którego dnia cyklu robisz testy owu? Czytałam, że właśnie nie powinno się ich robić z porannego moczu tylko w późniejszych godzinach :)
Tak, z porannego nie można ;) ale już z kolejnego tak.
Ja zaczynam robić tak od 9 dc. Zdążyłam użyć tylko 3 paski a tu już zdziwko, bo pozytywny :D
 
Do góry